آمارهای ارسال پیامک در سال ۲۰۲۱ و اهمیت آن

پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۱
آمارهای ارسال پیامک در سال 2021 و اهمیت آن

آمارهای ارسال پیامک در سال ۲۰۲۱ همچنان بر این موضوع که sms marketing به عنوان یکی از موثرترین روش های بازاریابی می باشد، دلالت دارد. در این مقاله می خواهیم به بررسی آمارهای این حوزه بپردازیم تا همچنان به اهمیت اس ام اس در زندگی افراد جامعه، تاثیر و کاربرد آن پی ببریم.

پنل پیامکی چیست؟

یکی از سوالات بسیار مهمی‌ که بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها و وبمسترها و کاربران فضای مجازی از ما می‌پرسند، چیستی پنل پیامکی و کاربردهای آن است. در رابطه با این موضوع لازم است بگوییم که شکی نیست sms marketing همچنان به عنوان یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی و تبلیغات استفاده می‌شود. از این رو اگر بخواهیم از آن به صورت وسیع و در مقیاس کلان استفاده کنیم، لازم است تا از ابزارهای پیشرفته‌تری استفاده شود. یکی از این ابزارهای پیشرفته که مبتنی بر وب و اینترنت می‌باشد، پنل‌های پیامکی هستند که امکانات قابل توجهی را برای ارسال پیامک انبوه در اختیار شما قرار می‌دهند. به عنوان مثال اگر بخواهید برای جوانانی که در سنین ازدواج هستند، در یک شهر پیامکی ارسال کنید، قطعا ارسال آن پیام با یک موبایل و یا ده‌ موبایل یک کار درست نیست؟

 

پیشنهاد ما به شما : ویژگی مهم پیامک انبوه

 

پنل‌های اس‌ام‌اس، سامانه‌هایی هستند که می‌توانند با سرعت بالا و در مقیاس زیاد اقدام به ارسال پیامک انبوه کنند. شما می‌توانید با خرید این سامانه، وارد پنل کاربری خود شده و نسبت به ارسال پیامک برای مخاطبین خود به صورت دسته‌جمعی و تکی اقدام کنید.

آمارهای ارسال پیامک در سال 2021 و اهمیت آن

آمارهای ارسال پیامک در سال ۲۰۲۱

از آنجایی که ۶۶٫۸۵ درصد مردم جهان دارای تلفن‌های همراه هستند که نیازی به اتصال به اینترنت ندارند، مشاغل موظفند با توجه به این آمارهای ارسال پیامک در سال ۲۰۲۱، از این فناوری‌ها حداکثر استفاده را ببرند. آمارهای بازاریابی پیامکی نشان می دهد پیامک در واقع به طور فزاینده ای تبدیل به یکی از ویژگی‌های اصلی بسیاری از نرم‌افزارهای بازاریابی شده است.

از زمان ارسال اولین پیام متنی در سال ۱۹۹۲، ویژگی خاص پیامک‌ها در طول زمان تغییر خاصی نکرده است – پیامی کوتاه (۱۶۰ کاراکتر) و مستقیم. این سادگی باعث استفاده گسترده، پذیرش سریع آنها و ماندگاری  شده است. در این قسمت ما می‌خواهیم به بررسیآمارهای ارسال پیامک در سال ۲۰۲۱ بپردازیم تا بیشتر با اهمیت این روش بازاریابی در جدیدترین داده‌ها پی ببرید. از جمله این آمارها در سال ۲۰۲۱ می‌توان گفت:

جدیدترین آمارهای ارسال اس ام اس در جهان و کشورهای پیشرفته:

 • در سال ۲۰۲۰ ، ۲٫۱ تریلیون پیام متنی رد و بدل شد که نسبت به سال ۲۰۱۹، ۵۲ میلیارد پیام افزایش یافته است.
 • به طور متوسط​​، کاربران روزانه ۱۳ پیامک به تلفن های همراه شخصی خود ارسال می‌کنند. این بیش از چهار برابر میانگین تعداد ایمیل‌های ارسال شده بر روی تلفن های همراه شخصی آنها در روز است.
 • تا سال ۲۰۲۰، در حدود ۲٫۵۲ میلیارد نفر از برنامه‌های ارتباطی استفاده می‌کنند.
 • جالب است بدانید در کشورهای پیشرفته، در میان نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ سال، پیامک مورد علاقه‌ترین راه‌ برای برقراری ارتباط (در سال ۲۰۱۸) بوده است.
 • مطالعات اخیر نشان می دهد که ۸۳ درصد از نوجوانان کشورهای پیشرفته، برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده در طول همه‌گیری COVID-19 از پیامک استفاده کرده‌اند. پس از آن تماس های تلفنی و رسانه های اجتماعی بیشترین استفاده را دارد.
 • یکی از آمارهای جالب آن است که جوانان بیش از ۱۹۰ بار تلفن همراه خود را چک می‌نند که این رقم می‌تواند بیانگر چک کردن تلفن هر ۱۰ دقیقه باشد.
 • از سال ۲۰۱۶ ، افراد بزرگسال تاکنون حداقل شش سال است که پیام کوتاه را به عنوان بهترین راه ارتباطی ترجیح می دهند.
 • در مقیاس جهانی از آمارهای ارسال پیامک در سال ۲۰۲۱، ۵ میلیارد نفر دارای تلفن همراه هستند که با ۲٫۲۹ میلیارد نفر می‌توان از طریق پیام کوتاه/تلفن همراه و نه از طریق اینترنت تماس برقرار کرد.

 

پیشنهاد ما به شما : پیامک چند رسانه‌ ای

 

آیا sms مارکتینگ همچنان موثر است؟

پیامک در حال حاضر به یکی از ویژگی‌های اصلی راه حل های بازاریابی تلفن همراه تبدیل شده است. می‌توانید پیام‌های متنی را به صورت آنلاین یا آفلاین، از دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه های رومیزی یا لپ تاپ ارسال کنید تا کمپین های پیامکی را تقویت کنید. اما طبق آمارهای ارسال پیامک در سال ۲۰۲۱ این روش چقدر موثر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت:

 • پیامک برای کاربران ترجیح داده می شود؛ زیرا استفاده از آن آسان است. همچنین، SMS یک اعلان با اهمیت بالاتر است که در صندوق ورودی مانند ایمیل گم نمی‌شود
 • از هر ۱۰ مصرف کننده ۹ نفر ترجیح می‌دهند از طریق پیام کوتاه با مشاغل ارتباط برقرار کنند.
 • در حقیقت، ۸۰ درصد مردم از پیامک برای ارتباطات تجاری استفاده می‌کنند و آن را راحت، بدون مزاحمت و سریع با ارسال پیام‌ها می‌دانند.
 • در سال ۲۰۲۰، ۴۸٫۷ میلیون نفر از جمعیت آمریکا خدمات پیام کوتاه تجاری استفاده کردند و این یکی از سریع ترین کانال‌های بازاریابی بود.
 • بیش از ۵۰ درصد مصرف کنندگان برای پشتیبانی مشتری ، پیام‌های متنی را به جای تماس‌های تلفنی ترجیح می دهند. علاوه بر این، مصرف کنندگان آمریکایی ۵ برابر بیشتر از تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی ارسال و دریافت می‌کنند.
 • در میان کانال‌هایی که مصرف کنندگان برای دریافت به روز رسانی وفاداری از مارک‌ها ترجیح می‌دهند ، SMS بیشترین آمار را دارد.

شما می توانید مزیت های پنل های پیامکی را در این قسمت مطالعه کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد