اس ام اس ارزش افزوده چیست؟ | بررسی مزایا و کاربرد ها

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲
اس ام اس ارزش افزوده چیست؟

در دنیای امروز ارتباطات نقش فزاینده ای در تمام زمینه ها ایفا می کند.  می توان با استفاده از این روش کسب درآمد نیز کرد.  روش های مختلفی برای رسیدن به درآمد اقتصادی وجود دارد. فناوری جدید ارتباطی انواع مختلفی دارد. اینترنت و در کنار آن فناوری امکاناتی تلفن همراه از مهم ترین این رشته جدید کسب درآمد هستند. با ذکر این مقدمه کوتاه و در مقاله پیش رو به این مسئله بطور کلی و کسب ارزش افزوده از طریق پیامک خواهیم پرداخت. هدف ما در این مقاله بررسی این مسئله است که اس ام اس ارزش افزوده چیست؟ اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی دارید می توانید از طریق هدهد اس ام اس اقدام کنید.

درآمد زایی های جدید از طریق اینترنت

همانگونه که گفتیم امروزه یکی از راه های جدید برای کسب درآمد استفاده از فناوری اینترنتی می باشد. این بازاریابی در دنیای اینترنت از طرق گوناگون امکان پذیر است. بعضی از این روش های درآمد زایی عبارتند از:

سایت فروشگاهی

در این روش با استفاده از اینترنت اقدام به راه اندازی یک سایت با هدف فروش اجناس یا خدمات می باشد. دامنه فعالیت این نوع فروشگاه های اینترنتی می تواند محدود به یک منطقه خاص یا کشور و حتی جهانی باشد. به عنوان مثال فرد یا گروهی که در کنار دریا زندگی می کنند یک سایت اینترنتی فروش آب زیان دریایی راه اندازی کرده و به سراسر کشور اقدام به فروش و ارسال می کنند. این نوع فروش ها هم از طریق ایجاد و راه اندازی سایت امکان پذیر می باشد هم از طریق استفاده از طریق اپلیکیشن هایی مانند اینستا گرام واتس اپ تلگرام وغیره. البته اس ام اس ارزش افزوده هم در این میان اهمیت زیادی دارد.

پیشنهاد ما به شما: ۴ بخش مهم در نگارش پیامک پنل اس ام اس

سایت خدماتی

در این روش نیز مؤسسات اینترنتی با راه اندازی سایت اقدام به انجام امور خدماتی می کنند. از جمله امور قضایی قابل انجام تهیه و ارسال مدارک مورد با لزوم جهت مراجع تحصیلی یا اقدامات لازم جهت ثبت در مراجع تحصیلی دولتی و خصوصی و غیره که قانون اجازه آن را صادر کرده است. این نوع خدمات می تواند افراد یک منطقه خاص داخل کشور و یا حتی خارج کشور را تحت پوشش قرار دهد.

فناوری پیامکی و اس ام اس ارزش افزوده

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از طریق روش های نوین استفاده از فناوری پیامکی می باشد. فناوری پیامکی ارزش افزوده یا اس ام اس ارزش افزوده اهمیت زیادی در روش های نوین دارد.  در این روش شما با جذب مخاطب و ارسال پیام می توانید کسب درآمد کنید. این روش به شما اجازه می دهد که بابت ارسال پیامک هزینه ای را دریافت کنید. این هزینه از مخاطب به صورت کسر از شارژ انجام می گردد و یا از قبض ارسالی.

در این ایده شما بابت اطلاع رسانی و خدمات مفیدی که به مخاطبین خود ارائه می دهید پولی را دریافت می کنید. برای مثال یک سرویس خبری را در نظر بگیرید که اخبار جدید و دست اول را سریع به اطلاع مخاطبین خود می رساند. یا یک سرویس دوره ای پیامکی برای بیماران خاص که از این طریق پیام های بهداشتی و درمانی را دریافت می کنند.

اس ام اس ارزش افزوده

بهترین مثال از این نوع می توان بیماران تحت رژیم عذایی را نام برد که همه روزه دستورات غذایی مورد احتیاج را از طریق پیامک دریافت می کنند. یا خدمات و اطلاع رسانی برای افراد دیابتی که به صورت روزانه برنامه های ورزشی و یا دارویی را به اطلاع مخاطب خود می رساند. از این نوع اطلاع رسانی ها ازاین طریق زیاد می باشد که بستگی به نیاز می توان مراجعه و آن ها را دریافت نمود.

بیشتر بخوانید: پنل پیامکی برای احراز هویت

انواع خدمات سرویس اس ام اس ارزش افزوده

خدما بسیاری با اس ام اس ارزش افزوده صورت می گیرد که در ادامه بیان می کنیم.

ارسال پیام متنی خدماتی

در این روش خدمات ارزش افزوده پیام ها به صورت متنی و با تنوعات مختلف ارسال می گردد. مانند آخرین وضعیت  بازار طلا و سکه، وضع آب و هوا یا بهداشت و سلامت.

خدمات چند رسانه ای با اس ام اس ارزش افزوده

با توجه به رومینگ های موجود و استفاده اپراتورها از فناوری های ۳Gو۴G این موارد به یکی از پربیننده ترین و پر مخاطب ترین حوزه ارزش افزوده تبدیل شده است. از خدماتی مانند MMS، پیام صوتی و تلوزیون از امکانات این حوزه نام برد.

بازی و سرگرمی

یکی دیگر از خدمات پیامک یا اس ام اس ارزش افزوده امکان انجام بازی و سرگرمی های مختلف می باشد. این بازی ها ویژه کودکان و بزرگسالان می باشد.

برنامه های کاربردی در اس ام اس ارزش افزوده

با توجه به پیشرفت فناوری موجود یکی دیگر از خدمات ارزش افزوده طراحی و تولید برنامه های کاربردی می باشد. تولید این نرم افزارها می تواند احتیاجات کاربردی و ضروری مخاطبان را تامین کند.

در پایان ذکر این نکته ضروری ایست که سیستم پیامک یا اس ام اس ارزش افزوده فعال نمی باشد. تنها راه استفاده از این امکانات استفاده ازپیامک ارزش افزوده تحت اپلیکیشن می باشد.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد