۸ واقعیت در موفقیت سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴
8 واقعیت در موفقیت سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی

سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی امروزه به عنوان محبوب‌ترین و موفق‌ترین روش تبلیغاتی شناخته می‌شود. این سیستم امروزه برپایه پنل‌های پیامکی از جمله پنل پیامکی هدهد انجام می‌شود. در همین راستا، در این پست می‌خواهیم به دلایل و چرایی این موضوع بپردازیم و با واقعیت‌هایی که در طول دو دهه گذشته سبب رقم خوردن این اتفاق شده است، بیشتر آشنا شویم.

سیستم‌های تبلیغاتی

امروزه به هر مکانی سر بزنید، حتماً با هجمه بسیار زیادی از تبلیغاتی که از سوی آن برند و سایر شرکت‌ها وجود دارد، مواجه می‌شوید. همه این آگهی‌ها و اعلامیه‌ها، بر پایه سیستم‌های تبلیغاتی ارائه می‌شود که غالباً آنها را در زمینه کسب‌و‌کارهای مختلف مشاهده می‌کنیم. اما سیستم‌های تبلیغاتی چیست؟

به‌طورکلی، سیستم‌های تبلیغاتی، مجموعه‌ای از روش‌ها، قابلیت‌ها و توانایی‌هایی است که با کمک آنها‌، اقدام به بازاریابی و تجارت می‌کنیم. برای آنکه بتوانید از این سیستم‌ها به‌خوبی استفاده کنید، بایستی دانش و مهارت کافی در این زمینه را کسب نمایید. از آنجایی که سیستم‌های تبلیغاتی مزایا و معایب مختلفی دارند، بایستی برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغی و فعالیت‌های بازاریابی در این زمینه، از متخصصین آن که دیجیتال مارکتر نام دارند، کمک بگیرید.

برای نمونه اگر بخواهیم چند مثال از سیستم‌های تبلیغاتی رایج در دنیا برای شما ذکر کنیم، بایستی به بازاریابی موتور جستجو، تبلیغات بنری در وب‌سایت‌ها، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، ریمارکتینگ، ایمیل مارکتینگ و سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی و … اشاره کرد.

8 واقعیت در موفقیت سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی

سیستم تبلیغاتی با پنل پیامکی

در میان روش‌هایی که در قسمت قبل بیان کردیم، سیستم‌های تبلیغاتی مختلفی وجود دارند که یکی از آنها SMS Marketing نام دارد. این نوع سیستم تبلیغاتی، جزو ارزان‌ترین، مؤثرترین و سریع‌ترین روش‌های تبلیغاتی می‌باشد که برای کسب‌و‌کارها، محصولات، فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و … به کار گرفته می‌شود. مزیت‌های مختلفی برای سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به‌صورت انبوه
  • امکان بازاریابی پیامکی بر اساس بانک‌های اطلاعاتی
  • امکان ارسال پیامک با تفکیک جنسیت، شغل، رده سنی، موقعیت جغرافیایی و …
  • سرعت بالای ارسال و دریافت پیامک
  • قابلیت گزارش‌گیری
  • بازدهی و تأثیر بالا

 

پیشنهاد ما به شما : استفاده از پیامک در برقراری ارتباط با مشتریان

 

برای استفاده از روش اس‌ام‌اس مارکتینگ، بایستی از یک نرم‌افزار بر بستر وب استفاده کنید که به کاربران اجازه می‌دهد به‌صورت آنلاین، به برخی از امکانات سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی دسترسی داشته باشید. این سیستم یا سامانه که از طریق موبایل، لپ‌تاپ، کامپیوتر و اینترنت قابل‌دسترسی است، پنل پیامکی نام دارد. پنل پیامکی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که باتوجه‌به قابلیت‌های ارائه شده از سوی سازنده آن، اقدام به ارسال و دریافت پیامک، گرفتن گزارش از وضعیت پیامک‌ها، ارسال منطقه‌ای، ارسال به‌صورت انبوه، ایجاد دفترچه مخاطبین و … نمایید.

۸ واقعیت در سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی

طی دهه گذشته، با نفوذ بیشتر فضای مجازی و گسترش سامانه‌های مبتنی بر وب، پنل‌های پیامکی توانسته‌اند به یکی از روش‌های بسیار محبوب برای بازاریابی تبدیل شوند. اما دلایل محبوبیت سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی چیست؟ این دلایل عبارتند از:

محوبیت اس‌ام‌اس

با وجود اینکه عمر زیادی از اختراع sms می‌گذرد، اما این روش همچنان به علت سرعت و گیرایی بالا، روش مهمی برای تبلیغات شناخته می‌شود. با توجه به آمارها، در حدود بیش از ۶٫۴ میلیارد نفر به صورت روزانه پیامک ارسال می‌کنند.

پاسخگویی سریع

جالب است بدانید ۴ دقیقه، میانگین مدت زمانی است که هر فردی به پیام ارسال شده بر روی تلفن همراه خود دسترسی پیدا کرده و آن را بررسی می‌کند. این مدت زمان در مقایسه با دیگر روش‌ها (مانند ایمیل مارکتینگ که زمان آن به ۴۸ ساعت تخمین زده می‌شود) یک عدد بی‌نظیر تلقی می‌شود.

گیرایی بالا در سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی

با گسترش فضای مجازی و دسترسی آن از طریق تلفن‌های همراه هوشمند، میزان گیرایی پیامک‌ها به شدت افزایش یافته است. جالب است بدانید میانگین مدت استفاده از تلفن‌های همراه در ایران در حدود ۳ ساعت و در برخی موارد تا ۷ ساعت نیز می‌باشد. این واقعیت بیانگر این است که سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی یکی از موثرترین سیستم‌ها برای ارتباط با جامعه هدف است.

کوپن‌های تخفیف پیامکی

افرادی که کوپن‌های تخفیف پیامکی بیشتری دریافت می‌کنند ۳۵ برابر بیشتر از افراد دیگر هستند. از سوی دیگر ترجیح غالب مردم جهان بر دریافت پیام افراد دیگر از طریق اس‌ام‌اس، عامل دیگری در محبوبیت و موفقیت پنل‌های پیامکی در طول سال‌های گذشته بوده است.

 

پیشنهاد ما به شما :  نقش پنل پیامکی در کسب‌و‌کارها

 

برندینگ

استفاده از پنل‌های پیامکی برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به صورت دوره‌ای، سبب می‌شود تا به راحتی برندینگ بر جامعه هدف انجام شود.

بررسی ۸ دلیل موفقیت پنل پیامکی

در ادامه دلایل موفقیت پنل پیامکی به عنوان یک سیستم تبلیغاتی موثر می‌توان به ۵ واقعیت دیگر اشاره کرد که عبارتند از:

قدمت بالا

آیا به این نکته توجه کرده‌اید که سابقه بازاریابی پیامکی به چه سالی برمی‌گردد؟ بازارایابی پیامکی که اکنون با پیشرفت علم برنامه نویسی بر بستر پنل‌های پیامکی انجام می‌شود، از سال ۱۹۹۹ شروع شده است.

پیامک‌های ارسالی و دریافتی هر فرد در ماه

برطبق اطلاعات موجود، اولین ارسال پیامک در سال ۱۹۹۲ انجام شد و از آن سال به بعد تاکنون با روند رو به افزایشی روبرو شده است. به طور مثال در سال ۲۰۱۱، میانگین پیام‌های ارسالی و دریافتی برای هرفرد در ماه، میانگین ۱۵۰ Sms بوده است.

دسترسی به همه با سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی

زیاد بودن تعداد دستگاه‌های موبایل در مقایسه با لپ‌تاپ و کامپیوتر باعث موفقیت و محبوبیت این سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی شده است.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد