پیامک سفید چیست؟ | کاربرد های مختلف پیامک سفید

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۲
پیامک سفید چیست؟

در دهه های گذشته اطلاع رسانی ها به صورت های مختلف انجام می شده و هنوز هم انجام می گردد. این اطلاع رسانی ها در طول سالیان متمادی تغییرات زیادی داشته و چیزهایی از آن کاسته و یا به آن افزوده شده است. این تغییرات شاید در متن و نوع نگارش جدیدتری بوده است یا استفاده از سیستم های اطلاع رسانی متحول شده است. با این مقدمه به توضیحاتی در مورد تحولات در نوع و سیستم اطلاع رسانی ها خواهیم پرداخت.هدف ما این است که بدانیم پیامک سفید چیست؟

تغییر ات در اطلاع رسانی

همانگونه که در مقدمه گفتیم شیوه اطلاع رسانی تغییرات زیادی داشته که این تغییرات عبارتند از:

تبلیغ از طریق مطبوعات

این اطلاع رسانی از زمان ورود روزنامه به جامعه آغاز شد. افراد مؤسسات حقیقی و حقوقی، شرکت ها و صنوف مختلف بنا بر نیاز پیام ها و آگهی های خود را در روزنامه ها به نمایش و اطلاع رسانی گذاشتند. با پیشرفت نوع مطبوعات و با ورود هفته نامه ها، ماهنامه ها و دیگر نوع این رسانه ها تنوع تبلیغات بیشتر شد. یکی از جدید ترین طرح ها وجود مطبوعات انحصاری تبلیغات می باشد که به صورت هفته نامه یا ماهنامه با رویکرد خاص تبلیغی چاپ و در سطوح مختلف پخش می شوند. مزیت این نوع اطلاع رسانی توضیحات کامل در مورد کالا و خدمات می باشد که به صورت جزء به جزء انجام می پذیرد. دقت کنید که پیامک سفید اهمیت زیادی دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

نقش رسانه صوتی و تصویری در اطلاع رسانی

به مرور زمان با ورود رادیو و تلوزیون مسیر تبلیغات نیز دچار تغییر گردید. این تغییرات به گونه ای شگفت انگیز تحولات خاص را ایجاد کرد و از شهری یا منطقه ای بودن پا را فراتر گذاشته و به کشوری بودن توسعه یافت. این گزینه تاثیر بسیار زیادی در اطلاع رسانی گذاشت. تقریبا تا امروز ادامه دارد. این نوع اطلاع رسانی به علت فراگیر بودن فقط به صورت کوتاه مدت و در زمان های معین انجام می پذیرد. البته امروزه سیستم های نوینی برای اطلاع رسانی از طریق تلویزیون و رادیو به وجود آمده و آن هم   پایه گذاری کانال خاص جهت اطلاع رسانی و آگهی جهت تولید کنندگان است. در این نوع اطلاع رسانی با دریافت مبلغی به محل کار یا مؤسسه تولیدی و خدماتی آمده. اقدام به ضبط برنامه کرده که بعد از مونتاژ در ساعت ها و ایام مختلف در کانال اختصاصی پخش شود.

نمونه این کانال در ایران با نام ایران کالا فعالیت می کند.

تبلیغات اینترنتی و تلفن همراه

بعد از ورود تلفن همراه و اینترنت تبلیغ و اطلاع رسانی نیز دگرگون شد. وجود اینترنت باعث گردید که تولید کنندگان کالا و خدمات با ایجاد سایت مستقل به اطلاع رسانی در مورد کالا و خدمات خود بپردازند. یکی از انواع اطلاع رسانی و تبلیغ از طریق پیامک می باشد که در نوع جدید آگهی و اطلاع رسانی نوین پیامک می باشد.  پیامک ها گونه جدید از اطلاع رسانی می باشد که احتیاج به اینترنت ندارد. پیامک سفید نوعی پیامک می باشد که در ادامه به توضیح در مورد آن خواهیم پرداخت.

تعریف پیامک سفید

می توان پیامک سفید را نوعی اطلاع رسانی دانست که امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به مخاطب ها را  از طریق تلفن همراه و یا کامپیوتر تحت وب انجام می دهد.

تعریف پیامک سفید

استفاده از نرم افزار پیامک سفید دارای مزایایی است که عبارتند از:

  • ارتباط و ارسال با رضایت مشتریان حتی شماره هایی که جزو لیست سیاه باشند.
  • ارتباط با مشتریان خود و مدیریت این ارتباط
  • هزینه کم تبلیغ
  • ازسامانه پیامک سفید می توان به عنوان یک سامانه پر قدرت اطلاع رسانی و تبلیغات نام برد.

کارکرد سامانه پیامک سفید چیست؟

ابن نرم افزار به صورت عضو گیری فعالیت می کند. بدین ترتیب که شماره های مخاطبین داده شده را ثبت و گروه بندی می کند. در  مرحله بعد برای اطلاع از رضایت مندی مخاطبین برای هر کدام پیامکی ارسال خواهد کرد. در صورت اعلام رضایت مشتری از طریق سامانه پیامک سفید متن را ارسال  کرده و در مرحله سوم مخاطبین هدف را انتخاب و ارسال هدف را انجام خواهد داد. لازم به ذکر است که مراحل اول و دوم فقط یک بار انجام می گردد. در صورت تایید رضایت مندی  وارد لیست ارسال شوندگان خواهد شد. برای رضایت بیشتر و کسب اجازه شرط اول مشتری مداری می باشد. نکته مهم دیگر این که محتوا بایستی کوتاه و ساده باشد. از اعلام نکات اغراق آمیز خودداری کرده و صداقت را ملاک کار خود قرار دهید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد