استراتژی بازاریابی پیامکی چگونه است؟

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
اهمیت استراتژی بازاریابی پیامکی

نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی یک اصل مهم و حیاتی برای هر کسب‌و‌کاری است که از پنل پیامکی استفاده می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم کمی بیشتر راجع به این موضوع صحبت کنیم و با اهمیت استراتژی بازاریابی پیامکی در هر مقطع زمانی که کمپین‌های تبلیغاتی به راه می‌افتند، آشنا شده و با مزایا یا معایبی که ایجاد خواهد کرد، آشنا شویم.

استراتژی بازاریابی

امروزه هر چیزی که در حیطه بازاریابی می‌توان از آن استفاده کرد، نیاز به یک استراتژی دارد. مفهوم استراتژی بازاریابی بدین مهم است که شما بتوانید مطابق با آن، مسیر اجرا شدن هدف‌های بازاریابی را به صورت کامل و قابل فهم، به منظور جلب مخاطبانتان و نیز بالا بردن بازدهی بودجه بازاریابی محقق کنید. بسیار مهم است استراتژی بازاریابی شما بتواند آن چیزی که نیاز مخاطب است را دریافت نموده وگرنه نمی‌تواند با پیامک شما ارتباط برقرار نماید.

جالب است بدانید که استراتژی بازاریابی خود یک پروسه دارد که بهتر است بر روی کسب‌و‌کار شما پیاده شده و به شما کمک کند تا طرح مناسب‌تری پیاده کنید. این پروسه قدم به قدم شامل

 • یک: تعیین جمعیت و بازار هدف،
 • دوم: آزمایش مخاطبین،
 • سوم، در نظر گرفتن استراتژی‌های بازاریابی،
 • چهارم: ارزیابی استراتژی‌ها

در این قسمت می‌توانید برخی از کمپین‌های تبلیغاتی را مشاهده کنید. بنابراین در نهایت باید گفت استراتژی بازاریابی به مثابه یک سند است که شما می‌توانید از طریق آن راجع به اثربخشی برنامه‌های بازاریابی مختص کسب‌و‌کار خود استفاده نمایید. در این مقاله با ما باشید تا به مقوله نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی بپردازیم.

نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی

نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد که در ادامه بیان می‌کنیم. اما نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی چقدر مهم است؟ فردی را تصور کنید که در ذهن خود چیزی راجع به استراتژی بازاریابی نمی‌داند. از نظر او، بازاریابی پیامکی یعنی آنکه بتوانید به هرکسی که شماره‌ای از او داریم، پیامک ارسال کنیم. پرواضح است که چنین موضعی چند اشکال دارد:

 • ممکن است غالب افرادی که در لیست شماره تلفن‌های شما هستند، تمایلی به دریافت پیامک نداشته باشند و از شما شکایت کنند.
 • ممکن است غالب افرادی که در لیست شماره‌ تلفن‌های شما هستند، اصلا یکبار هم در سایت شما ورود نکرده‌ باشند.
 • ممکن است غالب افرادی که شما قصد پیامک به آنها را دارید، با برند شما آشنا نیستند؛ بنابراین با خدمات شرکت شما هم آشنا نخواهند بود و این یعنی پیامک تبلیغاتی شما را به مثابه یک پیامک اسپم تلقی کرده و سریع حذف می‌کنند.
 • هزینه زیاد در اثر انتخاب نادرست پلن ارسال پیامک بر روی دستان شما باقی خواهند ماند و این می‌تواند به شما ضرر بزند.
 • بازدهی بسیار پایین در استراتژی پیامکی مورد مهم دیگری است که می‌تواند کمپین‌ها و شیوه‌های بازاریابی شما را به شدت محدود کند.

حال با بررسی این موارد که بیان کردیم و با ذکر یک مثال از فردی که نمی‌داند استراتژی پیامکی چیست، به خوبی می‌توانید به این پرسش جواب دهید که چرا مسئله نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی بسیار مهم است. حال در ادامه با ما باشید تا به این سوال بپردازیم که بازاریابی پیامکی چه مزایایی خواهد داشت.

همینطور میتوانید از دیگر خدمات ماکه شامل ارسال پیامک تبلیغاتی میشود نیز استفاده کنید.

مزایای بازاریابی پیامکی چیست؟

نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی یک اصل مهم برای کسب‌و‌کار شما است که می‌تواند بسیار مهم باشد. از جمله مزایایی که می‌توان برای بازاریابی پیامکی بیان کرد، می‌توان گفت:

 • نرخ خواندن بالاتر: یکی از مهم‌ترین ثمراتی که می‌تواند نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی را برای شما بیان کند، نرخ خواندن بالاتر در بین کاربرانی است که برای آنها پیامک را ارسال می‌کنید. این موضوع چند مزیت دارد. مزیت اول آنکه می‌توانید با او ارتباط برقرار کنید. مزیت دوم آنکه متن شما می‌تواند با احتمال بالاتری تا انتها خوانده شود. مزیت سوم آنکه شما می‌توانید مطلب را کمی بیشتر قرار دهید. مزیت چهارم آن است که شما می‌توانید با قرار دادن لینک، کال تو اکشن را ایجاد کنید.
 • دریافت و خواندن سریع پیام: مطالعات اولیه نشان می‌دهد که به کارگیری فنون و تکنیک‌هایی که در بازاریابی پیامکی وجود دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا کاری کنید فرد مقابل، پیامک را سریع‌تر بخواند و یا به آن پاسخ دهد.

از دیگر مزایایی که برای نیاز به استراتژی بازاریابی پیامکی می‌توان بیان نمود، بایستی به ارسال به موقع پیامک، جامعه هدف دقیق، بازخورد بیشتر و در نهایت فروش و سود بیشتر اشاره نمود.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد