پنل پیامکی برای مجالس و هیئت های مذهبی

پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۳
پنل پیامکی برای مجالس و هیئت های مذهبی

از دیرباز اطلاع رسانی یکی از ارکان مهم و اصلی جامعه بود. به تناسب فرهنگ و کشش جامعه این اطلاع رسانی رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با پنل پیامکی برای مجالس و هیئت های مذهبی صحبت کنیم. در واقع با ذکر این چند جمله در مقدمه به سراغ مقاله پیش رو خواهیم رفت تا در مورد اطلاع رسانی و خصوصا نوع نوین آن یعنی اطلاع رسانی پیامکی توضیحات مختصری ارائه کنیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی دارید می توانید از طریق وب سایت هدهد اس ام اس اقدام کنید.

اطلاع رسانی ها در گذر زمان

همانگونه که گفتیم در طول زمان با توجه به رشد فناوری ها اطلاع رسانی نیز دچار تغییر ات و نوآوری هایی گردید. استفاده از اطلاع رسانی های میدانی یکی از قدیمی ترین روش ها بود که با نصب پارچه نوشته هایی در سطح شهر یا نصب اطلاعیه هایی اقدام به تبلیغ و اطلاع رسانی می کردند. معمولا از پارچه نوشته ها برای آگاهی مردم به برگزاری جشن های ملی یا مذهبی یا مراسم عزاداری استفاده می شد. در آن از روز، ساعت و محل برگزاری مردم را با اطلاع می کردند.

با ورود صنعت چاپ نوع اطلاع رسانی جدیدی وارد جامعه گردید و آن پخش اعلامیه بود که معمولا دستورات اداری و حکم های حکومتی را بر روی اعلامیه ها چاپ و در سطح معابر عمومی نصب می کردند. البته به نظر می رسد امروزه پنل پیامکی برای مجالس و هیئت های مذهبی کارایی بیشتری دارد. این اطلاعیه ها برای اینکه اعتبار خود را داشته باشند دارای مهر حکومتی بودند.

با ورود و انتشار روزنامه ها اولین اطلاع رسانی های مطبوعاتی نیز پا به عرصه ظهور گذاشت. با این روش  اطلاع رسانی ها جنبه فراگیر تری یافت. ازمحدوده یک شهر به کل کشور گسترش یافت که این خود بهانه ای برای استفاده بیشتر از این روش بود. به مرور زمان و با ورود رادیو و بعدها تلوزیون به عرصه جامعه و توسعه روزافزون آن پیام رسانی نیز توسعه بیشتری یافت وعلاوه بر سراسری شدن آن سرعت  نیز به آن افزوده شد.

بیشتر بخوانید: ارسال پیامک تبلیغاتی

فناوری های جدید در اطلاع رسانی ها و پنل پیامکی برای مجالس و هیئت های مذهبی

با ورود فناوری های جدید درعرصه ارتباطات این اطلاع رسانی ها گسترش فراوانی از لحاظ حوزه انتشار و سرعت در زمان برخوردار گردیدند. استفاده از اینترنت به عنوان یک فناوری جدید باعث گردید اطلاع رسانی ها لحظه ای و در سطح جهانی عرضه شود. یکی دیگر از این روش ها اطلاع رسانی از طریق تلفن  همراه می باشد.

همزمان با اختراع تلفن همراه و ورود آن به جامعه آرام آرام فناوری هایی نیز به آن اضافه گردید. یکی از این فناوری ها استفاده از پیامک به جای گفتار می باشد و این خود کلیدی بود برای یک روش جدید اطلاع رسانی. استفاده از پیامک را می توان به عنوان مقرون به صرفه ترین، سریع ترین و در دسترس ترین شیوه اطلاع رسانی نام برد که در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

تعریف پنل پیامکی

فناوری که امروزه می توان از طریق تلفن همراه به پیام رسانی سریع اقدام کرد استفاده از پنل پیام رسان می باشد. در تعریف پنل پیامکی می توان گفت فناوری نوینی است که از طریق آن می توان بصورت انبوه برای کاربران خاص پیام هایی را ارسال کرده و آن را مدیریت کرد.

این شیوه از اطلاع رسانی امروزه استفاده زیادی دارد. به خاطر ارزان بودن و راحتی کار با آن مورد استقبال قرار گرفته است.

تعریف پنل پیامکی

 

پنل پیامکی برای مجالس و هیئت های مذهبی

بیشترین نوع استفاده از این روش جنبه ارسال پیام های تبلیغاتی دارد. ولی بخاطر نوع کار این روش برای دیگر اطلاع رسانی ها از آن استفاده می شود. یکی از این بهره برداری های غیر تبلیغاتی استفاده از این فناوری در هیئات مذهبی می باشد. معمولا مساجد و برگزار کنندگان مجالس و مراسم مذهبی علاوه بر اجرای مجالس و مراسم در کارهای دیگری نیز فعالیت دارند. مانند فعالیت های فرهنگی یا اجتماعی. برای دقت بیشتر در اطلاع رسانی از روشی سریع، دقیق و مقرون به صرفه استفاده می کنند. در واقع از روش پنل پیامکی استفاده می کنند. از این طریق می توانند در عرض مدتی خیلی کوتاه به کلیه اعضای هیئت یا بخشی از آن ها پیام ارسال کرده و در مورد خاص و مورد  نظر اطلاع رسانی کنند.

بیشتر بخوانید: پنل پیامکی

روش استفاده از پنل پیامکی برای مجالس و هیئت های مذهبی

این روش اطلاع رسانی می تواند در موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

  • اطلاع رسانی به کلیه اعضای هیئت در مورد برگزاری مراسم و مجالس مذهبی به مناسبت های مختلف.
  • اطلاع رسانی از برگزاری کلاس های مختلف عقیدتی و فرهنگی مذهبی جهت ثبت نام
  • اطلاع رسانی از برپایی اردوهای تفریحی و آموزشی برای اعضای هیئت.
  • اطلاع رسانی و ثبت نام برای شرکت در تورهای زیارتی سیاحتی مختص اعضای هیئت.

و دیگر موارد که بنابر نیاز و زمان به اطلاع می رسد.

مزایای استفاده از پنل پیامکی برای مجالس مذهبی

این مزایا عبارتند از:

  • در هر موقع از شبانه روز می توانند نسبت به اطلاع رسانی اقدام کنند
  • ارسال پیامک را می توانند ویژه گروه خاص و هدف استفاده کنند. به عنوان مثال پیام ارسال تشکیل کلاسهای تقویتی را برای محصلین فقط ارسال کنند.
  • ارسال پیامک برای اعضای مرکزی و اصلی هیئت برای شرکت در جلسات مشاوره و تصمیم گیری.
  • ارسال پیامک به کلیه افراد و اعضاء جهت برگزاری مجالس و مراسم

نکته پایانی این که استفاده از پنل پیامکی ضمن مقرون به صرفه بودن می تواند در هیئات مذهبی با ذوق و سلیقه افراد گرداننده به کلاسی آموزشی نیز تبدیل گردد. مثلا ارسال پیام های بهداشتی در دوران کرونایی و آموزش اعضا در جهت رعایت اصول بهداشتی.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد