تاثیر استفاده از تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها + مزایای آن

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۹
تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها

از زمانی قبل بشر امروزی برای تولید بیشتر و صرفه جویی در هزینه و نیروی کار کمتر به سوی ساخت ابزار و وسیله هایی افتاد. به همین منظور همیشه در فکر نوع آوری در ساخت این ابزار آلات تولیدی گردید. با انقلاب صنعتی و گسترش روزافزون دخالت صنعت در تولید کارخانه ها پا به عرصه وجود نهادند. هر روز کارخانه ای جدید با فن آوری نوین و به روز در خدمت تولید آمده. همین نواوری در کارخانجات تولیدی باعث رقابت های اقتصادی شده. یعنی راه هایی در جهت جذب مشتری بیشتر را شامل شده است. در این بازار رقابتی برای جذب بیشتر مشتری راه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی گوناگونی وجود دارد. با این مقدمه در مقاله پیش رو به بررسی این راه های تبلیغاتی و خصوصا تبلیغ پیامکی می پردازیم. هدف ما بررسی تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها می باشد.

 

تبلیغات و جذب مشتری کارخانه ها

همانگونه که گفتیم کارخانجات برای حفظ و افزودن مشتری نیاز به اطلاع رسانی مفید و تبلیغات کارا دارند. این جذب مشتری از طریق تبلیغ از راه های زیر امکان پذیر است.

تبلیغ کالا از طریق مطبوعات

در این روش کارخانه تولیدی از طریق مطبوعات محلی یا سراسری و کشوری اقدام به تبلیغ کالای تولیدی خود می نمایند. در واقع مشخصات و مزایای کالای تولید شده خود را به اطلاع عموم می رساند. این تبلیغ می تواند از طریق روزنامه و یا هفته نامه انجام پذیرد. با این حال اثر تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها بیش از مدل های دیگر خواهد بود.

تبلیغ کارخانه ها بر روی کالا

نوع دیگر از اطلاع رسانی و تبلیغ بر روی خود کالاست. این تبلیغ می تواند با اعلام تخفیف ریالی به مناسبت خاص باشد.

تبلیغات با کمک باشگاه های ورزشی

در کنار تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها، از دیگر انواع تبلیغات کارخانجات استفاده از تبلیغات ورزشی می باشد. باعقد قرارداد با باشگاه های طرف قراداد در یک رشته ورزشی اجازه تبلیغ بر روی پیراهن ورزشی تیم مذبور را کسب می کنند. نوع دیگر از این تبلیغات ورزشی تبلیغ میدانی می باشد. بدین صورت که در  تبلیغات کنار زمین های ورزشی سهمی از تبلیغ را در انحصار خود داشته باشند.

اطلاع رسانی با رسانه های صوتی و تصویری

نوع دیگر از تبلیغاتی که کارخانجات تولیدی از طریق آن به معرفی و اطلاع رسانی کالاهای خود بپردازند اطلاع رسانی از طریق رسانه های صوتی و تصویری می باشد. بدین صورت که عقد قرارداد با یکی از این دو به تبلیغ و معرفی کالای تولیدی خود در ساعات و ایام مخصوص می کند.

تبلیغات تصویری را توسط شرکت های طرف قرارداد ضبط و با متن مورد نظر مونتاژ میکنند. در نهایت از تلوزیون طبق قرارداد پخش می شود. لازم به ذکر است این شیوه تبلیغ از گران ترین انواع تبلیغات می باشد. در صورت تبلیغ رادیویی نیز طبق قرارداد به معرفی کالا از طریق رادیو پرداخته می شود. این تبلیغ امکان دارد به صورت نمایشنامه های کوتاه باشد.

تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها در کنار اینترنت

در دهه های اخیر با ورود اینترنت و تلفن همراه به جامعه دو نوع دیگر تبلیغ به شبکه تبلیغاتی افزوده گردید که عبارتند از:

تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها در کنار اینترنت

تبلیغات اینترنتی

در کنار تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها، تبلیغات اینترنتی هم اهمیت زیادی دارد. استفاده از سایت های تبلیغاتی در فضای مجازی و یا ساختن سایت مستقل توسط خود کارخانه که به معرفی کارخانه شامل تاریخچه، تولیدات و برنامه های تولیدی آینده کارخانه اقدام  می کنند.

تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها

نوع دیگر تبلیغات نوین که اتفاقا خیلی مقرون به صرفه می باشد استفاده از سیستم پیامکی برای اطلاع رسانی و تبلیغات می باشد. ضمن مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی دارای اثر بخشی زیادی نیز می باشد.

مزایای استفاده از تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها

استفاده از این روش مزایای بسیاری دارد که در ادامه بیان می کنیم:

  • هزینه پایین استفاده از این سیستم که این نوع تبلیغ را مقرون به صرفه می کند.
  • ارسال پیام به افراد و گروه های هدف بدین معنی که کارخانه ها می توانید ارسال پیامک را مرحله ای انجام دهند. یعنی اول به نمایندگان فروش و مشتریان خاص خود کارخانه و بعد اقشار دیگر ارسال کنند.
  • ارسال پیام در هرموقع از شبانه روز یعنی هر موقع که به صلاح دید بود.
  • امکان ارسال پیام برای منطقه خاص بدین معنی که این تبلیعات می تواند ویژه منطقه خاصی باشد یا خود کارخانه به تقسیم بندی و منطقه ای کردن تبلیغات نیز روی می آورد.
  • امکان ارسال پیامک به دورترین نقاط حتی مناطقی که از اینترنت محروم هستند.

در پایان کارخانه های تولیدی بایستی در تبلیغات خود به هر صورت صداقت را پیشه کنند. در تبلیغات خود خصوصا پیامکی سعی کنند متن را به صورت خلاصه و گیرا بنگارند.  تبلیغات پیامکی برای کارخانه ها اهمیت زیادی خواهد داشت.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد