بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۹
sms مارکتینگ برای مشاغل کوچک

بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک می‌تواند فرصت‌های بسیاری را برای شما فراهم کند تا بتوانید کمپین‌های تبلیغاتی خود را با هزینه‌های کمتر و نیز کیفیت و بهره‌وری بالاتری انجام دهید. در این زمینه یعنی معرفی بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک می‌خواهیم با معرفی این موضوع، به دلایل ترغیب شرکت‌ها به این سمت بپردازیم.

بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک

فرقی ندارد شما صاحب یک کسب و کار کلان بوده باشید که در آن خرید و فروش‌های کلانی ارائه می‌شود و یا یک کسب و کار خدماتی که مدام با مشتریان روبرو می‌شوید. در بازاریابی اس ام اسی، این نوع تبلیغات یک رکن مهم است که می‌تواند به عنوان ارزان‌ترین، بهترین و مقرون به صرفه‌ترین نوع روش تبلیغی و ارتباطی شما را ارائه نماید. شما می‌توانید از پنل پیامکی هدهد برای انجام فعالیت‌های پیامکی خود، چه برای تبلیغات و چه برای اطلاع‌رسانی‌ها استفاده کنید و اشتراک آن را از این قسمت تهیه نمایید.

از سوی دیگر، در مورد اهمیت رو به رشدی که پیامک دارد باید به این نکته اشاره کرد که نمی‌توان قدرت و اثراتی که یک پیامک می‌تواند به صورت مستقیم برای مشتری برود را دست کم گرفته و آن را نادیده گرفت. از طرف دیگر تقریبا هر خانواده‌ای در حداقل‌ترین حالت، دارای اس ام اس و پنل پیامکی هستند که این امر می‌تواند نشان دهنده گیرایی پیامک به همراه پیام‌های تصویری و کامل‌تری باشد.

دلایل استفاده از بازاریابی پیامکی برای شغل های کوچک

در قسمت قبل شما را با اهمیت بازاریابی پیامکی بیشتر آشنا کردیم. حال بایستی در ادامه چند دلیل را برای استفاده از این روش بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک بیان کنیم که به شرح زیر می‌باشند:

  • افزایش جایگاه برند: اولین موردی که می‌توان برای بازاریابی پیامکی بیان کرد، آن است که جایگاه برند شما می‌تواند از طریق فعالیت‌های بیزنسی که دارد، در نظر مخاطبان متفاوت‌تر دیده شود. دقت کنید که امروزه مشتریان به علت رقابت‌های بسیاری که در زمینه فضای مجازی وجود دارند، به طرز خاصی به دنبال شرکت‌های نوآوری هستند که زیرکانه از روش‌های نوین و جدید هم برای رفاه کاربران و هم برای تبلیغ خود استفاده می‌کنند و این می‌تواند یک مورد مهم برای بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک باشد.
  • نرخ تبدیل بالا: یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها و دلایلی که باید برای استفاده از بازاریابی پیامکی برای مشاغل کوچک بیان کرد، آن است که نرخ تبدیل در آن بالا است. مثلا در حالت متوسط نرخ تبدیل پیامک می‌تواند در حدود ۸ درصد باشد، در حالیکه این رقم بیشتر از نرخ تبدیل ایمیل که ۱٫۷ درصد است، می‌باشد و به وضوح بیانگر برتری ایمیل است.

بیشتر بخوانید:

  • نرخ بالای بازشوندگی: مورد دیگر آن است که شما می‌توانید از طریق پیامک، با احتمال بالای ۹۰ درصد، لینکی را ارسال کنید و مشتریان را ترغیب کنید که آن را باز کنند. بسته به نوع محتوای تبلیغی که در پیامک ارائه می‌کنید و ترفند‌هایی که به کار می‌برید، شانس باز شدن لینک ارسالی می‌تواند کم یا زیاد باشد که قبلا راجع به این ترفندها صحبت کرده‌ایم. هرچند امروزه نیز شاهد ارسال پیامک‌های تبلیغاتی مختلفی به خصوص در مناسبت‌ها از سوی شرکت‌های مختلف هستیم، اما با این حال می‌توان بیان کرد که مانند ایمیل‌ها، با انبوهی از پیامک‌های بیهوده مواجه نمی‌شوید.

دیگر دلایل استفاده از پیامک و sms مارکتینگ برای شرکت های کوچک

موارد متعدد دیگری نیز وجود دارد که بایستی برای عالی بودن بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک بیان کرد که به شرح زیر می‌باشد:

  • سریع و موجز بودن: در واقع در این حالت شما به نسبت ایمیل، پیامک‌های بسیار کوتاهتری را ارسال می‌کنید که این می‌تواند هم احتمال خوانده شدن آن را از سمت مشتری افزایش دهد و هم از سوی دیگر از آنجایی که پیامک به سرعت به مشتری می‌رسد، تاثیر تبلیغات شما را افزایش دهد.
  • مقرون به صرف بودن: در واقع شاید یکی از اصلی‌ترین ارکان‌ها و ویژگی‌هایی که شما را ترغیب به استفاده از پیامک می‌کند، این مورد باشد. یعنی شما می‌توانید با صرفه هزینه‌ای نه چندان زیاد، اقدامات لازم برای تبلیغات پیامکی خود را زیاد کنید. معمولا هزینه‌های گزاف تبلیغات عاملی سنگین برای کسب و کارهای کوچک است که بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک این مشکل را رفع نموده است.

از دیگر دلایل استفاده از بازاریابی اس ام اسی برای مشاغل کوچک می‌توان به رایج بودن این شیوه بازاریابی، دسترسی مستقیم به خود مشتری و … اشاره نمود.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد