کاربرد های پنل پیامکی برای دانشگاه ها

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
کاربرد های پنل پیامکی برای دانشگاه ها

اگر دوران تحصیل را به مقاطع گوناگون تقسیم کنیم، یکی از این مقاطع مهم در دوره آموزشی دانشگاه می باشد. تحصیل در دانشگاه برای یک دانشجو شرایط خاص خود را دارد. در رشته های خاص به آموزش پرداخته می شود. لازم است بدانیم برای قبولی در دانشگاه امتحان کنکور از مراحل الزامی می باشد. بعد از این مقدمه در مورد دانشگاه ها و کاربرد پنل پیامکی آن ها صحبت خواهیم کرد. هدف ما در واقع بررسی کاربرد های پنل پیامکی برای دانشگاه ها می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با ارسال پیامک تبلیغاتی می توانید از طریق وب سایت هدهد اس ام اس هم اقدام کنید.

تعریف دانشگاه

در تعریف دانشگاه باید گفت که دانشگاه محل دانش و یک موئسسه علمی آموزشی است. شامل چند دانشکده مجزا، مستقل و تخصصی است که در رشته های مختلف آموزش های عالی تدریس می شود. از بدو فعالیت دانشگاه ها مسئله اطلاع رسانی یکی از ضروریات به حساب می آمده. این کار به چندین روش انجام می گرفته که عبارتند از:

 • اطلاع رسانی از طریق پخش اعلامیه و تراکت: در این نوع اطلاع رسانی مدیریت دانشگاه برای اطلاع از مسائل مربوط به دانشگاه از جمله تغییرات ایجاد شده در مدیریت هیئت علمی و دیگر موارد را به آگاهی دانشجویان خواهد رساند.
 • اطلاع رسانی مربوط به انتخابات دانشجویی که به صورت آگهی یا پخش تراکت به آگاهی کلیه دانشجویان خواهد رسید. این اطلاع رسانی ها می تواند در موارد دیگری نیز به اجرا در آید که بستگی به نظر مدیریت دانشگاه خواهد داشت.
 • اطلاع رسانی از طریق تابلو اعلانات: بدین طریق که ممکن است یک خبر مربوط به دانشکده ای خاص از زیر مجموعه دانشگاه باشد که در این صورت این اعلامیه فقط در دانشکده خاص دانشگاه می باشد.
 • اطلاع رسانی ویژه اساتید محترم که در تابلو اعلانات دانشگاه و دانشکده های زیرمجموعه نصب خواهد شد.

در مجموع این نوع از اطلاع رسانی ویژه محدوده دانشگاه و دانشکده های تابعه می باشد. بعضی اوقات اطلاع رسانی ها فراتر از محدوده دانشگاه می باشد که با نصب بنرها در سطح شهر و جلوی درب دانشگاه این امکان پذیر می شود.

اینترنت و کاربرد های پنل پیامکی برای دانشگاه ها

با ورود اینترنت و تلفن همراه به جامعه نوع اطلاع رسانی ها تغییر کرد. خیلی از تبلیغات و اطلاع رسانی ها از صورت سنتی به دیجیتالی و اینترنتی گرایش پیدا کرد. دانشگاه های معتبر در سراسر دنیا با استفاده از امکانات اینترنت برای خود سایت اطلاع رسانی ایجاد کرده و کلیه اطلاعات دانشگاه خود اعم از تاریخچه، سوابق فعالیت از بدو تاسیس، دانشکده های زیرمجموعه، رشته های تحصیلی  و کلیه اطلاعات لازم را در آن پیاده نمودند.

می توانند در صورت احتیاج از هر جای دنیا به آن دسترسی داشته باشند. اما یک سری از اطلاع رسانی مربوط به امور روزمره دانشگاه بوده که نیازی به ورود به سایت و ثبت در آن جا نیست. به خاطر همین از سیستم پنل پیامکی استفاده می شود که در این مورد از اطلاع رسانی توضیحاتی خواهیم داد. کاربرد های پنل پیامکی برای دانشگاه ها نیز بسیار زیاد است.

سیستم پنل پیامکی چیست؟

پنل پیامکی عبارت است از نرم افزاری اینترنتی که به شما اجازه ارسال انبوه پیام را به افراد مشخص و یا عموم می دهد. این سیستم مورد استفاده خیلی از نهادها، ارگآن ها، شرکت ها،‌ مراکز درمانی و خلاصه کلیه افرادی که به آن نیازمند هستند می باشد.

سیستم پنل پیامکی چیست

سیستم پنل پیامکی چیست

لیست کاربرد های پنل پیامکی برای دانشگاه ها

یکی از این مراکزی که احتیاج وافری به آن دارد، مراکز تحصیلی و دانشگاهی هستند که برای اطلاع رسانی به دانشجویان، پرسنل اداری و گروه های علمی و اساتید خود به این سیستم احتیاج دارند. مدیریت دانشگاه از این طریق می تواند به صورت مستقیم با تک تک افراد گفته شده در تماس باشد. اما اینکه چه استفاده هایی از این سیستم در دانشگاه می توان کرد عبارتند از:

 • اطلاع رسانی به کلیه دانشجویان دانشگاه در موارد مختلف مانند ایام کاری دانشگاه و یا اعلام روز های تعطیلی.
 • اعلام برگزاری کنفرانس های علمی ویژه کلیه دانشجویان و نحوه ثبت نام و شرکت در کنفرانس.
 • اعلام ساعات کار دانشکده های زیر مجموعه دانشگاه و ایام برگزاری کلاس ها برای دانشجویان دانشکده های خاص.
 • اعلام قوانین و یا گزارش ها و ائین نامه های اداری ویژه پرسنل اداری دانشگاه.
 • ارسال پیام برای اساتید به صورت جمعی یا انفرادی در حوزه کاری شان.
 • ارسال پیام به دانشجویان و اساتید مربوطه برای ساعت برگزاری، تاریخ و محل برگزاری امتحان ها، مراسم های مختلف و غیره.
 • ارسال پیام به دانشجویان در مورد کلاس های فوق برنامه و یا برگزاری اردو های علمی و فرهنگی.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که استفاده از این سیستم می تواند در امور و کارهای دیگر نیز مورد استفاده دانشگاه قرار گیرد. استفاده از آن ضمن هزینه کم برای دانشگاه اطلاع رسانی سریع تر و دقیق تر به همراه خواهد داشت.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد