کاربرد های بازاریابی پیامکی چیست؟ | مزایای بازاریابی پیامکی

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
کاربرد های بازاریابی پیامکی چیست؟

در دنیای تولید و تجارت کسب فروش بیشتر ارجحیت محسوب می شود. همگی موافق این هستند که از راه های مختلف اقدام به بازاریابی کرده تا رقابت تجاری موفقی داشته باشند. این بازاریابی از دهه های قبل بوده. اما راه های متفاوت داشته و حتی خواهد داشت. با ذکراین چند جمله به عنوان مقدمه در متن پیش رو در مورد انواع بازاریابی به طور کل و بطور خاص در مورد بازار یابی پیامکی صحبت خواهیم کرد. هدف ما بررسی کاربرد های بازاریابی پیامکی می باشد. اگر در ارتباط با پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی نیاز به اطلاعات به روز دارید می توانید به وب سایت هدهد اس ام اس مراجعه کنید.

تعریف بازاریابی

می توان گفت بازاریابی نوعی استراتژی و برنامه مدون است. این کار در شرکت های تولید کننده و تجاری به جهت ارتباط مناسب و بهتر با مشتری استفاده می شود. بازاریابی علمی است که باعث آگاهی خریدار از ویژگی های یک محصول یا خدمات خواهد شد. به همین دلیل تولید کنندگان از روش های مختلف و خلاقانه ای نسبت به جذب مشتری اقدام می می کنند. کاربرد های بازاریابی پیامکی یکی از انواع روش های بازاریابی و اطلاع رسانی است.

اما بازاریابی از راه های گوناگون دیگری هم انجام می پذیرد. این راه ها عبارتند از:

بازاریابی مستقیم

بدین معنی که تولید کننده کالا یا خدمات افرادی را آموزش می دهند. سپس به صورت مستقیم با خریدار تماس برقرارکرده و با توضیح در مورد کالا یا خدمات بازاریابی و اقدام به ثبت سفارش و فروش کالا یا خدمات نماید. بازاریابی تلفنی در کنار کاربرد های بازاریابی پیامکی می تواند مسیر ویژه ای را برای موفقیت هموار کند.

بازاریابی شرکت به شرکت

دراین روش شرکت های تولید کننده کالا یا خدمات به طور مستقیم با شرکت ها و مؤسسات توزیع کالا وارد مذاکره می شوند. ضمن بازاریابی عرضه محصول در سطوح مختلف را به آن شرکت بسپارد.

بازاریابی از طریق نمایندگی

در این روش تولید کنندگان کالا و خدمات با گرفتن نماینده پخش بازاریابی و فروش محصولات خود را به نمایندگان واگذار می کنند.

پیشنهاد مابه شما:  ارسال پیامک تبلیغاتی

بازاریابی رسانه ای

در این نوع بازاریابی شرکت های تولیدی و خدماتی از طریق تلوزیون یا رادیو با روش تبلیغ رسانه ای اقدام به بازاریابی و فروش کال ایا خدمات خود می کنند.

کاربرد های بازاریابی پیامکی و اینترنتی در روند ارتباطات با مشتری

با توجه به توسعه فناوری و ارتباطات بازاریابی ها نیز دچار تغییرات مهمی گردید. این مسئله باعث شد بازاریابی ها فعال تر و در سطح گسترده تری ادامه یابد.

بازاریابی پیامکی

این نوع بازاریابی ها عبارتند از:

بازاریابی اینترنتی

در این شیوه شرکت ها تولید کننده کالا یا خدمات با راه اندازی یک سایت کلیه مشخصات کالا های خود را ارائه می کنند. آن ها با این کار اقدام به تبلیغ و بازاریابی می نمایند. در این روش تولید کنندگان می توانند تاریخچه مؤسسه یا کارخانه را کامل در سایت قرار دهند. در ضمن  به اخذ نمایندگی اقدام می کنند. از مشکلات این نوع بازاریابی احتیاج به اینترنت نزد هر دو طرف می باشد. نکته بعدی این که بازاریابی لحظه ای نیست. بدین نیاز است که کاربران به سایت شما مراجعه کرده تا کسب اطلاع کنند. این در حالی است که کاربرد های بازاریابی پیامکی بیش از گذشته خود را نشان می دهند.

کاربرد های بازاریابی پیامکی در دنیای امروز

نوع دیگری از بازاریابی که امروزه می توان گفت حرف اول رامی زند نوع پیامکی آن است. این نوع بازاریابی بدین نحو است که تولید کننده کالا و خدمات از طریق سامانه پیامکی به مشتریان خود پیام های بازاریابی و تبلیغی به صورت انبوه ارسال کند. در این روش بازاریابی می توانید به شیوه های مختلف مانند ارسال پیام تبلیغاتی، راه اندازی تولیدات، فروش وغیره اقدام کنید.

مزایا و کاربرد های بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی دارای مزایایی می باشد که عبارتند از:

  • سرعت انتقال پیام در این روش باعث می شود که این بازاریابی موفقیتی غیر قابل انکار داشته باشد.
  • شما می توانید به راحتی تمامی کاربران و مشتری های خود را دسته بندی کنید. سپس با هدف مشخص برای هر کدام جداگانه پیام ارسال کنید.
  • مخاطبین و کاربران شما حق خروج از سامانه پیامکی را خواهند داشت. در حقیقت این کار با یک روند ویژه اتفاق نمی افتد. اما آن ها پیام های شما را دریافت و مطالعه می کنند.

نکته آخر این که با استفاده از این نوع سامانه نباید برای کاربر ایجاد مزاحمت کنید. اگر این کار با توافقی دو طرفه انجام پذیرد، موجب اشکال نمی گردد. کاربرد های بازاریابی پیامکی می تواند مسیر موفقیت و حرکت شرکت ها و مراکز را بهتر از قبل پیش ببرد. البته مزایای لینک کوتاه در بازاریابی پیامکی هم اهمیت زیادی خواهد داشت.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد