بازاریابی با پیامک (SMS)

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰
بازاریابی با پیامک

ایجاد یک طرح بازاریابی برتر نیاز به یک رویکرد چند جانبه دارد. امروزه رقابت زیادی بین فروشگاه های تجارت الکترونیک (آنلاین) وجود دارد و اختلاف بین برندگان و بازندگان در حال افزایش است. اگر به دنبال ارتقا استراتژی بازاریابی با پیامک خود هستید به احتمال زیاد شما نوعی رسانه اجتماعی، بازاریابی محتوا یا بازاریابی از طریق ایمیل را امتحان کرده اید اما یک استراتژی که قطعاً باید بخشی از برنامه بازی شما باشد، بازاریابی با پیامک است.

در حال حاضر در مورد بازاریابی پیامکی هیاهوی زیادی وجود دارد و دلیل آن این است که پیام های متنی مارک دار 98٪ نرخ باز دارند. اگر فکر کرده اید که چگونه می توانید از بازاریابی پیامکی برای کسب و کار خود استفاده کنید پس به مکان مناسبی رسیده اید. در اینجا آخرین نکات برای بهتر کردن بازایابی با پیامک آورده شده است.

آیا باید در استراتژی بازاریابی خود از پیامک استفاده کنید؟

هنوز در مورد اینکه آیا شما باید پیامک را به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی خود حساب کنید تردید دارید؟! در اینجا نگاهی می اندازیم به اینکه چه چیزی بازاریابی با پیامک را برای کسب و کارها مناسب می کند.

مزایای بازاریابی با پیامک

  • هزینه کم

برای شروع بازاریابی پیامکی لازم نیست هزینه زیادی خرج کنید. برخلاف سایر اشکال بازاریابی که برای تولید دارایی نیاز به هزینه زیادی دارد قبل از خرید تبلیغات با بازاریابی پیامکی می توانید تمام محتوا (متن ها) را در خانه ایجاد کنید. بسیاری از نکات مختلف قیمت با پنل پیامکی هدهد برای کمک به شما در ارسال متن وجود دارد.

  • اشباع نشده

برخلاف ایمیل و بازاریابی در شبکه های اجتماعی که دارای نام تجاری زیادی هستند ارسال پیامک هنوز بطور نسبی استفاده نشده است (حتی اگر تعداد مشاغل استفاده کننده از پیام کوتاه خصوصاً در زمان شیوع COVID-19 در حال افزایش باشد). برجسته شدن با ارسال پیام کوتاه آسان تر است به ویژه هنگامی که آن را در استراتژی بازاریابی بزرگتر خود ادغام کنید.

  • مبتنی بر مجوز

آیا شما می دانید که وقتی احساس می کنید یک مارک تجاری شما را به صورت آنلاین هدف قرار داده است احساس مهیبی به شما دست می دهد؟ آمار نشان می دهد مشتریان واقعاً چنین چیزی را دوست ندارند. از آنجا که بازاریابی متنی مبتنی بر انتخاب و مجوز است شما می دانید که مشتریان شما واقعاً می خواهند از شما بشنوند و این باعث می شود که آن ها بسیار پذیراتر از صحبت های شما باشند.

  • استفاده آسان

تنظیم استراتژی بازاریابی متنی برای بیزینس کار سختی نیست. در عرض چند دقیقه می توانید با اصول یک کمپین پیام کوتاه شروع کنید.

معایب بازاریابی با پیامک

  • برای ارتباطات طولانی ایده آل نیست

اگر شما نیاز به برقراری ارتباط خاص و طولانی یا رسمی دارید این روش ممکن است ایده آل نباشد زیرا روش های دیگر می تواند فضای بیشتر و رسمیت بیشتری را فراهم کند.

  • بسترهای نرم افزاری ارزان قیمت پیام کوتاه

اگرچه استفاده از یک نرم افزار پیام کوتاه رایگان یا بسیار کم هزینه وسوسه انگیز است اما این سیستم عامل های ارزان قیمت گوشه هایی را کاهش می دهند که می توانند شما را درگیر مشکلات قانونی کنند زیرا بازاریابی با پیامک توسط دولت کنترل می شود. سیستم عامل های قانونی فرآیندهای زیادی دارند که شما را در سمت راست قانون نگه می دارد اما برخی از سیستم عامل هایی که گوشه گوشه را برهم می زنند از استانداردهای یکسانی برخوردار نیستند که می تواند نتیجه معکوس دهد و شما را با یک آشفتگی قانونی روبرو کند.

راهکارهای بازاریابی با پیامک را که موثر است خریداری کنید

روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید بازاریابی پیام کوتاه را در استراتژی کلی بازاریابی خود ادغام کنید اما در اینجا برخی از رایج ترین مواردی وجود دارد که می بینیم فروشگاه های تجارت الکترونیک از آنها استفاده می کنند.

1. پیام های متنی سبد خرید رها شده

سبدهای متروکه یکی از ناامیدکننده ترین جنبه های تجارت الکترونیکی برای بسیاری از خرده فروشان است. به عنوان مثال در مارس 2020 بیش از 88٪ سفارشات آنلاین کنار گذاشته شد. شما وقت و هزینه زیادی صرف می کنید تا افراد را به سایت خود بیاورید و آن ها را مجبور کنید کالاهایی را در فروشگاه خود بگذارید.

2. وفاداری و تعامل با مشتری

بسیاری از روش های آسان برای شروع ایجاد وفاداری به مارک تجاری با استفاده از پیام کوتاه وجود دارد. هنگامی که تخفیف یا معاملات منحصر به فردی را در لیست متن خود قرار می دهید بازاریابی پیام کوتاه به بهترین وجهی عمل می کند اما مجبور نیستید در این قسمت توقف کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد