مقایسه بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۵
مقایسه بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ

امروزه در دنیای تجارت یکی از ارکان موفقیت بازاریابی می باشد. شرکت های تولید کننده و ارائه دهنده خدمات برای اینکه  فروش بالاتری را کسب کنند، از راه های گوناگون وارد  بازار رقابت می شوند. این راه های بازاریابی در گذشته به صورت ساده تری بود که معمولا شامل اعطای نمایندگی و پخش به اشخاص و یا فروشندگان معتبر در سطح شهر های مختلف بودند. راه دیگر از طریق آگهی و تبلیغات بوده. اما امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه ارتباطات به وجود آمده نحوه فروش و بازاریابی نیز فرق های زیادی کرده. با این مقدمه در مورد بازار یابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ و مقایسه بین این دو صحبت هایی خواهیم کرد. پس ببینیم که روند مقایسه بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ چگونه است؟

قبل از هر چیز بایستی در هر دو مورد از شیوه های بازاریابی یعنی بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ توضیحاتی ارائه کنیم.

بازاریابی پیامکی

یکی از شیوه های نوین بازاریابی همین نوع بازاریابی است. این مدل به کسب و کار ها اجازه می دهد تا از طریق سامانه پیامکی به مشتریان خود پیام های بازاریابی و یا پیام های عمومی به صورت انبوه ارسال کنند.الگوهای مختلفی از جمله راه اندازی محصولات،خطوط جدید،پیامک تبلیغاتی ،پیشنهادات ،فروش و موارد دیگر برای پیام های بازاریابی وجود دارد. دنیای تجارت مدرن برای بازار و تبلیغ کسب و کارها وجود دارد. بازاریابی پیامکی یک راه دیگر آن محسوب می شود. در حقیقت بازاریابی پیامکی راه کاملا مدرنی برای ارتباط با مشتریان است

 

در دنیای مدرن امروز مردم می خواهند رو به جلوگام برداشته و به سرعت ارتباط برقرار کنند. آن ها بدنبال راهی هستند که برای شان سریع و راحت بوده و با شیوه زندگی آن ها سازگار باشد. به همین دلیل است که بازاریابی پیامکی درحال حاضر در میان مشتریان و کسب و کار ها بسیار مطلوب است. این مفهوم به مقایسه بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ نیز کمک بسیاری می کند.

ایمیل مارکتینگ یعنی چه ؟

ایمیل مارکتینگ یعنی بهتر کردن رابطه با مشتری به کمک ایمیل. اگر بخواهیم توضیح بیشتری بدهیم، این مثال ها می توانند مفید باشند.

  • ارسال ایمیل اطلاع رسانی تخفیفات یا محصولات جدید
  • فرستادن خبرنامه، مقالات، یا هرگونه محتوای جدید تر
  • نطرخواهی از مشتریان در مورد محصول با خدمات جدید
  • یاد اوری خرید های تکمیل نشده به مشتربان
  • ارسال فاکتور خرید به مشتریان خود.

بهترین نمونه ایمیل مارکتینگ ها خبرنامه ها هستند. خبر نامه هایی که در آن خبرهای جدید، محتوای به روز شده سایت مثل ویدئو های جدید و مقالات جدید معرفی می شود.

اهمیت ایمیل مارکتینگ در روند مقایسه بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ

از زمان گسترش یافتن اینترنت در دنیا تا به امروز یکی از ابزار های مهم در کسب کار ها وت جارت ایمیل بوده است. امروزه طبق تحقیقاتی که انجام گرفته چیزی حدود 3 میلیارد نفر از ایمیل استفاده می کنند. همزمان با فراگیر تر شدن اینترنت استفاده از ایمیل نیز گسترش می یابد. شاید اینگونه برداشت شود که با تنوع روز افزون پیام رسان های سریع و جدید و با امکانات زیاد دیگر کسی به دنبال ارسال پیام از طریق ایمیل نباشد. ولی می توان گفت هنوز ایمیل تنها راه ارتباطی قابل اعتماد بین کاربران و افراد جامعه می باشد.

استفاده از نکات مهم برای موفقیت در بازار یابی پیامکی

برای مقایسه بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ باید راه های موفقیت در بازاریابی پیامکی را هم بررسی کنیم. این موارد را در ادامه به دقت برای شما بیان کرده این.

  • پیشنهاد های تحریک آمیز به مشتریان خود بدهید: با ارائه پیشنهادات وسوسه انگیز مانند تخفیف های ویژه تست رایگان ی ارائه سرویس های هزینه ای به صورت رایگان.
  • انحصاری بودن محتوای پیامک: از متن های تکراری استفاده نکنید.
  • احترام به علاقه مشتریان
  • هر پیامکی را برای هر مشتری نفرستید.
  • سعی کنید راه رقبای خود را ببندید.

استفاده از هرنوع سیستم اطلاع رساتی دارای مزایا و معایبی می باشد. اما هدف تبلیغ کننده برای بازاریابی مهم می باشد که با کدام روش به موفقیت بیشتری دست می‌ یابد. سیستم بازار یابی پیامکی این حسن را دارد که احتیاجی به استفاده از اینترنت نداشته و در دور ترین نقاط هم قابل خواندن و دسترسی می باشد.

اما این نوع بازاریابی محدود به منطقه خاص و یا نهایت یک کشور می باشد. استفاده از ایمیل این حسن را دارد که امر بازار یابی محدود نمی باشد. این روند می تواند در سراسر جهان باشد. ولی نکته مهم این است که شرکت تولید کننده کالا و خدمات چه محدوده ای را تحت پوشش خود قرار داده است.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد