نکات مهم در ارسال پیامک یادآوری

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۸
ارسال پیامک یادآوری نکات مهم

نکات مهم در ارسال پیامک یادآوری چیست؟ اگر قصد دارید برای کسب و کار خود پیامک‌های یادآوری تنظیم کنید، لازم است تا پایان این مقاله با پنل پیامکی هدهد همراه باشید. مواردی برای گیرایی بیشتر و ارسال پیامک به صورت اصولی وجود دارد که در این قسمت به آنها می‌پردازیم.

همینطور میتوانید از خدمات ما که شامل ارسال پیامک تبلیغاتی میشود نیز استفاده کنید.

ارسال پیامک یادآوری توسط پنل پیامکی

پیامک‌ها و ایمیل‌های یادآور خودکار را برای مشتریان خود ارسال کنید. یکی از مهم‌ترین خدماتی که می‌تواند موجب تمایز کسب و کار شما با دیگران شود، خدمات مجزا و متفاوتی است که ارائه می‌کنید. پیامک یادآوری مشتری، یک راه حل ساده و منعطف برای کاهش تاخیرات، لغو شدن قرار ملاقات و یادآوری رویدادهای مهم به مشتریان است.

مهم‌ترین مزیت ارسال پیامک یادآوری آن است که تعداد مشتریانی که در قرار ملاقات‌ها یا جلسات شرکت نمی‌کنند را کاهش داده و یا آنها را بامشتریان جدید جایگزین کنید. همچنین می‌توان از آن برای یادآوری رویدادهای مهم مانند تاریخ پرداخت، سخنرانی، تاریخ تحویل و موارد دیگر به مشتریان استفاده کرد. ارسال یک پیام متنی ساده (اس ام اس) یا ایمیل چند روز (یا حتی چند ساعت) قبل از یک قرار یا رویداد برنامه ریزی شده، یادآوری مناسبی برای مشتریانی است که احتمال فراموشی آنها کمتر است.

البته از آنجایی که ایمیل روش با بازدهی کمتر در بین مردم ما است، معمولا برای کسب و کار خود بهتر از پنل پیامکی استفاده کنید. شما می‌توانید از این قسمت از سرویس‌های پنل پیامکی هدهد مطلع شوید:

 

نکات مهم ارسال پیام یادآوری

در ارسال پیامک یادآوری نکات مهمی وجود دارد که لازم است برای گیرایی بیشتر و رضایت مشتریان به آن توجه کنید. این موارد عبارتند از:

بیشتر بخوانید:راهنمای ارسال پیامک از طریق رایانه

مختصر بودن

موضوع پیامک مهم‌ترین دلیلی است که می‌تواند مشتری را به خواندن یا رد کردن پیامک شما وا دارد. در واقع شما باید به صورت خلاصه در چند کلمه اول پیامک خود، هدف از ارسال پیام یادآوری را به مشتریان را ذکر کنید تا آنها بتوانند این قسمت خلاصه را در نوتیفیکیشن مشاهده کنند.

شروع با یک احوالپرسی حرفه‌ای

برای آنکه بهتر بتوانید با مشتریان خود رابطه برقرار کنید، لازم است حرفه‌ای رفتار کنید. شما می‌توانید برای شروع پیام خود، از عبارتی مانند “آقای <نام خانوادگی> عزیز” یا “مشتری گرامی” یا حتی از عبارت “<نام اول> عزیز” استفاده نمایید.

ذکر اطلاعات مهم

نکته دیگری که لازم است در ارسال پیامک یادآوری به مشتریان درنظر داشته باشید، ذکر اطلاعات ضروری برای مشتری است. اگر شما یک پزشک هستید، تاریخ قرار ملاقات و ساعت آن را دقیق ذکر کنید. اگر فروشنده هستید، بایستی وضعیت مرسوله را بیان کنید. اگر صاحب خانه هستید بایستی موعد مقرر برای پرداخت اجاره بها یا اتمام اجاره خانه را به مستاجر یادآوری کنید. ذکر این اطلاعات مهم‌ترین بخشی است که بایستی در یک پیامک یادآوری ذکر شود.

نکات اخلاقی برای ارسال پیامک به مشتریان

در کنار بیشمار مواردی که می‌تواند باعث حرفه‌ای شدن ارسال پیامک برای مشتریانتان شود، ذکر این نکته نیز مهم است که بایستی نکات اخلاقی برای این کار را نیز در نظر بگیرید تا مشتری یا مخاطب شما از رعایت شدن حریم خصوصی‌اش و اعتمادی که به شما نموده است، مطمئن شود.

از جمله این نکات اخلاقی برای ارسال پیامک به مشتریان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اجازه گرفتن: بسیار مهم است که قبل از ارسال پیامک، از مشتریان خود اجازه بگیرید مبنی براینکه آیا می‌توانید برای آن‌ها پیامک‌های یادآوری در زمان‌های مختلف ارسال کنید یا خیر. ممکن است برخی از افراد مایل به دریافت پیامک‌های مداوم هشدار دهنده و یادآوری نباشند. بهتر است قبل از اینکار آن را هماهنگ کنید.
  • حفظ حریم شخصی: اگر قصد دارید تا اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی نمایید، لازم است به این نکته توجه کنید مستلزم این کار، داشتن شماره تلفن همراه از فرد مخاطب شما بوده و نیز شامل اجازه گرفتن برای ارسال پیامک است. بنابراین بهتر است منشی برای ارسال پیامک یادآوری، شماره تلفن همراه بیمار را از وی درخواست کند و ارسال پیامک یادآوری را به وی اطلاع‌رسانی کند.
  • محتوای حرفه‌ای و مناسب: از آنجایی که ممکن است مشتریان شما طیف مختلفی از افراد جامعه باشد، چه یک هنرمند، یک معلم، یک کارگر یا حتی یک فرد با رتبه اجتماعی بالا، بهتر است برای محتوایی که برای آنها ارسال می‌کنید، ارزش قایل شده، آن را حرفه‌ای بنویسید و از همه مهم‌تر، ادب و احترام را در آن رعایت کنید. چراکه همه اشخاصی که در جامعه دینی و اجتماعی ما زندگی می‌کنند، نسبت به احترام گذاشتن و ارزش قایل شدن، توجه ویژه‌ای دارند.
  • تعداد مناسب پیامک: در نهایت لازم است یادآوری کنیم که ارسال پیامک یادآوری معمولا یکبار انجام می‌شود و نیازی به ارسال مداوم پیامک برای فرد مقابل نیست.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد