۵ مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل

پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۱
5 مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل

۵ مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل چیست؟ ایمیل مارکتینگ و اس‌ام‌اس مارکتینگ چیست؟ در این قسمت با ما همراه باشید تا به بررسی ۵ مورد از مزایا و برتری SMS مارکتینگ بپردازیم و بیشتر با این دو مورد وسیله بازاریابی رواج یافته در جهان آشنا شویم.

SMS مارکتینگ چیست؟

بازاریابی پیام کوتاه که با عنوان بازیابی پیامکی یا SMS Marketing شناخته می‌شود، یکی از بهترین ابزارهای تبلیغات در جهان است. نمونه آن را می‌توانید در پیامک‌های کوتاه چندخطی که ممکن است هرروز یا هر چند روز یک بار دریافت کنید و در آن تبلیغات یک برند یا محصول را ببینید، می‌توان یافت. تبلیغات پیامکی نوعی بازاریابی تلفن همراه است که به کسب‌و‌کار شما اجازه می‌دهد در دستگاه‌های تلفن همراه مورد توجه کاربران قرار گیرد. این روش برای ارسال پیامک به مشتریان، می‌تواند بسیار کارآمد و قدرتمند باشد. SMS Marketing یک روش بازاریابی است که از طریق پنل پیامکی به شما امکان آن را می‌دهد تا پیام‌های متنی را با یک فرد یا گروهی از کاربران به اشتراک بگذارید.

نحوه کار این روش کاملا ساده است. مشتریان، برای دریافت به روزرسانی‌ها، اطلاعیه‌ها، جشنواره‌ها و یا رویدادهای خاص، از کمپین بازاریابی شما استفاده می‌کنند. کمپین‌های بازاریابی در این روش، به صورت پیامکی اجرا می‌شود و معمولا جامعه هدف آنها کسانی هستند که به کسب و کار شما ابراز علاقه کرده‌اند و در راستای خدمات شما، هدف‌هایی دارند. هدف بازاریابی پیامکی فقط فروش نیست. همچنین امروزه از این روش برای ایجاد نام تجاری (برندینگ) و حفظ مشتری استفاده می‌شود. در ادامه با ما باشید تا به بررسی ۵ مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل بپردازیم.

 

پیشنهاد ما به شما : مقایسه بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ

5 مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل

ایمیل مارکتینگ چیست؟

بازاریابی ایمیلی از زمان ورود اینترنت به جهان به یک ابزار ضروری برای تجارت تبدیل شده است، با این حال، برخی از کمپین‌هایی که به صندوق ورودی ما می‌رسند، به صورت کامل اسپم و تبلیغاتی بی مورد است که سبب شده تا ایمیل مارکتینگ دیگر مانند زمان‌های ابتدایی آن باارزش نباشد.

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ که با نام Email Marketing شناخته می‌شود، نوعی بازاریابی مستقیم است که از پست الکترونیکی به عنوان وسیله‌ای برای انتقال پیام‌های تجاری یا جمع آوری کمک به مخاطبان استفاده می‌کند. در وسیع‌ترین مفهوم، هر ایمیلی که برای یک مشتری بالقوه یا فعلی ارسال می‌شود، می‌تواند بازاریابی ایمیلی تلقی شود. با این حال، این اصطلاح معمولاً برای اشاره به موارد زیر استفاده می شود:

  • ارسال ایمیل با هدف تقویت ارتباط یک کسب‌وکار با مشتریان فعلی یا قبلی و تشویق آنها به تکرار فروش و خرید محصولات.
  • ارسال ایمیل با هدف جذب مشتریان جدید یا متقاعد کردن مشتریان فعلی برای خرید فوری کالا.
  • افزودن تبلیغات به ایمیل‌های ارسال شده توسط شرکت‌ها.

حال که با Sms Marketing و Email Marketing آشنا شدیم، بیاید به ۵ مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل بپردازیم.

بررسی ۵ مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل

پیام کوتاه سریع پیام‌ها را منتقل می‌کند

اولین مورد از ۵ مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل که می‌توانید ایمیل مارکتینگ را درجا ضربه‌ فنی کند، این است که ارسال پیام کوتاه فوری و در همان لحظه انجام شده و بدست مخاطب با احتمال بالای ۹۰ درصد می‌رسد.. نوشتن و ارسال یک متن سریع است و پاسخ دادن به یک متن نیز به همان سرعت. برخلاف ایمیل، پیام کوتاه نیازی به سلام و امضای رسمی ندارد. در بعضی موارد حتی یک “بله” یا “نه” ساده کافی است. ارسال پیام کوتاه نیز راهی عالی برای شروع سریع مکالمه و در صورت نیاز تماس تلفنی است.

 

پیشنهاد ما به شما : سیستم تبلیغاتی پنل پیامکی

 

پیامک در دسترس است

یکی دیگر از مزایای پیام کوتاه، دسترسی به آن است. هر کس در صورت داشتن تلفن همراه به برنامه پیام رسانی متنی دسترسی دارد. مسنجرهای ارسال پیامک به طور پیش فرض در دستگاه‌های اندرویدی ارائه شده است. از طرفی با پیامک شما نیازی به اتصال WIFI ندارید. این مورد از ۵ مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل بسیار مهم است؛ زیرا پیامک را همیشه در دسترس نگه می‌دارد.

یک متن از اولویت بالایی برخوردار است و خوانده می‌شود

برخلاف ایمیل‌ها، پیام‌های متنی تقریباً بلافاصله خوانده می‌شوند. در حالی که نرخ باز کردن ایمیل تقریبا ۲۰ است، پیام های متنی با احتمال بیش از ۹۰ درصد باز و خوانده می‌شوند. اگر یک ایمیل دارید، سری به صندوق‌های ورودی ایمیل خود بزنید و موجی از ایمیل‌های تبلیغاتی خوانده نشده را مشاهده خواهید کرد. اگر کسب‌و‌کار شما با مشتری سروکار دارد، سریع‌ترین و بهترین راه ارتباط، پیامک خواهد بود.

ارسال پیام کوتاه مختصر است

SMS دارای محدودیت نویسه متن ۱۶۰ حرفی است، بنابراین این قانون ما را مجبور می‌کند با فضای کمتری، کل مطالب خود را بیان کنیم. کمبود فضا لزوما چیز بدی نیست. برقراری ارتباط با کلمات کمتر می‌تواند از جمله موارد ۵ مزیت برتر اس ام اس در مقابل ایمیل به حساب می‌آید که پیام شما را واضح‌تر و کارآمدتر نشان می‌دهد. این امر به ویژه برای مشتریان سودمند است؛ زیرا یک پیام کوتاه نه تنها سریعتر به نظر شما می‌رسد، بلکه نشان می‌دهد که به وقت آنها احترام می‌گذارید.

همه پیامک می دهند

ارسال پیام کوتاه تنها به شهروندان جوان اختصاص داده نمی‌شود. افراد در هر سنی، حتی پدربزرگ و مادربزرگ‌هایتان، از پیام‌های متنی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده استفاده می‌کنند که باعث می‌شود تا جامعه هدف استفاده از پنل پیامکی افزایش یابد.

شما می توانید برای استفاده از امکانات و مزیت های کمپین های پیامکی، از پنل پیامکی هدهد برای تبلیغات خود استفاده کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد