مولفه های یک کمپین بازاریابی پیامکی چیست؟

پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۲
کمپین بازاریابی پیامکی

پیام متنی راهی عالی برای تعامل با افرادی است که به کالاها و خدمات شما علاقه مند هستند. شما می توانید با رشد لیست مشترکان خود، ارزش خود را نشان دهید و اعتبار برند خود را بیشتر کنید. در صورت استفاده صحیح از کمپین بازاریابی پیامکی این شیوه می تواند ابزاری قدرتمند برای ارتباط با مشتری و بازگشت مشتری باشد.

چگونه اطمینان حاصل می کنید که تمام کمپین بازاریابی پیامکی را ارائه می دهید؟ برای اطمینان از موثرترین کارایی کمپین های شما فقط کمی دانش لازم است. به علاوه کمک می کند تا تحقیقات خود را انجام دهید و بهترین سرویس پیام کوتاه متنی را انتخاب کنید تا مطمئن شوید از هر کمپین ارسال شده بیشترین بهره را خواهید برد.

عناصر مهم استراتژی های کمپین بازاریابی پیامکی

 • در هر کمپین بازاریابی پیامکی ارزش ایجاد کنید

قبل از ارسال یک کمپین متنی باید لحظه ای وقت بگذارید و در مورد ارزش واقعی آنچه به مشتریان ارائه می دهید با خود صادق باشید. این یکی از بهترین اقدامات اصلی برای بازاریابی پیامکی است.

همیشه از خود بپرسید که آیا این متن برای مشترکان من ارزش ایجاد می کند؟ اگر پاسخ “نه” است یا “مطمئن نیستم” باید در مورد کمپین خود تجدید نظر کنید و سعی کنید پیشنهادی را ارائه دهید که واقعاً به نوعی به مردم کمک کند. خود را در موقعیت مشترکین خود قرار دهید. آیا دوست دارید پیام های متنی دریافت کنید که اساساً اتلاف وقت شماست، به احتمال زیاد جواب خیر است.

حتی اگر تبلیغات یا محصولی واقعاً عالی دارید که می خواهید درباره مشترکین خود بگویید پیام هایی که هیچ ارزشی ندارند هرزنامه به نظر می رسند و می توانند به سرعت برای مشترکان آزاردهنده باشند. پیام های متنی خود را در مورد مشتریان خود و آنچه می توانید برای آن ها انجام دهید تهیه کنید.

 • با یک پیشنهاد رهبری کنید

هنگام ارسال پیامک انبوه باید در زبان خود کارآمد باشید و آنچه می خواهید بگویید را در اولویت قرار دهید.

پیشنهاد خود را از ابتدا بیان کنید و موارد اضافی را حذف کنید. مشتریان شما از یک رویکرد ساده و مستقیم قدردانی خواهند کرد و احتمالاً بیشتر پاسخ خواهند داد.

این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کمی شخصیت را در انتهای پیام خود وارد کنید. فقط ابتدا اطلاعات مهم را از سر راه خود بردارید. به این ترتیب مشترکان شما مجبور نیستند که به خواندن ادامه دهند تا بدانند بعد چه کاری باید انجام دهند. به طور حتم درصدی از مشترکان شما به هر حال فقط قسمت اول پیام متنی شما را می خوانند بنابراین شما می خواهید جذاب ترین مورد باشد.

 • فراخوان مستقیم برای اقدام را وارد کنید

فراخوان برای اقدام یک دستورالعمل اساسی است که به مشترکین شما اجازه می دهد تا حرکت بعدی خود را بدانند. به آن ها جهت می دهد و به آن ها فشار می آورد تا آن ها را ادامه دهد.

یک فراخوان شفاف برای اقدام می تواند تأثیر بسزایی در اثربخشی تبلیغات پیامکی شما داشته باشد. گفتن اینکه افراد باید چه کار کنند بعد هر گونه سوال یا بلاتکلیفی را که ممکن است ظاهر شود و پیام شما را از خط خارج کند از بین می برد.

یک تماس عملی خوب مشترکین شما را با راهی مستقیم برای استفاده از پیشنهاد شما روبرو می کند و هر گونه حدس احتمالی را در بر می گیرد. در پیام خود تا جایی که ممکن است شفاف باشید و وقتی گام بعدی را برمی دارند آماده تحویل باشید.

در تلاش برای یافتن کلماتی هستید که بتوانید برای CTA خود استفاده کنید؟ در زیر چند مثال از این موارد آورده شده است:

 1. کلیک
 2. خرید
 3. سفارش
 4. ذخیره
 5. صرفه جویی
 6. ارسال
 7. ثبت نام
 8. تلاش كردن
 9. چشم انداز
 10. بازدید
 11. تماشا کردن
 12. شروع کنید
 13. شروع
 • احساس فوریت ایجاد کنید

چند بار متن را خوانده اید و فکر کرده اید “بعداً به آن پاسخ خواهم داد” و سپس آن را فراموش کرده اید؟ شما نمی خواهید این اتفاق برای مشتریانتان بیفتد. آن ها باید انگیزه داشته باشند که اکنون و به سرعت اقدام کنند. با درج انقضا در پیشنهاد خود می توانید الهام بخش باشید.

ایجاد احساس فوریت به مشتریان شما فشار بیشتری می بخشد تا آن ها را به سمت بازخرید سوق دهد. تاریخ انقضا مشخصی به پیشنهاد خود بدهید یا تعداد محدودی از بازخریدها را برای هر کمپین بازاریابی پیامکی ارائه دهید.

از زبان به نفع خود استفاده کنید و با استفاده از کلماتی مانند اکنون، سریع و … در کمپین بازاریابی پیامکی خود فوریت ایجاد کنید تا مشتریان خود را در حال جابجایی و ورود به فروشگاه خود قرار دهید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد