اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی در همه کسب و کارها

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۱
اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی در همه کسب و کارها

با توسعه شهر نشینی و جمعیت مشاغل زیادی در سطح جامعه به وجود آمده که متناسب با توسعه دارای تنوع نیزمی باشد. این مشاغل ممکن است در جهت تولید یا عرضه کالا باشد. یا ممکن است در عرضه خدماتی یا حتی فرهنگی و علمی فعالیت کنند. در هرصورت هر چه باشد در این بازار رقابتی احتیاج به اطلاع رسانی و تبلیغ از ضروریات می باشد. با این مقدمه درمتن پیش رو در مورد ارسال پیامک تبلیغاتی و اشتباهاتی که در این مورد ممکن است رخ دهد توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما بررسی اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی در همه کسب و کار ها می باشد.

اگر تمایل به کسب اطلاعات در ارتباط با پنل پیامکی هم دارید می توانید به وب سایت هدهد اس ام اس مراجعه کنید.

تبلیغات متنوع مشاغل

همان گونه که گفته شد فارغ از نوع شغل در بازار رقابتی استفاده از تبلیغات و اطلاع رسانی از ضروریات انکار ناپذیر می باشد. این تبلیغات و اطلاع رسانی ها جنبه های مختلفی دارند که عبارتند از:

استفاده از تبلیغات میدانی

این نوع تبلیغات ویژه مشاغل کوچک و محدود مانند فروشگاه های مواد غذایی و یا شغل های دیگر می باشد این نوع تبلیغات محدود به منطقه خاص یا نهایتا محدوده شهر می باشد که به صورت پخش آگهی یا تراکت یا نصب بنر در جاهای مجاز می باشد. البته باید گفت که اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی در روند تبلیغات اس ام اسی هم مهم و قابل ذکر است.

استفاده از مطبوعات و رسانه های صوتی و تصویری

استفاده از مطبوعات که می تواند استفاده از مطبوعات های استانی یا سراسری باشد. این امر بستگی به نوع فعالیت و محدوده آن می باشد. استفاده از رسانه های جمعی صوتی و تصویری این نوع تبلیغات نیز بستگی به وسعت کار می تواند در سطح شبکه های صوتی و تصویری استانی یا سراسری تبلیغ گردد.

بیشتر بخوانید: آینده کسب و کار های جدید با بازاریابی پیامکی

تبلیغات اینترنتی

از جدید ترین نوع تبلیغات که سابقه طولانی نداشته اما جایگاه قابل قبولی را کسب کرده تبلیغات اینترنتی و مدرن امروزی می باشد ِ همان گونه که گفتیم این نوع تبلیغ جایگاه خود را یافته و روز به روز پیشرفته تر نیز می شود. امروزه شرکت ها و کارخانجات بزرگ تولیدی با ساخت سایت های اینترنتی و یا استفاده از اپلیکیشن ها در مورد فعالیت های جاری خود و تولیدات کالایی و خدماتی خود به صورت مفصل و مجزا توضیح می دهند.

بدین طریق می توانند این اطلاعات را در معرض دید همگان چه در داخل کشور و چه در سطح بین المللی در اختیار همگان قرار دهند. البته باهمه مزایای این نوع اطلاع رسانی مشکل عمده آن احتیاج به وجود اینترنت می باشد. در ادامه اما ما به بررسی اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی می پردازیم.

ارسال پیامک تبلیغاتی

یکی دیگر از این نوع اطلاع رسانی ها که حتی ازنوع اینترنتی آن هم جذاب تر و گیرایی بیشتری دارد ارسال تبلیغات پیامکی می باشد. در این روش معمولا با استفاده از پنل پیامکی تبلیغات خود را در اختیار دارندگان و کاربران تلفن همراه قرار می دهند. این تبلیغات ممکن است محدود به یک شهر، منطقه و یا سراسری باشد.

ارسال پیامک تبلیغاتی

از مزایای این نوع اطلاع رسانی عدم احتیاج به اینترنت می باشد و حتی در دورترین نقاط هم این تبلیغ  کارایی خود را دارد. در کنار مزایای این نوع اطلاع رسانی اشکالاتی نیز بر آن وارد است. ممکن است اشتباهاتی در ارسال این پیامک ها ایجاد شود. در بخش بعد همین اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی را بیان می کنیم.

اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی

این اشتباهات پیامکی عبارتند از:

ارسال پیامک در ساعت نا مناسب

ارسال نامناسب زمانی یک پیامک ممکن است علاوه بر این که تاثیری نداشته باشد ممکن است تاثیر آن نیز معکوس باشد. این را همه می دانیم که ارسال پیامک تبلیغاتی در ساعات پایانی شب هیچ سودی را عاید شما نخواهد کرد و ممکن است باعث ایجاد مزاحمت شوید. یا در روز قبل از عید نوروز تبلیغ برای خرید بلیط هیچ سودی نخواهد داشت. بهتر است که زمان مناسبی را برای ارسال پیامک در نظر بگیرید. این یکی از اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی می باشد.

تعیین ساعت و تاریخ انقضا یکی از اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی

با تعیین و انجام دادن این کار شما برای پیام خود جنبه فوری و ضروری تعیین می کنید. این کار شما ذهنیت مطالعه و توجه فوری را به خواننده پیام القاء می کند.

ارسال پیام در فاصله های منظم

هرگز پیام هایتان را پر تکرار نکنید. ارسال زیاد پیامک خواننده را دلزده خواهد کرد. بهترین زمان حداقل هفته ای یک بار است.

ارسال پیام های تبلیغاتی همراه با تخفیف یکی از اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی

اگر می‌ خواهید در این زمینه موفق باشید پیام تخفیف را با علت و در صد بیان کنید. این کار بسیار موثر است و گرنه پیام، خواننده را سردرگم خواهد کرد.

متن تبلیغاتی صحیح

سعی کنید متن نوشته شما برای تبلیغ پیامکی فاقد غلط املایی باشد. نوشتن متن دقیق و زیبا یعنی اهمیت دادن به کاربر و خواننده متن. بهتر است که در چند متن پیام خود را ارسال کنید. ولی متن گیرا و به نوعی باشد که به شعور خواننده احترام گذاشته شود.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که تهیه متن زیبا و ایجاد خلاقیت ها می تواند کمک موثری در امر تبلیغات پیامکی شما داشته باشد. سعی کنید اگر قبلا اشتباهاتی داشته اید آن را برطرف کرده و دقت خود را بالا ببرید و گرنه نتیجه عکس خواهید گرفت. اشتباهات رایج در ارسال پیامک تبلیغاتی در کسب و کارها می تواند شما را از مسیر اصلی منحرف کند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد