بررسی ویژگی ها و تاریخچه پیامک

جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۸
ویژگی ها و تاریخچه پیامک

تاریخچه پیامک از سال ۱۹۸۵ با اختراع پیامک‌های کوتاه توسط Hillebrand و  Bernard Ghillebaert شروع شده است. امروزه پس از ۳۶ سال، sms یک ابزار قدرتمند در اطلاع‌رسانی و بازاریابی می‌باشد که غالب کسب‌و‌کارها از آن استفاده می‌کنند. در این مقاله با ما باشید تا نگاهی اجمالی به تاریخچه پیامک داشته باشیم و با ویژگی‌ها و کاربردهای امروزی آن بیشتر آشنا شویم.

تاریخچه‌ای از پیامک‌ها

ا‌س‌ام‌اس که با نام SMS نیز شناخته می‌شود، به معنای “خدمت‌رسانی پیام‌کوتاه است” که اولین‌بار در سال ۱۹۸۵ توسط Friedhelm Hillebrand ایجاد شد. اگر بخواهیم به صورت گذرا، نگاهی به ویژگی ها و تاریخچه پیامک داشته باشیم، بایستی گفت:

اولین بار پیامک توسط افرادی به نام‌های Friedhelm Hillebrand و  Bernard Ghillebaert به منظور انتقال پیام‌های کوتاه بین افراد مختلف، در سال ۱۹۸۴ اختراع و ایجاد شد. با شروع چرخه ویژگی ها و تاریخچه پیامک، ما شاهد پیشرفت آن در سال‌های مختلف بودیم که عبارتند از:

  • سال ۱۹۸۵: در ابتدا برای استفاده مناسب از این قابلیت در گفتگوهای کوتاه و بهره‌مندی از پهنای باند در نظر گرفته شده برای آن، پیامک محدودیت ۱۶۰ کاراکتری داشت.
  • سال ۱۹۹۲: در این سال، اولین پیامک از طریق یک کامپیوتر برای یک موبایل ارسال شد که محتوای آن تبریک کریسمس بود.
  • سال ۱۹۹۴: از این سال به بعد پیام‌رسانی بین تلفن‌های همراه با کمک SMS آغاز شد.
  • سال ۱۹۹۸: در این سال شاهد ورود ایموجی‌ها یا شکلک‌ها به پیام‌های کوتاه بودیم که اولین بار توسط یک طراحی ژاپنی توسط SMS ارسال شد.
  • سال ۲۰۰۱: اولین پیام تصویری که توسط یک دوربین گوشی همراه گرفته شده بود، با این پیامک ارسال شد.
  • سال ۲۰۰۲: اولین پیامک MMS یا تصویری توسط شرکت Sony ericsson ارسال شد.

در نهایت لازم است در مورد ویژگی ها و تاریخچه پیامک بگوییم که ۱۳ سال بعد از پیام‌رسانی با تلفن‌های همراه، میزان استفاده مردم از این قابلیت به روزانه بیش از ۱ میلیارد پیام رسد.

 

پیشنهاد ما به شما : افزایش اعضا با پنل پیامکی

 

ویژگی ها و تاریخچه پیامک

ویژگی های پیامک‌ها

پیامک‌ها ابزار ارتباطی هستند که می‌تواند شامل یک عدد، یک نوشته، یک علائم نگارشی، یک نماد و … باشد. ممکن است شما هم از خود پرسیده‌ باشید که چرا هر واحد پیامک معادل ۱۶۰ کاراکتر می‌باشد. این ویژگی به تاریخچه پیامک برمی‌گردد که در قسمت قبل بیان کردیم. اما امروزه محدودیتی را برای کاربر جهت انتقال پیام خود ایجاد نمی‌کند که این یکی از ویژگی‌های خوب پیامک‌ها است.

به طور کلی، پیامک‌ می‌تواند ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاصی را در اختیار شما قرار دهد که از آن جمله می‌توان به پشتیبانی کامل از این ابزار ارتباطی در تمامی دستگاه‌های تلفن همراه، امکان ارسال پیام به صورت مستقیم برای کاربر، امکان شخصی‌سازی آسان، گیرایی سریع، قابلیت چندزبانه بودن و … اشاره نمود.

مزایای پیامک سبب شده است تا اکنون بعد از گذشت بیش از ۳۶ سال از تاریخچه پیامک، ما همچنان از آن به عنوان یک پل ارتباطی مستحکم استفاده کنیم.

پیامک در دنیای امروزی

در دنیای امروز اما از پیامک به عنوان وسیله‌ای بیشتر از یک ابزار ارتباطی معمولی استفاده می‌شود. در واقع، امروزه با به‌ کارگیری ۲ ویژگی‌ مهم که در طول تاریخچه پیامک همواره شاهد آن بودیم (یعنی گیرایی سریع و مستقیم برای انتقال پیام کاربر)، از آن در بازاریابی استفاده می‌شود.

بازاریابی پیامکی، هرچند از یک دهه قبل شروع شده است اما همچنان به عنوان یک راه بسیار قدرتمند برای رشد و نمو تجارت و کسب‌و‌کارها است. هر پیامک می‌تواند مزایای بسیاری را برای کسب‌و‌کارها به همراه داشته باشد که نمی‌توانید آن را در سایر رسانه‌ها و شبکه‌ها مشاهده کنید. یکی از این جذابیت‌ها که همواره در تاریخچه پیامک مورد توجه کاربران بوده، ارزان و سریع بودن آن است. شما می توانید در این قسمت نگاهی به آینده کسب و کارهای جدید با بازاریابی پیامکی نگاهی داشته باشید.

برای استفاده حداکثری از قابلیت‌های پیامک در دنیای امروز، از پنل‌های پیامکی استفاده می‌شود که به راحتی قادرند تا شما را به میلیون‌ها فرد در شهر و کشور مرتبط کنند. قطعا گسترش جامعه هدف یکی از بهترین شرایطی است که در بازاریابی کسب‌و‌کارهای مختلف شاهد آن هستیم. یکی از این پنل‌های پیامکی که بیش از ۶ سال سابقه فعالیت در این زمینه دارد، پنل پیامکی هدهد است که در ادامه به معرفی ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

 

پیشنهاد ما به شما : پنل اس ام اس در شرکت های بیمه

 

پنل‌پیامکی هدهد

در این مقاله با مروری اجمالی بر تاریخچه پیامک، بر قدمت و فرآیند پیشرفت آن آشنا شدیم. سپس در بخش قبل به بررسی یکی از مهم‌ترین کاربردهای پیامک در دنیای امروزه به عنوان یک ابزار بازاریابی کسب‌و‌کارهای مختلف پرداختیم و متذکر شدیم که این قابلیت می‌تواند توسط پنل پیامکی مورد استفاده قرار گیرد.

پنل پیامکی هدهد یکی از بهترین سیستم‌های پیامکی برای بازاریابی کسب‌و‌کارهای مختلف است که در کنار آن، در حوزه ارائه انواع وب‌سرویس‌های پیامکی فعالیت می‌کند. از ویژگی‌های مهم پنل پیامکی هدهد می‌توان گفت:

  • ارسال و دریافت فوری: شما به راحتی می‌توانید در هرساعت از شبانه روز، اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، خدماتی، احراز هویت و … توسط این پنل نمایید.
  • اتوماسیون: قابلیت ارسال خودکار پیام‌ها مطابق با نیاز و زمان‌بندی که در نظر دارید، از دیگر ویژگی‌های پنل پیامکی هدهد میباشد.
  • گزارش‌گیری و ردگیری: قابلیت ارائه گزارش و تحلیل پیام‌های رسیده و فرستاده شده، وضعیت ارسال پیام‌ها و … در هرلحظه را می‌توانید از پنل پیامکی هدهد مشاهده کنید.
  • همچنین از دیگر ویژگی‌های این سامانه پیامکی می‌توان به هزینه و تعرفه پایین، سرعت بالا، ارسال هدفمند پیامک‌ها براساس جنسیت، سن، منطقه جغرافیایی، اصناف و … اشاره نمود.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد