برخی از نکات بازاریابی پیامکی

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
نکات مهم بازاریابی پیامکی

نکات بازاریابی پیامکی چیست؟ آیا در حوزه بازاریابی پیامکی فعالیت کرده‌اید و با انواع کاربردهای آن آشنا هستید؟ در این قسمت می‌خواهیم چند مورد از نکات بازاریابی پیامکی را برای شما مطرح کنیم که در این حوزه باید درنظر گرفته شود. برای بررسی نکات بازاریابی پیامکی با پنل پیامکی هدهد همراه باشید.

بازاریابی پیامکی و انواع آن

یکی از ابزارهای بسیار جذابی که امروزه استفاده می‌شود، بازاریابی پیامکی است که در این حالت می‌توانید به کمک آن، از صاحبان مشاغل کمک گرفته و قادر باشید تا یک ارتباط ارزان، خصوصی و نیز سریع را داشته باشید. استفاده از بازاریابی پیامکی می‌تواند به روش‌هایی مانند:

  • ارسال پیام‌های شخصی که می‌تواند به شما در نزدیک شدن به کاربرانتان کمک کند.
  • لینک به آپدیت‌هایی که برای وب سایت وجود دارد و یا اطلاع‌رسانی در مورد این آپدیت‌ها
  • هشدار در مورد پیشنهادات ویژه و کاربردی در مورد محصولات
  • یادآوری در مورد فعالیت‌هایی که مشتری در رابطه با شما دارد مانند وقت ویزیت، قرار ملاقات و غیره

امروزه پیامک یکی از ابزارهای مهمی است که می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی مطالب مهم را به مخاطب خود برسانید. در این حالت شما می‌توانید از نرخ بالای مشاهده آن نیز بهره‌مند شوید. البته توجه کنید با اینکه قوانین حریم شخصی و تجارتی محکمی در خارج از کشور برای بازاریابی پیامکی و پیام‌رسانی از این طریق (به دلیل مهم بودن این راه ارتباطی و میزان بالای چک شدن آن توسط مردم) بسیار سختگیرانه است، اما قوانین آن در ایران چندان سخت گرفته نشده و امروزه از پیامک برای موارد گوناگونی استفاده می‌شود.

در ادامه به برخی از نکات بازاریابی پیامکی می‌پردازیم.

برای استفاده از امکانات ما که شامل ارسال پیامک تبلیغاتی میشود نیز استفاده کنید.

برخی از نکات بازاریابی پیامکی

از جمله نکات بازاریابی پیامکی می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد، از جمله:

  • کوتاهی متن: پیامک یک راه متداول برقراری ارتباط است که معمولا جایگزین تماس گرفتن می‌شود و دلیل آن هم این است که پیام‌های شما در حالتی که محدود و کوتاه باشند، ارسال شود. در این خصوص می‌توان یکی از نکات بازاریابی پیامکی را رعایت این نکته دانست؛ به خصوص با توجه به کم حوصله شدن مردم در خواندن متون، این نکته می‌تواند بسیار مهم باشد.
  • احترام به فضای شخصی: گفتیم که در خارج از کشور به حریم شخصی افراد احترام ویژه‌ای قائل می‌شود. بنابراین شرط ادب و احترام به این قوانین صدق می‌کند که شما از بازاریابی پیامکی برای زمانی که اجازه لازم از مشتری گرفته شده است، استفاده کنید. همچنین باید راهی را برای لغو اشتراک پیامکی برای مخاطب (حتما) ارائه کنید.

بیشتر بخوانید:برای یک بازاریابی پیامکی موفق چکار کنیم؟

  • دلیل مناسب برای ارسال: از آنجایی که پیامک یک راه ارتباطی مهم است، بایستی حتما یک دلیل قانع کننده و مهم داشته باشید تا بتوانید از این سرویس برای مخاطب خود استفاده نمایید. در این حالت ارسال پیامک می‌تواند برای انتقال اطلاعات، داده‌ها، ارسال یادآوری‌ها و رویدادها باشد.
  • اسپم نبودن: توجه کنید یکی از نکات بازاریابی پیامکی مهم، عدم اسپم بودن آن است که در این حالت بایستی بدانید گوشی‌های هوشمند می‌توانند پیامک‌های تبلیغاتی شما را به سرعت (همانند سرویس اسپم ایمیل) به پوشه اسپم‌ها ارجاع دهند. از سوی دیگر، اگر پیامک‌های ارسالی شما کلاهبردارانه و یا فریبنده باشد، می‌تواند به سرعت توسط پلیس فتا ردگیری شود و مرجع ارسال پیام شناسایی گردد. بنابراین از این نکات بازاریابی پیامکی غافل نباشید.
  • رضایت: همانطور که گفتیم، بهتر است مخاطب از گرفتن پیامک از شما راضی باشد. شما می‌توانید از ترفندهای مختلفی برای ارسال پیامک به مخاطب خود استفاده کنید تا شماره تلفن او را دریافت کنید. همچنین در صورت لغو سرویس از جانب مشتری، بایستی طی ۵ روز این کار را انجام دهید و به این مورد از نکات بازاریابی پیامکی توجه نمایید.

استفاده از سرویس‌های پیامکی امروزه به یکی از مهم‌ترین نیازهای کسب‌و‌کارها تبدیل شده است. بنابراین شما هم می‌تواند حتی به عنوان یک وبمستر، در حوزه فعالیت خود برای ارائه خدمات از پیامک استفاده کنید. یکی از سرویس‌ دهندگان معتبر در این حوزه، پنل پیامکی هدهد است که مدتهاست در این حوزه فعالیت می‌کند و می‌تواند نیاز شما را به ارائه خدمات در ارسال پیامک به صورت انبوه تامین کند. اگر می‌خواهید یک پنل پیامکی تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به بخش سرویس‌ها، از مزایا و امکانات پنل پیامکی هدهد دیدن کنید.

شما می‌توانید مورد دیگری از نکات بازاریابی پیامکی را که در ذهن دارید برای ما در قسمت‌ کامنت‌ها ارسال کنید و یا سوالات خود را در این زمینه از ما با ارسال کامنت بپرسید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد