خطوط پیامکی عمومی و خصوصی چیست؟

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
خط پیامکی عمومی و خصوصی چیست

خطوط پیامکی عمومی و خصوصی چیست؟ آیا با انواع خطوط پیامکی آشنایی دارید؟ زمانی که می‌خواهید برای کسب‌و‌کار یا فروشگاه یا سایت خود یک پنل پیامکی تهیه کنید، آیا می‌دانید کدام نوع را باید انتخاب کنید؟ در این مقاله با ما باشید که می‌خواهیم به صورت خلاصه و جامع راجع به خطوط پیامکی عمومی و خصوصی چیست؟ و هر کدام از این موارد چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارد صحبت کنیم.

خطوط پیامکی عمومی و خصوصی

در ادامه پست قبلی، اکنون نوبت آن است که راجع به خصوصی و عمومی بودن خطوط پیامکی صحبت کنیم. آیا از خود پرسیده‌اید که خطوط پیامکی عمومی و خصوصی چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که خطوط پیامکی، شماره‌هایی هستند که از اپراتورها برای شما داده می‌شوند. از سوی دیگر این نوع خطوط براساس نوع sms ای که دارند، می‌تواند با پیش شماره‌های مختلف از طرف اپراتورها داده شوند. اپراتورها شرکت‌های مستقلی هستند که خطوط پیش شماره را به کاربران ارائه می‌دهند. این خطوط به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می‌شود.

همینطور میتوانید در مورد بقیه امکانات ما که شامل ارسال پیامک تبلیغاتی میشود نیز اسفتاده کنید.

حال بایستی پرسید که دسته بندی این نوع پیامک چگونه است؟ به طور خلاصه باید گفت:

  • خطوط عمومی: خطوط عمومی، خط و شماره‌هایی هستند که به صورت اشتراکی میان کاربران گذاشته می‌شوند. حال این مفهوم اشتراکی در خطوط پیامکی عمومی و خصوصی چیست؟ (فقط عمومی) یعنی اپراتور با توجه به حجم بالا و ظرفیتی که خطوطش دارد، با در نظر گرفتن پلن‌هایی که کاربران انتخاب می‌کند، می‌تواند یک خط را میان چندین نفر تقسیم کند. در این حالت اما ویژگی‌ها و مزایایی اضافه و یا کم می‌شود که در تیتر بعدی به آن اشاره می‌کنیم. این نوع خطوط عمومی شامل یکسری پیش شماره‌های خاص می‌شود که بایستی در هنگام سفارش به آن توجه داشته باشید. در ادامه به آن می‌پردازیم. مسئول ارائه خطوط پیامکی عمومی و خصوصی چیست؟ شما می‌توانید از اپراتورها و یا سرویس دهندگان پیامکی برای ارائه خطوط پیامکی عمومی درخواست کنید.
  • خطوط خصوصی: مورد دیگر خطوط خصوصی است که اگر به تعریف عمومی دقت کنید، می‌توانید کاملا متوجه آن شوید. در این حالت خطوط خصوصی را می‌توان مانند یک سیم دانست که یک شماره اختصاصی و منحصربفرد دارد اما در یک فرمت و قالب دیگر. در این حالت شما این نوع خطوط صرفا برای شما ارائه می‌شود و با توجه به کاربردی که نیاز دارید، می‌توانید از آن به جای خطوط عمومی استفاده کنید.

اما این ویژگی‌ها و خصوصیات خطوط پیامکی عمومی و خصوصی چیست؟ که کاربرد بتواند براساس آن بهتر در تهیه این نوع خطوط تصمیم بگیرد. در ادامه با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:کمپین های تبلیغاتی چیست؟

خط پیامکی عمومی و خصوصی چیست

کاربرد خط عمومی و خصوصی

ویژگی‌ها و خصوصیات خطوط پیامکی عمومی و خصوصی

در قسمت قبل گفتیم که خطوط پیامکی عمومی و خصوصی ویژگی‌ها و خصوصیت‌های خاص خود را دارند که کسب‌و‌کارها و کاربران می‌توانند براساس نیاز خود آنها را انتخاب و استفاده کنند. حال در مورد ویژگی‌ها و خصوصیات خطوط پیامکی عمومی و خصوصی چیست؟ باید گفت:

  • در مورد خطوط پیامکی عمومی باید بدانید که در این مورد، از جمله پیش شماره‌هایی که در این قسمت تقسیم می‌شوند می‌توان به خطوط پیش شماره هزار، دو هزار، سه هزار، پنج هزار، ۰۲۶ و نیز ۰۲۱ اشاره نمود.
  • توجه کنید که در حالت خطوط پیامک عمومی، شما به علت استفاده همزمان چندین مشترک، نمی‌توانید از آن برای دریافت پیامک‌های دیگران استفاده کنید. یعنی خطوط پیامکی عمومی، دارای برچسب یا ویژگی‌ یکطرفه بودن را دارند که باید حتما به آن توجه شود.
  • توجه کنید که خطوط پیامکی عمومی هم با همان پیش شماره‌های خطوط پیامکی عمومی ارائه می‌شود اما با یک تفاوت.
  • همانطور که در تعریف قسمت قبلی بیان کردیم، خطوط پیامکی اختصاصی، خاص شما هستند و به یک نفر ارائه می‌شود. بنابراین در این حالت امکان این وجود دارد که فرد پیامک‌های مخاطبین خود را نیز از آن دریافت کند. مانند یک موبایل که ارتباط آن هم از فرستنده و هم از گیرنده است. پس برچسب یا ویژگی دوطرفه بودن برای خطوط شماره اختصاصی است.
  • شما بایستی برای تهیه این نوع از پیش شماره‌ها و خطوط اختصاصی برای کسب و کار، سایت یا فروشگاه خودتان، از طریق اپراتورها اقدام کنید.

پنل‌های پیامکی هدهد در ۳ دسته کلی ارائه می‌شوند که شامل پنل پایه، پنل شرکتی، پنل نمایندگی هستند. شما می‌توانید برحسب ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که هر کدام از این پلن‌ها به شما ارائه می‌کنند، پنل پیامکی خود را از این صفحه تهیه نمایید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد