نحوه ارائه یک استراتژی برای بازاریابی موبایلی

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۷
بازاریابی موبایلی

بازاریابی از طریق موبایل در هنگام یافتن و حفظ مشتری همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. به آخرین باری که تلفن همراه خود را در دسترس نداشتید فکر کنید، احتمالاً نمی توانید بخاطر بیاورید. اکثر مردم تلفن همراه را در اولویت خود قرار می دهند. تلفن های هوشمند خط نجات جدیدی هستند و برای موفقیت در بازاریابی موبایلی خود باید از این روند ارتباطی به خوبی استفاده کنید.

از اولین کسانی باشید که در صنعت خود استراتژی بازاریابی موبایل را اتخاذ می کنید و ROI قابل توجهی را ارائه می دهد. در زیر برخی از نکات در مورد چگونگی توسعه این استراتژی، بهترین روش های بازاریابی موبایلی و غیره آورده شده است.

چگونه می توان استراتژی بازاریابی موبایلی را توسعه داد؟

اگر می خواهید وارد این نوع بازاریابی شوید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید این مراحل می تواند به شما کمک کند استراتژی خود را از موجود به پیشرفته برسانید.

مرحله 1: اهداف خود را مشخص کنید

ابتدا باید بدانید که به دنبال چه چیزی هستید و اگر آن را به یک تا سه هدف اصلی محدود نکنید، تلاش های بازاریابی موبایلی شما بی فایده است.

احتمالاً شما این را از نسخه دیگر بازاریابی می دانید اما بازاریابی موبایلی تفاوتی ندارد. تعیین اهداف و شاخص های کلیدی عملکرد شما اولین قدم برای موفقیت در هر کمپین بازاریابی است.

در اینجا چند هدف عالی برای نمونه آورده شده است:

  • با تبلیغات پیامکی خود نرخ بازخرید 35٪ پیشنهاد را بگیرید.
  • در 90 روز آینده لیست پیامک خود را به 1000 مشترک افزایش دهید.
  • کاهش نرخ ریزش (یا انصراف) به کمتر از 10٪.

KPI یا شاخص های کلیدی عملکرد به شما کمک می کنند تا تعیین کنید چه چیزی باعث موفقیت کمپین شما می شود. در چه مرحله ای به نتایج بازاریابی موبایلی خود نگاه خواهید کرد و می گویید کار خوب انجام شده است؟ به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه خرده فروشی هستید که تبلیغات کوتاه مدت SMS را ارسال می کند چقدر درآمد دارید؟ این KPI ها به شما کمک می کند تا در تعیین اهداف کمپین محدود شوید و تعیین کنید که آیا باید در استراتژی بازاریابی تلفن همراه خود تغییراتی ایجاد کنید یا خیر.

مرحله 2: ایجاد شخصیت

اگر درک درستی از این که مشتریان شما چه کسی هستند و چه چیزی می خواهند نداشته باشید کمپین بازاریابی شما آسیب خواهد دید. اگر نتایج خوبی کسب نکنید به احتمال زیاد وسوسه خواهید شد که این روش موثر را کنار بگذارید این فقط به معنای عقب افتادن شرکت شما در رقابت بازاریابی موبایلی است.

با ایجاد شخصیت های خاص خریدار برای موبایل اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما در هر کمپین به خوبی نشان داده شده اند. به عنوان مثال چه کسی مایل به دریافت پیشنهادات پیامکی از تجارت شما است؟ چه زمانی بهترین زمان برای دستیابی به این مشتریان است؟ چه مدت باید به آنها فرصت دهید تا از آنها استفاده کنند؟ اینها فقط چند مورد از سوالات تحقیقاتی است که شما باید هنگام ایجاد مشخصات خریدار بپرسید.

مرحله 3: مطمئن شوید که یک وب سایت مناسب دارید

اگر وب سایت شما ریسپانسیو نباشد نمی توانید استراتژی خود را تبلیغ کنید. Google دوستانه برای تلفن همراه پاداش می دهد پس بنابراین اطمینان حاصل کنید که دارایی های دیجیتال شما از طریق دستگاه تلفن همراه آسان است. این باعث می شود شما حرفه ای به نظر برسید.

مرحله 4: یک کمپین بازاریابی پیامکی را شروع کنید

یک کمپین بازاریابی پیامکی بسیار ساده و راحت است بنابراین این امر قطعاً باید یکی از اولین عناصری باشد که برای برخی از پیروزی های سریع به استراتژی بازاریابی تلفن همراه خود اضافه می کنید.

چرا بازاریابی موبایلی مهم است؟

  1. برای مشتری راحت است

دارندگان دستگاه های تلفن همراه می توانند در مدت زمان میلی ثانیه با تلفن های هوشمند خود درگیر شوند. برای دریافت قفل تلفن هنگام دریافت پیام نوشتاری جدید ، تلاش کمی لازم است. به طور مقایسه ای به این فکر کنید که هر روز صبح چه مدت طول می کشد تا ایمیل خود را مرتب کنید؟ پس از ورود به رایانه و حذف همه پیام های ناخواسته، احتمالاً صبر کمی برای تبلیغات تبلیغاتی دارید.

  1. بازدهی عالی برای صاحبان مشاغل ارائه می دهد

شما به عنوان یک صاحب مشاغل به تمام مشتریان آماده خرید خود دسترسی فوری دارید. با یک سرویس و پنل پیامکی خوش قیمت می توانید در عرض چند ثانیه یک متن واحد برای هزاران مشترک واجد شرایط ارسال کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد