اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه چیست؟

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴
اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه چیست؟

در این مقاله ما قصد داریم در ارتباط با اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه صحبت کنیم.  از دوران قدیم اطلاع رسانی امری رایج در تمامی جوامع بوده است. استفاده از جارچیانی که در سطح شهر گردش می کردند و حکم های حکومتی را به گوش مردم می رساندند. معمولا جارچی ها سه نفر بودند. یک نفر طبل زن یک نفر ساز زن و یک نفر گوینده! در خیلی از موارد یک یا دو نفر از نگهبانان دولتی نیز  به همراه این جارچی ها بودند تا موقع قرائت سکوت رعایت شود.

در نهایت برای اطلاع از شرایط پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی می توانید به وب سایت هدهد اس ام اس مراجعه کنید.

اختراع چاپ و اطلاع رسانی

به مرور زمان و با اختراع چاپ در کنار با سواد شدن عامه مردم اطلاع رسانی هم تغییر کرده. به صورت کاغذ نوشته هایی تهیه بر در و دیوار شهرها چسپانده می شد. این تغییر و تحولات ادامه داشته تا به امروز که نوع اطلاع رسانی ها گوناگونی خاصی یافته است. با این چند جمله کوتاه در ادامه مقاله پیش رو به اطلاع رسانی و اهمیت آن به صورت کلی و به طور اخص به نوع پیامکی آن پرداخته و در مورد اشتباهاتی که در امر ارسال پیامک به وجود می آید خواهیم پرداخت.

اهمیت اطلاع رسانی

در جامعه امروز اساسی ترین و رکن اصلی پیشرفت در همه زمینه ها استفاده از اطلاع رسانی صحیح و جامع می باشد. این کار می تواند نتیجه تحقیقاتی منطقه ای یا جهانی باشد. در صورتی که به موقع در اختیار محققین و دانش آموختگان یا تولید کنندگان قرار گیرد می تواند به عنوان پله ای برای ارتقاء دانش و پیشرفت در زمینه های اجتماعی و اقتصادی مورد استفاده قراردهد. اما اصل مهم سرعت در اطلاع رسانی است که می تواند کمک موثری باشد و همین سرعت می تواند در خیلی از زمینه ها باعث شود گوی سبقت را از دیگران ربوده و در دست بگیرید. با این حال اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه می تواند در زمینه اطلاع رسانی ایجاد مشکل کند.

انواع اطلاع رسانی در جوامع امروز

همانگونه که گفتیم امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری تنوع در اطلاع رسانی نیز افزایش یافته. این اطلاع رسانی ها عبارتند از:

اطلاع رسانی به روش میدانی

این روش اطلاع رسانی به صورت محدود بوده. یک شهر و نهایتا یک منطقه جغرافیایی را تحت پوشش قرار می دهد و به صورت آگهی، تراکت یا نصب بنر در جاهای مجاز می باشد.

اطلاع رسانی از طریق مطبوعات  و رسانه های صوتی و تصویری

این روش با توجه به نوع اطلاع رسانی می تواند به صورت استانی یا کشوری انجام پذیرد. در واقع شما می توانید از طریق روزنامه های شهری و یا کشوری اقدام کنید. اطلاع رسانی از طریق رسانه های صوتی و تصویری صورت می پذیرد که می تواند  محدود به استان یا سراسری باشد. البته باید گفت که در کنار این موارد، اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه می تواند مشکل ساز باشد.

بیشتر بخوانید: پنل پیامکی

استفاده از فناوری های نوین در اطلاع رسانی

امروزه گونه دیگری از اطلاع رسانی نیز در جامعه مرسوم گردیده و جایگاه خاصی نیز یافته است. آن هم استفاده از فناوری نوین اینترنت و تلفن همراه در امر اطلاع رسانی می باشد. در روش استفاده از اینترنت با تاسیس یک پایگاه اینترنتی اقدام به اطلاع رسانی می‌شود و یا با استفاده از اپلیکیشن های موجود در فضای مجازی این امر صورت می پذیرد.

ارسال پیامک های تبلیغاتی

نوع دیگر که نسبت به انواع دیگر مقرون به صرفه و اقتصادی تر می باشد اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک می باشد. امروزه با استفاده از نرم افزار پنل پیامکی این امکان برای شما فراهم می شود به هر تعداد که بخواهید برای کاربران مختلف پیام ارسال کنید.  ارسال پیامک از طریق پنل پیامکی قوانین خاص خود را دارد که اجرای صحیح آن می تواند برگ برنده شما باشد.

اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه

گاهی بر اثر عدم تجربه و وارد نبودن به این امر ممکن است باعث شود که در ارسال پیامک دچار اشتباهاتی شده و باعث نتیجه عکس بشود.

اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه

این اشتباهات عبارتند از:

اشتباه در ساعت ارسال پیام یکی از اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه

این کار می تواند نتیجه معکوس دهد. معمولا ارسال پیامک در ساعت آخر شب و اولیه روز بازدید کننده زیادی نخواهد داشت. نکته دیگر بهتر است که ارسال پیامک خاص در روزهای معین انجام دهید. مثلا یک روز در هفته اختصاص به تخفیفات اعلام شود نتیجه بهتری خواهد داد تا ارسال روزانه و تکراری.

ارسال همگانی و پیام بدون تاریخ یکی از اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه

اشتباه دیگر در ارسال پیامک ارسال همه گانی است بهتر است هدفی تعیین کنید. بر اساس کاربران تعیین شده به عنوان هدف فقط به آنان پیامک ارسال کنید. اشتباهی دیگر که ممکن است در ارسال پیامک رخ دهد قرار دادن تاریخ انقضاء برای پیامک می باشد. بهتر است پیامک های ارسالی بدون تاریخ انقضاء باشد.

اشتباهات املایی

یکی از اشتباهات پیامکی افراد تازه کار و کم تجربه غلط های خاص است. این اشتباه رایج ارسال پیامک اشتباهات املایی و طولانی بودن متن ارسالی می باشد. بهتر است متن ارسالی کوتاه مختصر و مفیدباشد و ازجملات کلیشه ای استفاده نشود.

در پیام هایتان همیشه راه تماسی را برای کاربران اعلام کنید. راه انتقاد و پیشنهاد را باز بگذارید. همچنین از آنان نظر خواهی کنید. اگر این موارد را رعایت نکرده و انجام ندهید مطمئنا دچار اشتباه شده اید. پس به عوامل موفقیت در ارسال پیامک تبلیغاتی دقت کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد