بررسی اصول بازاریابی پیامکی + کاربرد ها و شرایط

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۳
بررسی اصول بازاریابی پیامکی

همانگونه که مطلع هستیم برای بازاریابی در امر تجارت راههای زیادی وجود دارد. هر روز نیز بر تنوع آن افزوده می شود. در این مقاله از وب سایت هدهد اس ام اس به بررسی اصول بازاریابی پیامکی می پردازیم. اگر در ارتباط با پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید به وب سایت هدهد اس ام اس مراجعه کنید.

انواع مختلف بازاریابی

بازاریابی در دوره های مختلف شیوه های گوناگونی داشته که برخی از انواع آن عبارتند از:

بازاریابی از طریق تبلیغات

این شیوه بازاریابی از تنوع زیادی برخوردار است. یکی از این نوع بازاریابی ها که از سنتی ترین نوع آن است اعطای نمایندگی فروش و توزیع کالا به افراد واجد شرایط می باشد. بدین صورت که تولید کنندگان از طریق نمایندگانی که استخدام می کنند به امر بازاریابی و جذب مشتری اقدام خواهند کرد. این مسئله قابل ذکر است که این فروشندگان حتما نباید دارای مغازه باشند. چرا که بعد از یک دوره آموزشی توسط تولید کننده به امر بازاریابی اقدام می کنند. امروزه به این افراد ویزیتور نیز گفته می شود.

بازاریابی مطبوعاتی

نوع دیگر بازاریابی در کنار بررسی اصول بازاریابی پیامکی، استفاده از مطبوعات مانند روزنامه، هفته نامه و… می باشد که با تبلیغ محصولات خود اقدام به بازاریابی می کنند.

بیشتر بخوانید: کاربرد پنل پیامکی در آموزشگاه های رانندگی

استفاده از رسانه های صوتی و تصویری

این گزینه از راه های دیگر بازاریابی می باشد که شرکت های تولید کننده کالا و خدمات از طریق تبلیغات صوتی و تصویری اقدام به بازاریابی و فروش کالاهای خود می کنند.

بازاریابی نوین در کنار بررسی اصول بازاریابی پیامکی

امروزه با پیشرفت فناوری های جدید نوع بازاریابی ها نیز متفاوت شده است. استفاده از اینترنت یکی از این روش ها می باشد که خود تولید کنندگان با راه اندازی یک سایت و توضیحات کامل در مورد کارخانه و یا مؤسسه به بازاریابی کالاها و محصولات خود می پردازند. این روش بیشتر برای در ارتباط بودن با نمایندگی های پخش مؤثر است.

سیستم پیامکی و بررسی اصول بازاریابی پیامکی

از دیگر راه هایی که با استفاده فناوری ارتباطی انجام می پذیرد استفاده از سیستم پیامکی برای بازاریابی می باشد. البته بایستی ذکر کنیم که برای استفاده از فناوری های جدید برای بازاریابی بایستی قبلا آگاهی را بدست بیاورید. ممکن است بر اثر عدم آگاهی دچار ضرر شوید.

بررسی اصول بازاریابی پیامکی

در ادامه به بعضی از اصول و قواعدی که در بازاریابی پیامکی بایستی رعایت شود اشاره و توضیحاتی خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: جذاب‌ترین کلمات برای تبلیغات پیامکی

تعیین هدف و بررسی وجه تمایز کالا ها

قبل ارسال پیامک بهتراست هدف خود را معین کنید و تعیین کنید که برای چه کسی و به چه هدفی قصد ارسال پیام را دارید. در غیر این صورت ممکن است پیام ارسالی شما بدست افرادی برسد که اصلا احتیاجی به آن ندارند. برای مثال برای فروش یک کتاب تحقیقاتی وعلمی جدید بهتر است افراد انتخابی شما از بین دانشجویان و اساتید علمی باشد. ممکن است شرکت های دیگری نیز به تولید کالای مشابه شما اقدام کرده باشند.

 اصول بازاریابی پیامکی

بهتراست که شما در مورد کالای تولید خود توضیحی نداده و تبلیغ نکنید. بلکه در مورد وجه تمایز و برتری کالای خود نسبت به سایرین توضیح دهید. یا کمکی که محصول تولیدی شما به مشتریانتان می کند توضیح دهید. این یکی از گزینه های مهم بررسی اصول بازاریابی پیامکی می باشد.

کلمات در متن پیام و فواصل زمانی – بررسی اصول بازاریابی پیامکی

در متن پیام ارسالی خود سعی کنید از کلمات بهترین بهره برداری را بکنید. از  کلماتی استفاده کنید که هم جالب باشند و هم روح صمیمیت و کنجکاوی را زنده نگه دارد. یک اصل دیگر در بازاریابی پیامکی این است که در فواصل معین زمانی این پیامک ها را ارسال کنید. ارسال پیام نبایستی پشت سر هم و زیاد باشد. فاصله بین پیام ها نیز نباید زیاد باشد. فاصله ۶ماهه بین دو پیام مطمئنا تاثیری نخواهد داشت. ارسال ۲ الی۳ پیام در ماه بهترین گزینه می باشد.

بررسی پیامک ها و اختصار در متن – بررسی اصول بازاریابی پیامکی

بعد از ارسال پیامک اگر پاسخی دریافت کردید شماره تماس گیرنده را یادداشت کرده و با آنها در تماس پیامکی باشید. چرا که به احتمال زیاد می توانید آن ها را به عنوان یک مشتری جذب کنید. متن پیامک را مختصر، مفید و گویا انتخاب کنید. پیامک طولانی ممکن است خسته کننده باشد. بهتراست در متن پیامک تان تلفن تماس و آدرس وب سایت خود را اعلام کنید. تحقیقات نشان داده شده که تقریبا ۹۰درصد از دریافت کنندگان پیام آن را مطالعه می کنند و درصد کمی از مطالعه آن صرفنظر می کنند. بهتراست بدانید که از بهترین انواع  بازاریابی است. این نشان دهنده اهمیت بررسی اصول بازاریابی پیامکی است.

رعایت اصول نوشتاری و بازه های روزانه مناسب

از اصول دیگر بازاریابی پیامکی رعایت اصول نوشتاری ست. جملات بایستی از علائم نگارشی برخوردار باشند. این نکته لازم است یاداوری شود که هر کس با ادبیات خود پیام را مطالعه می کند و ممکن است برداشت اشتباهی کنند. بهتر است که بازه زمانی خوبی را برای ارسال پیام خود انتخاب کنید. ارسال پیام بین ساعت های ۹صبح تا ۱بعد از ظهر و ساعت۴عصر تا۸ شب بهترین گزینه می باشد. شاید در بقیه ساعات به نوعی مزاحمت تلقی کرد. سعی کنید در هر سری از پیامک ها اطلاعات جدیدی درباره کالا و یا خدمات خود اعلام کنید. از فریبکاری و بزرگ نمایی جدا خودداری کنید.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که برای بازاریابی از طریق پیامک احترام به مخاطب را در نظر داشته باشید. از ارسال بیش از حد پیام دوری کنید. ممکن است تاثیر منفی بگذارد.  ابتکارات و نواوری ها در متن پیام های ارسالی نباید احساس بزرگ نمایی و فریب  را به مخاطب منتقل کند. در پیام ها اصل را بر صداقت پایه گذاری کنید. بررسی اصول بازاریابی پیامکی نشان می دهد این گزینه بسیار مناسب برای تبلیغات است.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد