تاثیر پنل پیامکی بر انتخابات و روند تبلیغات کاندیدا ها چه می باشد؟

جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۳:۵۶
تاثیر پنل پیامکی بر انتخابات و روند تبلیغات کاندیدا ها

یکی از پدیده های اجتماعی که طبق برنامه ها و قواعد خاص قانونی برگزار می شود انتخابات می باشد. این پدیده می تواند در یک موئسسه، شرکت، روستا، شهر، منطقه یا کشوری برگزار می شود. برای شرکت در انتخابات هر شهر، منطقه و کشور قوانین خاص خود را دارد. اما بعد از تأیید شروع مبارزه انتخاباتی اصول و قواعدی دارد. در هنگام انتخابات اطلاع رسانی و آگاهی دادن به افراد و قشرهای مختلف از تعهدات هر کاندیداتوری می باشد. با این مقدمه در مقاله پیش رو به نقش اطلاع رسانی پیامکی و تاثیر آن برانتخابات توضیحات مختصری خواهیم داد. هدف ما بررسی تاثیر پنل پیامکی بر انتخابات و روند تبلیغات کاندیدا ها می باشد.

انتخابات چیست؟

اجرای فرایند برگزیده شدن و انتخاب فرد یا افرادی برای انتقال و ایده های انتخاب کنندگان به مقامات بالاتر را انتخابات می گویند. همانگونه که قبلا گفته شد ممکن است این فرایند (انتخابات)در سطح یک کارخانه باشد. بدین معنی که کارگران شخصی را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده تا ایده ها، افکار، خواسته ها و مشکلاتشان را به مقامات بالاتر انتقال دهند.

با این حال انتخابات ممکن است در سطوح مختلف انجام پذیرد. اما در هر شرایط و هر اندازه باشد راه های گوناگونی برای اطلاع رسانی افراد کاندیداتور وجود دارد که بوسیله آن اهداف، برنامه ها و نقطه نظرات خود را به اطلاع عموم افراد جامعه رسانده و تقاضای حمایت داشته باشند. تاثیر پنل پیامکی بر انتخابات و روند تبلیغات کاندیدا ها هم بسیار زیاد می باشد.

انواع راه های اطلاع رسانی در کنار تاثیر پنل پیامکی بر انتخابات و روند تبلیغات کاندیدا ها

راه های اطلاع رسانی و تبلیغ عبارتند از:

تبلیغ میدانی

از اصلی ترین و پر طرفدارترین نوع تبلیغات در دوره انتخابات استفاده از اعلامیه و تراکت می باشد. شخص کاندیدا  برنامه ها، اهداف و فعالیت های خود را با چاپ  اعلامیه، تراکت و پوستر به اطلاع همگان می رساند. تهیه و پخش این اعلامیه ها به وسیله طرفداران و توسط دفتر تبلیغات کاندیدا انجام می پذیرد. این اعلامیه ها بایستی در محل های خاص تعیین شده چسپانده شود و یا در حوزه انتخابیه پخش شود.

مراسم سخنرانی

تبلیغ از راه برگزاری مراسم سخنرانی و جلسات بحث آزاد که در آن فرد کاندیدا رو در رو با مردم و هواداران خود صحبت می کند. او نکات و سئوالات مورد نظر آن ها را پاسخ خواهد داد.

 اطلاع رسانی و تبلیغ از طریق مطبوعات محلی و یا سراسری

این نوع تبلیغ ویژه انتخابات ریاست جمهوری می باشد که اشخاص کاندیدا به طور مساوی می توانند از این استفاده کنند. در ساعت های معین در زمان مساوی به بیان دیدگاه های خود می پردازند و مردم و جامعه را مطلع می کنند. این حق برای کلیه کاندیداها  یکسان می باشد. در کنار آن می توان از تاثیر پنل پیامکی بر انتخابات و روند تبلیغات کاندیدا ها استفاده نمود.

تاثیر پنل پیامکی بر انتخابات و روند تبلیغات کاندیدا ها

در راه تبلیغات و اطلاع رسانی از روش های ابتکاری نیز استفاده می کنند که همه در چهارچوب قانون بایستی صورت پذیرد. در دهه های اخیر علاوه بر روش های تبلیغی گفته شده ، نوع جدید اطلاع رسانی و تبلیغ به انواع قبلی افزوده شد. استفاده از سیستم پیام رسانی انبوه یا پنل پیامکی یکی از اصلی ترین روش ها می باشد. در این روش که ارزانترین، سریع ترین و گیرا ترین نوع تبلیغات محسوب می شود در آن واحد با صرف هزینه اندک برای افراد زیادی پیام انتخاباتی ارسال می کنید. این پیام به صورت خلاصه و گیرا به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

تاثیر پنل پیامکی بر انتخابات و روند تبلیغات کاندیدا ها

از محسنات این نوع تبلیغ می توان به این نکات اشاره کرد که:

  • پیام به طور همزمان به اطلاع همه خواهد رسید.
  • درطول روز می ‌توانید چند پیام مختلف را به اطلاع مردم برسانید.
  • می توانید پیام را ویژه مناطق خاص یا افراد و گروه های خاص جداگانه ارسال کنید.
  • ساعت خاصی برای ارسال پیام وجود ندارد و می توان در هر ساعت از شبانه روز این اطلاع رسانی و تبلیغ را انجام داد.
  • از طریق اطلاع رسانی پیامکی می توانید به طرفداران وعموم مردم در مورد محل در ساعت خاص و سخنرانی یا محل میتینگ انتخاباتی اطلاع رسانی کرد.

استفاده از پنل پیامکی به جز اینکه مورد استفاده نامزدهای انتخاباتی قرار می گیرد کاربرد های دیگری هم دارد. ستاد انتخابات نیز در شهرها، مراکز استان و یا سراسر کشور اطلاعیه های خود را ویژه اعضای برگزار کننده انتخابات به گوش اعضا می رسانند. این پیامک ها می تواند از آخرین قوانین و ماده های انتخاباتی و یا تمدید ساعت انتخابات در مناطق مختلف باشد. استفاده از پنل پیامکی در تمام مراحل انتخابات باعث تسریع در ارسال اخبار و صرفه جویی در هزینه ها می گردد.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد