استفاده از سامانه پیامکی برای مدارس

جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
استفاده از سامانه پیامکی برای مدارس

تعلیم و تربیت رکن اصلی و شالوده رشد و تعالی در همه امور یک جامعه است. یک نهاد تربیتی مانند مدرسه و یا دانشگاه علاوه بر آموزش حتما در بحث نظارت بر اخلاق، رفتار و تعلیم نیز دخالتی دارد. اطلاع از وضعیت محصلین و مرتبط بودن  با والدین این انگیزه را ایجاد می کند که برای برقراری این ارتباط اقداماتی انجام دهند. رابطه بین مسئولین یک آموزشگاه با والدین و حتی خود محصلین از نکات بارز این ارتباط می باشد. مهم ترین اهمیت این ارتباط اطلاع از جریان امور توسط طرفین یعنی هم مسئول و هم محصل می باشد. با ذکر این مقدمه با توضیحات مختصری که در مقاله پیش رو خواهیم داد به  وضعیت اطلاع رسانی به طور کل و استفاده از سامانه پیامکی برای مدارس خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی می توانید به وب سایت هدهد اس ام اس مراجعه کنید.

اطلاع رسانی در مدارس

همانگونه که گفتیم اطلاع رسانی در مدارس یک امر حیاتی و از ارکان اصلی در امر تعلیم و تربیت می باشد. این اطلاع رسانی می تواند به دلایل مختلف صورت پذیرد که عبارتند از:

ارتباط با والدین پیرامون وضعیت تحصیلی فرزندان

این امر معمولا به صورت انفرادی بوده و والدین یک محصل در مورد وضعیت تحصیلی یا رفتاری با معلم صحبت می کنند. در این روش با والدین صحبت و مشورت می شود. در صورت احتیاج امور مشاوره ای انجام می پذیرد. سامانه پیامکی برای مدارس می تواند در ارتباط با جلسات مشاوره ای اطلاع رسانی کند.

ارتباط با والدین و تشکیل جلسات گروهی

این کار جهت مسائل مرکز آموزشی که شامل امور صنفی مدرسه، برنامه های خاص مدرسه جهت امور تحصیلی، اعلام برنامه های فوق العاده مانند کلاس های جبرانی یا اردوهای علمی فرهنگی خواهد بود.

ارتباط بصورت فردی یا کلاسی – سامانه پیامکی برای مدارس

این ارتباط با یک و یا کلیه دانش آموزان کلاس خاص صورت می گیرد. این ارتباط می تواند به دایل دیگری هم باشد که بستگی به علت و موقعیت آن دارد.

راه های ارتباطی بین مسؤلین مدرسه و خانواده یا محصلین

اگر به گذشته نظری بیاندازیم متوجه خواهیم شد که این ارتباط از راه های مختلفی صورت می گرفته. این موارد عبارتند از:

راه های ارتباطی بین مسؤلین مدرسه و خانواده یا محصلین

ارتباط از طریق دعوت نامه رسمی

این کار معمولا از طرف مسئولین مدرسه یا انجمن اولیاء و مربیان برای دوران تحصیلی جدید و انتخاب اعضای جدید انجام می گرفته. این روال هنوز هم ادامه دارد. البته می توان با استفاده از سامانه پیامکی برای مدارس کار را راحت تر کرد.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش با پنل تبلیغاتی

ارتباط از طریق دعوت نامه

برای دعوت از والدین یک کلاس جهت برنامه ریزی های خاص کلاس مانند آموزش های فوق برنامه، از این روش استفاده می شود.  این ارتباطات مکتوب امروزه هم ادامه دارد و یکی از ضروریات در آموزشگاه ها می باشد.

سامانه پیامکی برای مدارس و استفاده از اینترنت

با توجه به پیشرفت های ارتباطی و روی کار آمدن فناوری های جدید مسیر ارتباطی نیز تغییرات خاص خود را پذیرفت. بدین معنی که اطلاع رسانی هم به شیوه جدید روی آورد. برخی از این شیوه ها عبارتند از:

استفاده از اینترنت

امروزه با وجود اینترنت مدارس با ایجاد  پایگاه اطلاع رسانی در اینترنت و اپلیکیشن های مختلف به معرفی مرکز آموزشی خود و کلیه مشخصات، برنامه ها و معرفی آن ها بپردازند. هرچند این نوع اطلاع رسانی مزایای خاص خود را دارد اما از معایب آن لزوم اینترنت برای ایجاد ارتباط می باشد. اینکه بعضی از موارد اطلاع رسانی جنبه سرعتی دارد. ولی می توان گفت که برای اطلاعات کلی و اعلام برنامه های علمی، معرفی کادر آموزشی  وتاریخچه فعالیت های علمی آموزشی گزینه مناسبی می باشد.

سامانه پیامکی برای مدارس

در بین گزینه های ارتباطی به جرأت می توان گفت بهترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین نوع اطلاع رسانی ارتباط پیامکی می باشد. این روش کمترین هزینه و بیشترین کارایی را دارد. از مزایای استفاده از پیامک جهت اطلاع رسانی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • در هرموقع از روز می توانید پیامک را ارسال کرده و اطلاع رسانی کنید.
  • دریافت کنندگان را می توانید انتخاب کرده و ارسال پیام فقط برای آنان باشد. از این رو سامانه پیامکی برای مدارس کارایی زیادی دارد.
  • از این طریق می توانید نتایج آزمون محصلین را به اطلاع والدین آن ها برسانید.
  • با ارسال پیام خانواده ها را از تشکیل جلسات، ساعت و موضوع جلسه با خبر کنید.
  • اطلاع رسانی به والدین از ساعت امتحانات جهت یاداوری به فرزندان.
  • اطلاع رسانی از تشکیل اردوهای علمی تفریحی، تاریخ و محل برگزاری.
  • آگاهی خانواده ها از کلاس های فوق برنامه و کمک آموزشی جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و دیگر موارد.

استفاداز این نوع اطلاع رسانی حسن دیگری که دارد  و بسیار حائز اهمیت است تسریع در انجام آن است. البته در موارد دیگر نیز می توان از این روش برای اطلاع رسانی استفاده نمود. همگی بستگی به ذوق مدیربت نیز دارد. مانند پیامک های بهداشتی در دوران کرونا به خانواده ها که اهمیت زیادی دارد. از این رو سامانه پیامکی برای مدارس می تواند کمک بسیار زیادی به آموزشگاه ها کند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد