استراتزی بازاریابی پیامکی

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۶
استراتزی بازاریابی پیامکی

استراتزی بازاریابی پیامکی چیست؟ چه نوع از استراتزی بازاریابی پیامکی را می‌توان برای کسب و کار خود به کار برد؟ در این مقاله با ما باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم. به طور کلی، بازاریابی پیامکی یک اصل جدایی ناپذیر در انواع تبلیغات شرکت‌ها است که می‌تواند به سبک‌ها و استراتژی‌های مختلفی انجام شود. در انجام این نوع از استراتژی‌ها، ابتدا آشنایی با مفهوم آن، هدف، ایده‌ها و نحوه اجرای آنها می‌تواند به شما کمک بسیاری بنماید.

همینطور میتوانید از دیگر خدمات ما که شامل ارسال پبامک تبلیغاتی میشود نیز استفاده کنید.

استراتژی بازاریابی چیست؟

آیا با مفهوم استراتژی بازاریابی آشنایی دارید؟ ابتدا باید بدانید که استراتژی بازاریابی یک نوع نیاز برای هر سازمان و شرکتی است. فرقی نمی‌کند شما یک شرکت بزرگ یا کوچک باشید، اتفاقا در مورد شرکت‌های کوچک این مقوله از اهمیت بیشتری برخوردار است. هدف استراتزی بازاریابی پیامکی و دیگر استراتژی‌ها آن است که مشتریان جدیدی به شرکت شما مراجعه کرده و از سوی دیگر خدمات و محصولات بیشتری از سوی آنها خریداری شود و یا به آنها اطلاع رسانی‌ گردد. این بدان مفهوم است که شما از استراتژی بازاریابی برای تامین سود برای شرکت استفاده می‌کنید. استراتژی‌های بازاریابی به گونه‌ای است که هرچقدر بتواند ماندگاری و هدایت کاربران را به خرید بیشتر کند، از موفقیت بیشتری برخوردار خواهد بود و می‌تواند منجر به رشد شرکت شود.

این مفهوم با عنوان استراتژی مارکتینگ Marketing Strategy شناخته می‌شود و در آن شما می‌توانید تمام کانال‌ها و ابزارهای بازاریابی خود را در یک پروسه جمعی منسجم و یکپارچه کنید. برای ایجاد یک استراتژی مارکتینگ موثر باید آن را در مراحل مختلفی راه‌اندازی نمود که از آن جمله می‌توان به:

  • درک فضای بازار و نقاط ضعف و قوت آن
  • ایجاد یک برنامه بازاریابی
  • توسعه استراتژی
  • اجرای طرح
  • نظارت بر موفقیت طرح

استراتزی بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی یا sms marketing از جمله روش‌های بازاریابی بسیار جذاب و پرکاربرد است که می‌توانید آن را همواره در لیست کمپین‌های تبلیغاتی خود در نظر داشته باشید. شما می‌توانید برای توضیحات بیشتر راجع به sms marketing در کسب و کارها به این لینک مراجعه کنید. در مورد انواع استراتزی بازاریابی پیامکی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد خبرنامه پیامکی: به طور کلی، استراتژی بازاریابی می‌تواند موثر و دائمی باشد که بتواند یک نیاز از مخاطب را برطرف نماید. یکی از نمونه‌های این نوع استراتژی ایجاد یک خبرنامه پیامکی است که می‌تواند هم زمان کمتری از مشتری بگیرد، هم اطلاعات مهم در یک حوزه مثلا اقتصادی را برای شما ارسال کند و هم نیاز آنها با مهم‌ترین اخبار در حوزه کاریشان را برطرف نماید.
  • ارسال کوپن تخفیف: شما می‌توانید از این روش و استراتزی بازاریابی پیامکی بیشتر برای زمانی که مناسبتی می‌رسد، کاربر جدیدی وارد سایت شده و ثبت نام می‌کند، اولین خرید، افتتاح یک شبعه جدید یا … استفاده کنید. در استفاده از این نوع استراتژی بایستی حتما نکات مختلفی را در نگارش پیامک مدنظر داشته باشید که می‌توانید برخی از آنها را در این قسمت مشاهده نمایید.
  • کمپین قطره چکانی: شما می‌توانید در این نوع از استراتژی تبلیغاتی، به صورت قطره چکانی برای مشتریان خود کدهای تخفیفی را بفرستید. مثلا در ابتد یک کد تخفیف ۵ درصدی بفرستید. با انجام خرید در نوبت بعد یک کد ۱۰ درصدی تخفیف به او بدهید. شما می‌توانید یک بازه زمانی برای این کد تخفیف اعمال کنید که در استراتزی بازاریابی پیامکی به آن ایجاد حالت اضطرار می‌گویند.
  • دعوت نامه: یکی دیگر از انواع استراتزی بازاریابی پیامکی آن است که شما از دعوت نامه برای دعوت مخاطبین خود برای انجام یک کار یا ارائه یک محصول جدید استفاده کنید. این روش به خصوص برای برخی محصولات مانند iPhone که هرساله نسخه جدیدی از آن منتشر می‌شود، کنسول‌های بازی، نسخه‌های جدید گوشی سامسونگ و … بسیار کارساز خواهد بود.
  • پیشنهادات اختصاصی در تعطیلات: یکی از انواع استراتزی بازاریابی پیامکی به خصوص در دوره کرونا که شاهد آن بودیم، ارائه پیشنهاد‌های اختصاصی در این دوره از زندگی انسان‌ها بوده و هست. مثلا شما می‌توانید در انتهای فصل امتحانات یا ابتدای فصل تابستان که دوره فراغت فرا می‌رسد، از پنل پیامکی هدهد برای ارسال پیامک به مخاطبین استفاده کنید و آنها را دعوت به آموزش زبان، یادگیری یک مهارت جدید نمایید. هرچقدر که شما بتوانید اطلاعات واضح‌تری از مخاطبین خود داشته باشید و بتوانید آنها را دسته‌بندی کنید، می‌توانید پیشنهادهای اختصاصی‌تر را به آنها ارائه کرده و در این حالت شانس فروش کالای شما بیشتر خواهد شد.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد