۷ راهکار جذاب تر کردن پیامک های تبلیغاتی

جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۲:۳۵

جذاب تر کردن پیامک های تبلیغاتی، آخرین و مهم ترین کاری است که می توانید برای جذب مخاطبین خود انجام دهید. امروزه پیامک های تبلیغاتی، از مهم ترین راهکارهای بازاریابی برای برندینگ، تبلیغ یک محصول یا یک وبسایت شناخته می شود که برای نگارش آن نیز باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشیم. در این قسمت با ما باشید تا به بررسی ۷ راهکار برای جذاب تر کردن پیامک های تبلیغاتی بپردازیم.

پنل اس ام اس چیست؟

اگر کمی در حوزه دیجیتال مارکتینگ سررشته داشته باشید، حتما در می‌یابید که پنل اس ام اس، از جمله ابزارهای بسیار کاربردی در جذب کاربران مختلف به پلتفرم شما می‌باشد. در واقع، پنل اس ام اس یک نرم‌افزار تحت وب است که محیطی کاملا فارسی و بهینه‌شده دارد و خدمات مختلفی را برای کاربران خود ارائه می‌دهد.

امروزه از این پنل برای کاربرد‌های مختلفی از جمله:

 • ارسال پیامک‌های انبوه
 • ارسال پیامک‌های تبلیغاتی
 • ارسال پیامک‌های خدماتی
 • ارسال پیامک‌های نظرسنجی
 • افزایش ارتباط میان مشتریان جدید و قدیمی
 • اطلاع‌رسانی جشنواره‌ها و تخفیفات فروشگاهی
 • کاهش هزینه‌های تماس با کاربران و مشتریان یک وب‌سایت

با این معرفی اجمالی، می‌خواهیم در این مقاله به چگونگی نگارش و ارائه ۷ راهکار برای جذاب‌تر کردن پیامک‌های تبلیغاتی بپردازیم تا به کمک این روش‌ها، بازخورد و بیشتری از خدمات پنل پیامکی هدهد داشته باشید.

 

پیشنهاد ما به شما : تاریخچه پیامک

 

پنل اس ام اس چیست؟

چگونگی نگارش پیامک تبلیغاتی

بعد از فراهم کردن یک پنل پیامکی مناسب، چگونگی نوشتن پیامک تبلیغاتی مهم‌ترین کاری است که بایستی به آن توجه گردد. به همین خاطر لازم است چند نکته را در مورد اصول نگارش و : جذابتر کردن پیامک های تبلیغاتی بیان کنیم:

 • نگارش پیامک تبلیغاتی بایستی به صورت کاملا جذاب و گیرا نوشته شود. از آنجایی که محتوای پیام‌های تبلیغاتی انبوه معمولا در حد چند خط است، بایستی مخاطب را جذب کند.
 • در نگارش پیامک تبلیغاتی، به هیچ عنوان نباید از اضافه‌گویی و محتوای اضافی سخنی آورده شود. این کار علاوه بر خسته کردن مخاطب از پیامکی که ارسال شده است، به برند شما لطمه وارد می‌نماید.
 • بهتر است برای نوشتن متن جذاب پیامک تبلیغاتی، به ۷۰ کاراکتر فارسی بسنده کنید. یکی از مزایای کوتاه بودن متون تبلیغاتی، احتمال بسیار پایین رد شدن آن از سوی کاربران می‌باشد.

اگر قصد استفاده از این روش بازارایابی برای تبلیغات برند خود را دارید، پیشنها ما به شما، استفاده از  پنل پیامکی هدهد می‌باشد. شما می‌توانید انواع پنل‌های پیامکی را در این صفحه مشاهده کنید.

۷ راهکار برای جذابتر کردن پیامک های تبلیغاتی

مطابق با آمارها، احتمال خواندن پیامک‌های تبلیغاتی در حدود ۹۸ درصد است. این آمار در مقایسه با روش تبلیغات از طریق ایمیل مارکتینگ که تنها ۲۸ درصد از این پیام‌ها منجر به خواندن توسط کاربر می‌شود، یک رقم فو‌ق‌العاده خواهد بود؛ بنابراین اگر فرض کنیم که هر پیامک تبلیغاتی، یک مخاطب را به سایت شما هدایت خواهد کرد، مهم‌ترین عامل برای این تضمین این کار، جذابتر کردن پیامک های تبلیغاتی است. در همین راستا می‌خواهیم به بیان به ۷ راهکار قدرتمند اشاره کنید که عبارتند از:

 • شخصی‌سازی پیام: قبل از هر چیز، بهتر است جامعه مخاطبی که برای آنها پیام را ارسال می‌کنید را بشناسید و با علایق و افکار آنها آشنا شوید. پس از آن، بهترین کار آن است که پیامک تبلیغاتی خود را باتوجه‌به سلیقه این دسته از مخاطبین شخصی‌سازی کرده و به‌صورت جداگانه برای آنها ارسال کنید.
 • هدفمند کردن پیام: دومین راهکار برای جذابتر کردن پیامک های تبلیغاتی آن است که پیام خود را هدفمند کنید. هدفمند کردن یک پیام به معنای آن است که به‌صورت واضح، مطلب خود را برای مخاطب شرح دهید و در نهایت وی را به سایت یا محصول خود ارجاع دهید.
 • CTA: CTA یا Call to action، یک ترفند بسیار کاربردی در بازاریابی پیامکی، تبلیغات اینستاگرام و … است. برای استفاده بهتر از این ترفند، بهتر است لینک محصول یا وب‌سایت خود را به صورت کوتاه در انتهای متن قرار دهید و از مخاطب به صورت مستقیم دعوت کنید.

جذاب تر کردن پیامک های تبلیغاتی - پنل اس ام اس هدهد

راهکارهای جذاب تر کردن پیامک های تبلیغاتی

در ادامه روش‌هایی که برای جذابتر کردن پیامک های تبلیغاتی به کار می‌رود، می‌خواهیم ۴ مورد دیگر را نیز بیان کنیم که عبارتند از:

 

پیشنهاد ما به شما : جذب مشتری با پنل پیامکی

 

 • خلاصه اما مفید باشید: پیامک تبلیغاتی خود را مختصر و مفید بیان کنید. توجه کنید که مهم‌ترین هدف از ارسال یک پیامک تبلیغاتی، جذب مخاطب و کشاندن وی به وب‌سایت یا صفحه محصول شما است. توضیحات اجمالی را پس از ورود کاربر به صفحه سایت خود ارائه دهید و صرفا با یک متن خلاصه اما مفید که می‌تواند مخاطب را به سایت شما هدایت کند – به عنوان مثال عبارت روبرو را می‌توانید برای جذب بیشتر مخاطب اضافه کنید “+ کد تخفیف ۲۰ درصد برای اولین خرید” -، پیام خود را برای وی بفرستید.
 • روان‌نویسی: یکی از المان‌های مهم در جذب یک مخاطب، روان‌نویسی آن متن است. به این نکته توجه کنید که در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی انبوه که افراد با سطوح مختلف را در برمی‌گیرد، بایستی از کلمات روان، ساده و فارسی استفاده کنید.
 • محدودیت زمانی: ممکن است قصد ارائه یک جشنواره یا تخفیف با مدت محدود را در سایت خود داشته باشید. در این صورت، شما می‌توانید با اشاره به محدودیت زمانی اعمال شده، مخاطب را بیشتر تحت تاثیر پیام خود قرار دهید.
 • اصول نگارشی را رعایت کنید: در نگارش پیامک تبلیغاتی که معمولا ۷۰ کلمه است، بایستی به نکات زیر توجه کنید:
  • ۲۰ کلمه اول را جذاب بنویسید تا کاربرانی که نوتیفیکشن پیام شما را نگاه می‌کنند، پیام شما را به صورت کامل بررسی کنند.
  • کلمات هدف خود را برجسته کنید.
  • از جذابیت‌های بصری کاراکتری مانند “+” و یا “؟”،”!” استفاده کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد