تبلیغات مبتنی بر مکان با پیامک

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۳
تبلیغات مبتنی بر مکان

مدت هاست که مشاغل به دنبال راه هایی برای تقسیم بندی ارتباطات خود هستند بنابراین فقط افرادی که در این نزدیکی هستند بازاریابی خود را دریافت می کنند. احتمالاً این کلمه کلمه را شنیده اید: تبلیغات مبتنی بر مکان. کاملاً مطمئن نیستید که تبلیغات مبتنی بر مکان چیست یا اینکه چگونه می خواهید برای شما مناسب باشد؟ در اینجا همه مواردی را که باید در مورد این روش بازاریابی زیرکانه بدانید آورده شده است از جمله استراتژی های ساده برای اجرای تبلیغات مبتنی بر مکان در ترکیب بازاریابی خود در حال حاضر.

تبلیغات مبتنی بر مکان چگونه کار می کند؟

تبلیغات مبتنی بر مکان (LBA) یک استراتژی برای بازاریابی است که تبلیغات تلفن همراه را با ردیابی موقعیت مکانی ترکیب می کند تا به مصرف کنندگان محتوای مربوط به مکان فیزیکی آن ها نشان دهد. به عنوان مثال اگر در کافی شاپ قدم می زنید ممکن است آگهی تبلیغاتی در تلفن همراه با محصولات ویژه روزانه آن دریافت کنید. این می تواند تبلیغات مبتنی بر مکان در محل کار باشد.

این همچنین می تواند شامل ارسال آگهی به مشتریان براساس منطقه جغرافیایی عمومی آن ها مانند کد پستی یا کد منطقه باشد. به عنوان مثال اگر چندین مکان برای کسب و کار خود دارید ممکن است بخواهید فقط مشتریانی را که در نزدیکی موقعیت A هستند با یک تبلیغ خاص هدف قرار دهید. تبلیغات مبتنی بر مکان به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید.

چرا باید از تبلیغات مبتنی بر مکان استفاده کرد؟

بسیاری از مردم تلفن های هوشمند دارند و در حقیقت آمار پیامک نشان می دهد 3.5 میلیارد نفر در سراسر جهان دارای تلفن های هوشمند در سال 2020 هستند. تبلیغات سنتی که برای کار افرادی که به تلویزیون یا رادیو خود چسبیده بودند استفاده می شد امروزه مردم به تلفن های هوشمند خود چسبیده اند. شما باید آن ها را در جایی که هستند ملاقات کنید و به آن ها محتوای ارزشمندی ارائه دهید. وقتی تبلیغات مبتنی بر مکان به درستی انجام شود بسیار باارزش است زیرا در تجربه منحصر به فرد فرد کاملاً متناسب است.

آیا بازاریابی مبتنی بر مکان موثر است؟

اکثر این بازاریابان برای شخصی سازی تجربه مشتری و ایجاد مخاطب بیش از حد درگیر از تبلیغات مبتنی بر مکان استفاده می کنند. پیش بینی شده است که بازاریابان در سال 2022 تا 38.7 میلیارد دلار برای بازاریابی مبتنی بر مکان هزینه کنند و این به این دلیل است که کار می کند. همچنین 74٪ از بازاریابان بهبود بازده سرمایه گذاری و 70٪ افزایش افزایش را می بینند.

راهکارهای تبلیغات مکان محور با پیام کوتاه

تبلیغات موبایل مبتنی بر مکان به راحتی و با استفاده از بازاریابی پیام کوتاه انجام می شود و راه اندازی آن بسیار آسان است. در اینجا 2 مثال برای شروع وجود دارد.

از فرم ثبت نام وب خود استفاده کنید

اگر از فرم ثبت نام در وب برای گرفتن رضایت استفاده می کنید می توانید به راحتی قسمت هایی را برای کمک به تقسیم بندی لیست خود بر اساس مکان اضافه کنید. این زمینه ها می توانند استان، شهر یا حتی کد پستی باشند. همه از فرم وب برای رضایت استفاده نمی کنند بنابراین این گزینه همیشه کار نخواهد کرد اما اگر فرم وب بخشی از استراتژی شما باشد ایجاد آن بسیار ساده است.

بعد از اینکه این اطلاعات را جمع آوری کردید فقط تقسیم بندی لیست شما براساس مکان است. می توانید سامانه پیامکی ها را فقط برای اعضای لیست متن خود که کد پستی خاصی دارند یا در یک شهر خاص زندگی می کنند انتخاب کنید.

مکالمه ای را در Workflows ایجاد کنید

ویژگی گردش کار ما امکان کنترل فوق العاده بر میزان توانایی شما در تبلیغات مبتنی بر موقعیت مکانی را فراهم می کند. ایجاد مکالمات خودکار که از مشتریانتان سوالاتی بپرسند آسان است. پلتفرم پیشرفته ما می تواند احساسات مشتری را بخواند و به طور خودکار آن ها را در جریان های اضافی برای شما تقسیم کند تا مخاطبان خود را بیشتر تقسیم کند.

به عنوان مثال شما می توانید مشتریان را بر اساس محل کار و محل زندگی خود تقسیم بندی کنید. در حالی که کد پستی آن ها ممکن است اطلاعات ارزشمندی درباره مکانشان در عصرها یا آخر هفته ها به شما بدهد اما پرسیدن سوالی مانند “آیا در مرکز شهر کار می کنید” می تواند به شما کمک کند اطلاعات مربوطه را در طول روز کاری برای آن ها ارسال کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد