تبلیغات پیامکی و تبلیغات کاغذی | کدام یک بهتر است؟

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰
تبلیغات پیامکی و تبلیغات کاغذی | کدام یک بهتر است؟

اگر به گذشته برگردیم ونگاهی به اطلاع رسانی ها بیاندازیم این نکته را به خوبی در میابیم که از دیرباز این مسئله یکی از نکات مهم جامعه بوده. اطلاع رسانی و تبلیغ را می توان پیشگام همه امور دانست. هر گاه قصد انجام کاری تولیدی، خدماتی و یا آموزشی را دارید قبل از شروع به کار به اطلاع رسانی و تبلیغ در مورد آن فکر می کنید. این فکر مربوط به حال نیست. در گذشته هم به نوعی این مسئله وجود داشته است. در متن پیش رو در مورد اطلاع رسانی و این که کدام نوع کاغذی یا پیامکی بهتر است توضیحاتی خواهیم داد. تبلیغات پیامکی و تبلیغات کاغذی هر کدام مزایای خاصی دارند. در عین حال برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی می توانید از طریق وب سایت هدهد اس ام اس اقدام نمایید.

تاریخی بر اطلاع رسانی و تبلیغ

در مورد این قضیه اگر کمی به عقب برگردیم می بینیم که اطلاع رسانی ها در شهرها و روستاها به نوعی وجود داشته. در شهر این وظیفه بر عهده جارچیان بوده که در سطح شهر و میادین به این کار اشتغال داشتند. معمولا به جز قرائت احکام حکومتی خبرهای دیگری را نیز به اطلاع مردم می ساندند. مثلا خبر ورود کاروان تجاری فلان شخص به شهر که نوعی تبلیغ برای کالاهای فرد مورد نظر نیز محسوب می شد. همین امر در روستاها نیز رایج بود. به محض ورود فروشنده های دوره گرد یا خودشان و یا یکی از افراد روستا را مامور خبررسانی به مردم در مورد ورودشان به روستا و کالاهایی که دارند می کردند. با این حال در ادامه روال تبلیغات پیامکی و تبلیغات کاغذی به بازار آمدند.

تغییر و تحولات در اطلاع رسانی ها

به مرور زمان و با توسعه شهرها اطلاع رسانی ها نیز دچار تغییر و تحولات خاص خود شدند. برای این کار معمولا دستورات، احکام حکومتی و یا اخبار را بر روی کاغذ هایی به صورت دست نویس نوشته و در میادین شهر نصب می کردند. به این طریق همه چیز را به اطلاع مردم می رساندند. با ظهور چاپ و گسترش امر سواد آموزی باز هم اطلاع رسانی دچار تغییر ات خاصی شد. تبلیغات بر روی کاغذ های کوچک به تعداد زیاد چاپ می شدند و توسط افرادی که کارشان همین بود در سطح شهر و منزل به منزل پخش می شد. البته این نوع تبلیغ هنوز هم وجود دارد.

امروزه تنوع تبلیغات به گونه ای افزایش یافته که انتخاب نوع تبلیغ کار دشواری شده. به همین منظور هم مؤسسات تبلیغاتی در زمینه های مختلف تاسیس و به مشاوره و انجام تبلیغات می پردازند.

بیشتر بخوانید: بررسی اصول بازاریابی پیامکی

روش های نوین تبلیغات، تبلیغات پیامکی و تبلیغات کاغذی

روش های نوین تبلیغی امروزه در جامعه مرسوم هستند. این موارد عبارتند از:

  • تبلیغات میدانی که در مورد آن توضیحاتی داده شد. ولی می توان به پخش اعلامیه، تراکت، پارچه نویسی و نصب بنر اشاره کرد. هر چند یک نوع تبلیغ قدیمی محسوب می شود ولی هنوز جایگاه خود را حفظ کرده است.
  • تبلیغات مطبوعاتی نیز گونه دیگری از این اطلاع رسانی می باشد. از طریق روزنامه، هفته نامه و یا ماهنامه ها انجام می گیرد. این نوع از تبلیغ هم روش خاص خود را دارد. هر کس می تواند تبلیغ مورد درخواست خود را با تعیین اندازه و نوع چاپ رنگ و صفحه مورد نظر سفارش دهد.
  • از روش های دیگر تبلیغ از طریق رسانه های صوتی و تصویری که شرایط خاص خود را دارد با انتخاب زمان پخش و تعداد نوبت پخش به رادیو یا تلوزیون داده تا اقدام به پخش شود. البته تبلیغات پیامکی و تبلیغات کاغذی در کنار این موارد می تواند کمک کننده باشد.

تبلیغات جدید و امروزی

با پیشرفت فناوری تبلیغات نیز ابعاد جدیدتری گرفت و واردعرصه جدیدی گردید. تبلیغات اینترنتی از گونه های جدید می باشد. امروزه مؤسسات تبلیغاتی هستند که سفارش شما را در زمینه تبلیغ و اطلاع رسانی در اینترنت و سایت های اطلاع رسانی و تبلیغاتی به اطلاع کاربران و بازدید کنندگان سایت خود می رسانند. در عین حال ممکن است خود تولید کننده اقدام به طراحی وب سایتی مستقل کند. شرکت مشخصات کالا یا خدمات تولید شده خود را به همراه دیگر اطلاعات در سایت ثبت می کند تا مورد بازدید علاقه مندان قرار گیرد.

پنل های پیامکی

یکی دیگر از این فناوری های نوین در امر تبلیغ و اطلاع رسانی استفاده از ارسال پیام کوتاه می باشد که از طریق پنل های پیامکی به این کار اقدام می شود. به طور مثال می توان پنل پیامکی برای دانشگاه ها را به کار برد. پنل های پیامکی نرم افزارهایی هستند که از طریق آن می توان به تعداد زیادی از افراد پیام ارسال کرد. این نوع تبلیغ هم از لحاظ اقتصادی  مقرون به صرفه می باشد و هم به تعداد بیشتری از افراد هدف پیام ارسال نمود.

پنل های پیامکی

مقایسه تبلیغات پیامکی و تبلیغات کاغذی

اگر بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم بین تبلیغات کاغذی و پیامکی وتاثیر گذاری هریک را بدانیم به این نکات برخورد می کنیم:

  • تبلیغات کاغذی که جزئی از تبلیغات میدانی هستند دارای محدودیت خاصی می باشند. بدین معنی که پخش اطلاعیه و آگهی های کاغذی محدود به یک محله، شهر یا یک منطقه خاص بشود. اما ارسال از طریق پنل پیامکی می تواند نقاط بیشتری را تحت پوشش قرار دهد. از طریق پیام کوتاه می توانید این تبلیغات را در چند مرحله و به طور متوالی انجام دهید.
  • یکی دیگر از مقایسه های تبلیغات پیامکی و تبلیغات کاغذی این گزینه است. شما می توانید پیام های تبلیغاتی خود را برای افراد مختلف به صورت جداگانه ارسال کنید. شما می توانید از این طریق روزهای معینی را انتخاب کرده و به کاربران و مشترکین خود اجازه نظر ارسال نظریات خود را داده و یا استفاده از تبلیغات را بدهید.

نکته پایانی اینکه ارسال پیامک و یا تبلیغات کاغذی به ذوق و سلیقه شما نیز بستگی دارد. بهتر است پیامی را انتخاب کنید که مختصر، مفید و نوآورانه باشد تا منجر به جذب بیشتر مشتری گردد.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد