چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳
چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم

کسب و کارها در انواع مختلف در جامعه وجود داشته و دارند. صنف های گوناگون و فعالیت های اقتصادی گوناگون باعث گردیده که در این بازار رقابتی وجود سیستمی که باعث افزایش فروش گردد احساس شود. یکی از مؤثر ترین این راه ها استفاده از تبلیغات و اطلاع رسانی در سطح جامعه می باشد. این مقدمه را گفتیم تا در مقاله پیش رو به راه های مختلف تبلیغات و خصوصا از نوع پیامکی آن اشاره کنیم. هدف ما بررسی این سوال است که چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟ شما برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی می توانید به وب سایت هدهد اس ام اس مراجعه کنید.

تاثیر تبلیغات در فروش محصولات و کسب کار

همیشه اطلاع رسانی و تبلیغ خصوصا در مورد کالا و ارائه خدمات تاثیر افزایشی در فروش داشته. البته اگر به صورت صحیح وعلمی باشد. تحقیقات نشان داده که تبلیغات اگر به صورت اصولی نباشد ممکن است جنبه منفی آن بر مثبت آن پیشی بگیرد. این مطلب نتیجه ای معکوس خواهد داشت. با این توضیح اول بررسی کنیم هدف از تبلیغات در کسب کار و انواع آن چیست؟ در تعریف تبلیغ می توان گفت نوعی اطلاع رسانی مختصر و مفید است که به معرفی کالا و خدمات می پردازد.

انواع تبلیغ – چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

تبلیغات در جامعه انواع گوناگونی دارند. بررسی انواع تبلیغات نشان می دهد که چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟ این مدل های مختلف عبارتند از:

تبلیغات میدانی

تبلیغات میدانی به این صورت که شما برای معرفی کالا و یا خدمات ارائه شده در فروشگاه اهداف خود را به صورت پخش تراکت یا اعلامیه به اطلاع  مردم و جامعه برسانید. در این نوع تبلیغ می توان از تحویل برگه آگهی در کنار جنس به مشتری نیز استفاده کرد. همچنین در تبلیغات میدانی می توان از طریق سفارش به شرکت های تبلیغاتی اقدام به نصب بنر در مکان های مجاز اقدام کرد. از عیب های این نوع تبلیغ، محدودیت آن می باشد. بدین معنی که فقط محدوده خاصی شامل چندین محله یا منطقه تحت پوشش این نوع تبلیغ می باشد. نهایتا در سطح شهر با نصب بنر.

تبلیغات محلی و رسانه ای

نوع دیگر تبلیغات استفاده از مطبوعات محلی یا سراسری می باشد. شما از طریق روزنامه یا دیگر مطبوعات محلی اقدام به تبلیغ و اطلاع رسانی می کنید.عیب اصلی این نوع تبلیغ هزینه زیاد و زمان اندک می باشد و اینکه شاید زمان تبلیغ به گونه ای باشد که همه امکان شنیدن یا دیدن آن را نداشته باشند. نوع دیگر تبلیغات استفاده از رسانه ملی و سراسری می باشد که باید هزینه خیلی زیادی صرف کرد و ممکن است مقرون به صرفه نباشد.

بیشتر بخوانید: چرا تبلیغات پیامکی اهمیت دارد؟

تبلیغات اینترنتی

از زمانی که اینترنت و تلفن همراه به جامعه وراد شد، روش نوین اطلاع رسانی و تبلیغ نیز وارد بازار رقابتی گردید. استفاده از اپلیکیشن های متعدد فروش و یا سایت های فروش راه های جدید تبلیغ و اطلاع رسانی می باشد. البته استفاده از این نوع تبلیغات خالی از اشکال نیست و آن هم حتما داشتن اینترنت توسط  کاربر می باشد.

چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

در حال حاضر بهترین  و ارزان ترین نوع تبلیغات از طریق ارسال پیامک می باشد. بیایید ببینم که چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟ در این نوع تبلیغ که نوین و به روز می باشد ارسال پیام تبلیغی از طریق تلفن همراه و ارسال به شماره های خاص و انتخاب شده یا عموم می باشد.

چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم

از محسنات این نوع تبلیغ و اطلاع رسانی این نکته است که در هر زمان از شبانه روز می توان از این نوع اطلاع رسانی استفاده کرد. پیام شما در دورترین نقطه نیز به اطلاع همگان رسانده می شود. همچنین  ارزان بودن این نوع تبلیغ می تواند باعث این شود که در چندین نوبت آن را انجام دهید.

متن پیامک برای تبلیغ کسب و کار – چرا باید در کسب و کار خود از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

برای استفاده حداکثری از پیامک بایستی نکاتی را در نظر گرفت که عبارتند از:

  • عدم استفاده از کلمات پیچیده و واژه های تخصصی به گونه ای که مخاطبان شما به راحتی از پیام شما بهره برداری لازم را بکنند.
  • جذاب بودن پیام یکی دیگر از نکات مهم برای اینگونه اطلاع رسانی ها می باشد. سعی کنید متن پیام به گونه ای جذاب باشد که خواننده پیام رغبت کند و تا آخر آن را بخواند.
  • سعی کنید در مواقع مختلف و به مناسبت های ملی مذهبی تخفیفاتی را در نظر بگیرید و این را از طریق پیامک به اطلاع مشترکین و خریداران برسانید.
  • در موقع خرید از مشتریان درخواست کنید در صورت تمایل شماره همراه خود را در اختیار مدیریت فروشگاه جهت اطلاع رسانی قرار دهند. البته این امر بایستی با رضایت مشتری باشد.
  • در این نوع اطلاع رسانی می توانید لیستی از جدیدترین کالاها و خدمات خود را در اختیار مشترکین ومشتریان خود قراردهید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد