مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲
مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها

یکی از مشاغلی که امروزه می توان به عنوان صنعت از آن نام برد بیمه می باشد. امروزه صنعت بیمه دارای رشته های مختلف و متفاوتی است. باعث تنوع و ابداع انواع جدیدی از آن در جامعه امروزی شده است. بعد از این مقدمه کوتاه در مقاله پیش رو  پیرامون این صنعت و اطلاع رسانی در زمینه های گوناگون آن از طرق گوناگون خصوصا پیامک تبلیغاتی توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما بررسی مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با پنل پیامکی می توانید به مرکز هد هد اس ام اس مراجعه کنید.

بیمه چیست؟

در تعریف بیمه می توان گفت که قرارداد یا ساز و کاری است که طی آن یک بیمه گر بنابر ملاخظاتی متعهد می شود که زیان احتمالی یک بیمه گذار را در صورت اتفاق افتادن حادثه در یک دوره زمانی خاص جبران کند. یا خدمات مشخص شده ای را به او ارائه کند. بنابراین بیمه را می توان یک نوع مقابله با ریسک نامید. به موجب قانون بیمه ایران، بیمه عبارت است از قراردادی که به موجب آن یک طرف(بیمه گر)تعهد می کند در مقابل پرداخت کردن وجه یا وجوهی از طرف دیگر (بیمه گذار) در صورت وقوع یا اتفاق افتادن حادثه خسارت وارد شده بر وی را جبران نماید و یا وجه معینی بپردازد. مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها در این روند ها مشخص می شود.

صنعت بیمه در ایران

فعالیت بیمه در ایران از سال۱۳۱۴شروع شد. در این سال دو مؤسسه روسی فعالیت خود را آغاز کردند. پس از فعالیت این دو مؤسسه در سال ۱۳۱۴ خورشیدی در حدود ۱۳ شرکت خارجی در بازار بیمه ایران فعالیت خود را شروع نمودند. ایده تشکیل یک بیمه ایرانی در سال ۱۳۱۰توسط فردی ایرانی بنام الکساندرآقایان که در مؤسسه بیمه روسی کارمی کرد ارائه شد. وی ایده  را به علی داور وزیر مالیه داد و در ۱۴ابان ۱۳۱۴ بیمه ایران با سرمایه اولیه دو میلیون تومان به‌ عنوان اولین بیمه دقیق ایرانی تاسیس گردید. به مرور زمان و با پیشرفت جامعه صنعت بیمه نیز از تنوع خدمات بیمه ای برخوردار شد. امروزه شاید رشته های مختلف بیمه به دهها یا صد ها نوع برسد.

بیشتر بخوانید: استفاده از پیامک در برقراری ارتباط با مشتریان و مزایای آن

انواع بیمه و مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها

در سطح جامعه و عمومی برخی از انواع بیمه عبارتند از: بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه خودرو، بیمه حوادث برای راکبین موتور، بیمه آتش سوزی، بیمه حوادث غیر مترقبه، بیمه سرقت و انواع دیگر بیمه. بعضی از شرکت های بیمه گستره فعالیت شان در سطح کشور می باشد. بعضی جنبه بین المللی دارند که هرکدام شرایط خاص خود را دارد.

مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها

انواع تبلیغات برای بیمه ها

نکته دیگر و اصلی بیمه در بازار رقابتی امروز جذب مشتری های جدید و نگهداری مشترکین سابق می باشد. بایستی از راههای گوناگونی انجام شود. اطلاع رسانی و تبلیع در این زمینه از دو راه اصلی انجام می پذیرد.

  • تبلیغ سراسری که از سوی دفتر اصلی و از طرق مختلف انجام می پذیرد. مانند تبلیغ از طریق مطبوعات و روزنامه های سراسری
  • از طریق رسانه های جمعی مانند رادیو و تلوزیون

نوع دیگر تبلیغ از طریق دفاتر و نمایندگی های بیمه می باشد که باز به طرق مختلف انجام می پذیرد. مانند پخش تراکت و یا تبلیغات میدانی و نصب بنر در سطح شهر و جاهای مجاز. البته مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها هم بسیار زیاد می باشد که در ادامه بیان می کنیم.

مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها

با ورود تلفن همراه و اینترنت به جامعه نوع دیگر آن نیز که تبلیغات از طریق اینترنت می باشد به نوع آگهی ها افزوده شد. اما یکی از ارزانترین و مؤثرترین این تبلیغات که بازدهی بالایی دارد اطلاع رسانی و تبلیغ از طریق پیامک می باشد. این پیامک ها در موارد گوناگون ارسال می گردد. ضمن اطلاع رسانی به انجام تبلیغات نیز پرداخته می شود. با استفاده از سیستم پیامکی شما می توانید این اقدامات را در جهت اطلاع رسانی انجام دهید:

  • ارسال پیامک در خصوص پایان مهلت بیمه : شما می توانید از این طریق مشتریان خود را از اتمام دوره مطلع بیمه کرده تا نسبت به تمدید آن اقدام نموده تا شامل جریمه نشوند.
  • ارسال پیامک تبریک به مناسبت های مختلف برای مشتریان: ازاین طریق شما به مناسبت های گوناگون برای مشترکین پیام تبریک ارسال نمایید.
  • ارسال پیامک به مشتریان متقاضیان در مورد خدمات جدید بیمه: به وسیله سیستم پیامکی می توانید مشتریان خود را از خدمات جدید بیمه باخبر کنید. می توانید آن ها را تشویق به خرید وعقد قرارداد کنید.
  • ارسال پیامک برای گروهای خاص از طریق سامانه پیامکی: می توانید بر ای گروهی خاص از جامعه مانند دانشجویان، کسبه، پزشکان، پیمانکاران صنعت ساختمان و یا دیگر صنف ها پیام ارسال نمایید. می توانید در مورد خدمات بیمه ای ویژه این اقشار اطلاع رسانی کنید.

در پایان ذکر این نکته لازم به ذکر است که برای جذب مشتری بایستی سعی کنید پیامک ها را بصورت خلاصه و مفید تهیه کنید. حتی در بعضی مواقع می توانید از ترفندهای ابتکاری برای نگهداری مشتری و یا جذب مشتری های دیگر استفاده کنید. مانند ارسال پیام تبریک تولد. این ها از مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی برای بیمه ها می باشد.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد