آیا میتوان از غرق شدن در دنیای بازاریابی جلوگیری کرد؟

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۲
آیا میتوان از غرق شدن در دنیای بازاریابی جلوگیری کرد؟

غرق شدن در دنیای بازاریابی یکی از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای یک کسب‌و‌کار و یک برند بیفتد. در این مقاله می‌خواهیم کمی راجع به این مشکل بپردازیم و شما را با مواردی که اهمیت این مسئله و راه‌هایی که می‌تواند از آن جلوگیری کند، بیشتر آشنا سازیم.

غرق شدن در ددنیای بازاریابی

یکی از مواردی که بایستی هر کسب و کاری به آن توجه کند، آن است ک بتواند از غرق شدن در دنیای بازاریابی جلوگیری نماید. از این رو بایستی علاوه بر اینکه بر دنیای بازاریابی مسلط باشید، با تریک‌ها، ترفند‌ها و دانش و اصول بازاریابی نیز آگاه شوید. غرق شدن در دنیای بازاریابی می‌تواند دو ضرر بسیار مهم برای شما داشته باشید. اولین مورد از ضررهای بزرگ در این حوزه، آن است که عملیات برندسازی شما نابود یا تا حد بدی لطمه می‌خورد.

همینطور میتوانید در مورد حدمات ما که شامل ارسال پیامک تبلیغاتی میشود نیز استفاده کنید.

فرض کنید کسب‌و‌کار آ یک رویه بازاریابی کاملا نادرست را در پیش گرفته است، به یک گروه خاص همواره پیامک تبلیغاتی خود را ارسال می‌کند، همواره برای آنها کد تخفیف ارسال کرده و به ارزش واقعی محصولات خود توجهی نمی‌کند. در مقابل کسب‌و‌کار ب را در نظر بگیرید که توانسته است با دانش بومی خود، به خوبی محصول را طراحی و ارائه نماید. حال از بازاریابی استفاده نموده و به صورت کاملا اصولی، با مشتریان ارتباط برقرار می‌کند، به آنها افر می‌دهد و سعی می‌کند علاوه بر شماره تلفن، راه‌های دیگر ارتباطی با او را بدست آورد. در مناسبت‌های خاص مانند تاریخ تولد وی یا روزهای مهمی که از مشتری می‌داند، با یک پیامک زیبا محصول و تخفیف خود را ارائه می‌کند. طبیعی است که مشتری از کسب‌و‌کار آ متنفر می‌شود و هرجا نامی از او می‌بیند، سعی می‌کند تا از آن فرار کند و در مقابل، ارزش برندینگ سایت دوم برای او افزایش می‌یابد.

ضرر مهم دوم در غرق شدن در دنیای بازاریابی و ارسال پیامک و تبلیغات به صورت غیر اصولی، ضرر مالی است. امروزه هر شرکتی که می‌خواهد گام بزرگی را بردارد، بایستی با تبلیغات بتواند خدمات و محصولاتش را ارائه نماید. از این رو بایستی یک هزینه برای آن درنظر بگیرد. اگر این هزینه نتواند از طریق بازاریابی اصولی به هدفش برسد، تنها چیزی که روی دست کسب‌و‌کار باقی‌ مانده، هزینه‌ای است که هدر رفته است.

بیشتر بخوانید:جمع آوری اطلاعات با سرویس های پنل پیامکی

اصول بازاریابی را فرابگیرید

حال که با گوشه‌ای از اهمیت موضوع غرق شدن در دنیای بازاریابی آشنا شدید، لازم است اصول بازاریابی را در آن یاد بگیرید. برخی از اصول بازاریابی در قسمت زیر آورده شده است که عبارتند از:

  • مخاطب خود را بشناسید: به عنوان بازاریاب، ما اهمیت فردی سازی را درک می‌کنیم. در حقیقت شما باید به عنوان کسب‌وکار نسبت به مشتریان خود، رفتارهای مختلفی را اعمال کنید. فرض کنید مشتری اول یک پدربزرگ است که برای نوه‌اش محصول شما را می‌خرد تا هدیه دهد در حالیکه مشتری دوم فردی با سن همان نوه است که محصول شما را برای خود می‌خرد. شما بایستی دو استراتژی متفاوت را برای این دو مشتری با توجه به سن، دانش، هدف و سلیقه‌ای که دارند، در پیش بگیرید. مثلا مشتری اول به عنوان کسی که دانش و تجربه زیادی دارد، به جنس کار و قیمت و ارزش آن بیشتر اعتنا می‌کند در حالیکه مشتری خردسال می‌تواند فاکتورهای زیبایی و سرگرم‌کننده بودن محصول برایش جذاب باشد.
  • مشتریان خود را دست کم نگیرید: هیچ وقت مخاطبان خود را دست کم نگیرید. فردی که محصول شما را می‌خرد، اگر پس از مدتی متوجه شود که هیچ مزیتی نسبت به دیگر رقبا برای او وجود ندارد و یا محصول شما نسبت به دیگران پسرفت کرده است، محصول شما را جایگزین خواهد کرد.
  • راه‌های رسیدن به مشتریان را بفهمید: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که می‌تواند شما را از غرق شدن در دنیای بازاریابی و افزایش بهره‌وری در آن نجات دهد، آن است که بفهمید و بدانید که مصرف کنندگان شما به چه چیزی توجه می‌کنند و بدانید که آنها در تجربه یک برند به دنبال چه هستند. تحقیقات به شما این امکان را می‌دهد که در جستجوی مشتریان متفکر باشید، به همین دلیل است که برندها باید آن را در اولویت قرار دهند. ممکن است فکر کنید که همه چیز عالی است و محتوای عالی دارید، اما تحقیق می‌تواند به شما کمک کند تا آن را ارتقا دهید تا ارتباط قوی تری با بازار خود ایجاد کنید یا حداقل کاری کند که شما متوجه ضعف‌های محصول خود شوید.
  • از امکانات مناسب استفاده کنید: شما می‌توانید از پیامک و ایمیل به عنوان دو ابزار مهم برای برقراری ارتباط با مشتریان خود استفاده نمایید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد