بررسی ۵ باور نادرست برای پنل پیامکی

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۴
۵ باور نادرست در مورد پنل پیامکی

باور نادرست برای پنل پیامکی چیست؟ آیا با شایعات و اشتباهات رایج در این حوزه آشنا هستید؟ آیا شما هم به واسطه این شایعات، از خدماتی که پنل های پیامکی ارائه می کنند، استفاده نمی کنید؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی باورهای نادرست در مورد پنل های پیامکی بپردازیم. استفاده از پنل های پیامکی امروزه از مهم ترین راه های بازاریابی به حساب می آیند که بیشتر کسب و کارها از آن استفاده می کنند.

باورهای نادرست پنل پیامکی چیست؟

اگر کمی در جریان بازاریابی کسب‌و‌کارهای مختلف باشید، می‌دانید که امروزه تقریباً اکثر صاحبان کسب‌و‌کارها از سامانه‌های ارسال پیام کوتاه برای تبلیغ استفاده می‌کنند. این عامل سبب شده است تا بازاریابی پیامکی که به‌واسطه پنل‌های اس‌ام‌اس ایجاد می‌شود، به‌عنوان یک ترفند بسیار کارآمد شناخته شود.

با این وجود، عده‌ی بسیاری از افراد، به دنبال صحبت‌های مطرح شده، تمایلی به استفاده از این روش بازاریابی پیامکی ندارند. در مسیر ریشه‌یابی علت این موضوع، بایستی به باورهای نادرستی که توسط شایعات و افراد غیرمتخصص ایجاد شده است، بپردازیم که در ذهن صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف نفوذ کرده و به دلیل عدم تشریح کامل واقعیت، موجب کاهش اعتماد به روش‌های بازاریابی توسط این افراد شده است.

در ادامه، ما در این قسمت می‌خواهیم به ۵ باور نادرست برای پنل پیامکی بپردازیم و کمی با این شایعات، اخبار نادرست و غیرحرفه‌ای روبرو شده و آنها را تحلیل کنیم تا حقیقت به‌صورت کامل برای شما بیان شود. اگر شما هم جزوی از این صاحبان کسب‌وکارها هستید و یا به اهمیت بازاریابی پیامکی پی نبرده‌اید، در ادامه با ما همراه باشید.

۵ باور نادرست برای پنل پیامکی

برای بررسی باور نادرست برای پنل پیامکی، می‌توان به ۵ مورد متداول اشاره کرد که عبارتند از:

کسی پیامک تبلیغاتی را نگاه نمی‌اندازد:

  • هرچند که ذکر این نکته ضروری است که پنل‌های پیامکی صرفاً برای ارسال پیام تبلیغاتی استفاده نمی‌شوند، اما صرف این جمله هم خود دارای اشکال است. به‌طورکلی، بایستی بدانید که هر پیامکی که برای هر فردی ارسال می‌شود، در مدت ۳ دقیقه‌ی ابتدایی از زمانی که به مشتری برسد، خوانده می‌شود. علاوه بر این، بررسی‌ها نشان داده است که ۲۰ کلمه ابتدایی هر پیامک تبلیغاتی، مهم‌ترین کلماتی هستند که تقریباً بیش از ۹۰ درصد از کاربران، آن را از طریق نوتیفیکیشن‌های گوشی خود مطالعه می‌کنند.

ارتباط یک طرفه:

  •  کاملا اشتباه است که فکر کنید پنل‌های پیامکی، ارتباطی را به صورت یکطرفه برای مشتریان خود برقرار می‌کنند. در واقع باور نادرست برای پنل پیامکی در این مورد اینگونه بیان می‌شود که عدم توانایی در پاسخ به پیام‌ها سبب می‌شود تا مشتری از برند شما ناامید شود. در حالیکه بایستی به این نکته توجه کنید که اضافه کردن لینک‌های کوتاه شده و یا Call to Action، سبب می‌شود تا مشتری پس از خواندن یک متن جذاب، به سرعت وارد لینک سایت شما شده و اگر طراحی سایت استاندارد و پرسرعتی داشته باشید، می‌تواند به سرعت از خدمات شما استفاده کند و یا با شما ارتباط برقرار نماید.

بررسی تفکرات اشتباه راجع به پنل پیامکی

در ادامه بررسی باور نادرست برای پنل پیامکی، لازم است به سه مورد دیگر برای تکمیل این لیست اشاره کنیم که عبارتند از:

عدم مقرون به صرفه بودن پیامک‌:

  • برخلاف این جمله، کاملا واضح است که امروزه یکی از ارزان‌ترین و مقرون‌ به صرفه‌ترین شیوه تبلیغات برای کسب‌و‌کارهای مختلف، استفاده از پنل‌های پیامکی و بازاریابی اس‌ام‌اس است. در راستای خدماتی که در این قسمت ارائه می‌شود، لازم است کاربران با انواع پنل‌های پیامکی آشنا شوند که مطابق با نوع کسب‌و‌کار و میزان تبلیغاتی که به آن احتیاج دارند، هزینه‌های متفاوتی گرفته می‌شود. پایین بودن هزینه‌ها سبب شده است که حتی کسب‌و‌کارهای خانگی و کوچک نیز به استفاده از آن روی آورند.

اسپم بودن پیامک:

  • از متداول‌ترین باور نادرست برای پنل پیامکی، بایستی به اسپم بودن پیامک‌ها اشاره نمود که سبب شده است تا استفاده از این روش تبلیغاتی توسط برخی کسب‌و‌کارها به کار گرفته نشود. در ابتدا بایستی بدانید که بازاریابی پیامکی، ارتباطی تا ۸ برابر قوی‌تر از بازاریابی ایمیلی برای شما کاربران ایجاد می‌کند. این نوع روش بازاریابی معمولا با درصد بالای ۹۰، توسط کاربران خوانده شده و در این صورت دیگر اسپم شناخته نمی‌شود. از سوی دیگر، بسیاری از کاربران در ایران، این نوع پیامک‌های ارسالی از سمت پنل‌های پیامکی را اسپم نمی‌دانند؛ زیرا علاوه بر تبلیغات پیامکی، برای ارسال شناسه ورود، تایید هویت، اطلاع از تخفیف‌ها با اجازه خود مشتری و … نیز این پیامک‌ها ارسال می‌گردد.

پیامک انبوه شخصی و اثرگذار نیست:

  • باور نادرست برای پنل پیامکی در مورد دیگر به این مورد اشاره می‌کند که پیامک‌هایی که از سمت پنل اس‌ام‌اس هدایت می‌شود، به دلیل عدم مناسب بودن متن پیامک و عدم شخصی‌سازی آن، کمکی به کسب‌و‌کار شما نمی‌کند. در پاسخ به این مورد لازم است به چند نکته اشاره کنیم که خدماتی که پنل‌های پیامکی ارائه می‌کنند، نباید صرفاً به دلیل عدم تناسب آن با سلیقه‌های شخصی یک فرد، به همه نسبت‌داده‌شده و از آن روش چشم‌پوشی کرد. همچنین امروزه باتوجه‌به امکاناتی که پنل‌های پیامکی از سوی سرویس‌های ارائه‌دهنده آنها دارند (که می‌توانید برای پنل پیامکی هدهد در این قسمت آن را مشاهده کنید)، سبب شده است تا جامعه هدف براساس سن، شغل، منطقه مسکونی، مرد یا زن بودن، محدود شوند.

خرید پنل پیامکی هدهد

حال که با باور نادرست برای پنل پیامکی آشنا شدید، اگر قصد تهیه این نوع از پنل‌ها را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از پنل پیامکی هدهد دیدن کنید. شما کاربران می‌توانید جهت خرید پنل پیامکی، از سه پیشنهاد متفاوت با امکانات گوناگون برای خرید پنل ا‌س‌ام‌اس استفاده کرده و متناسب با نیاز خود آن را درخواست دهید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد