چگونه می‌توان مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی خود را گسترش داد؟

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۰
چگونه می‌توان مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی خود را گسترش داد؟

از دیرباز امر اطلاع رسانی از مهم ترین روش های جذب مخاطب و مشتریان بوده است. این اطلاع رسانی به شیوه های مختلف انجام شده است. امروزه هم  با روش های مختلفی انجام می شود. در نوشته پیش رو در مورد جذب مخاطب به صورت پیامک برای مشاغل تفریحی توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما در این مقاله بررسی این مطلب است که چگونه می توان مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی را افزایش داد؟

اطلاع رسانی های مختلف برای جذب مخاطب

همانگونه که در مقدمه گفته شد برای جذب مخاطب راه های گوناگونی وجود دارد. این روش ها از دهه های گذشته وجود داشته. شاید برخی از این اطلاع رسانی ها قدیمی شده ولی هنوز منسوخ نشده. این راه های جذب مخاطب عبارتند از:

اطلاع رسانی از طریق تبلیغات حضوری

در این روش مراکز تفریحی در ساعات فعالیت خود از طریق بلندگوها یا ال سی دی های بزرگ نمایشی تبلیغات خود را انجام می دهند. این جذب مخاطب به گونه ای است که برش هایی از تفریحات و نمایش ها را به صورت فیلم پخش می کنند.

تبلیغات و اطلاع رسانی میدانی

در این روش با پخش آگهی و تراکت در بین مراجعه کنندگان یا در سطح شهر اقدام به اطلاع رسانی کرده و ضمن معرفی برنامه ها نسبت به جذب مخاطب بیشتر اقدام می کنند. در روش پخش آگهی و تراکت ارسال به مجتمع های آموزشی و دعوت از مخاطبین به همراه خانواده به حضور در مرکز تفریحی هم اهمیت دارد. مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی نیز در این روش هم می توانند تاثیر گذار باشند.  نصب بنر در سطح شهر و محل های مجاز هم اهمیت زیادی دارد.

استفاده از مطبوعات و رسانه های صوتی و تصویری

یکی دیگر از راه های جذب مخاطب برای مراکز تفریحی استفاده از مطبوعات می باشد. البته بایستی گفت فقط از مطبوعات استانی می توان استفاده کرد و استفاده از مطبوعات سراسری خیلی مفید نیست. استفاده از رسانه های صوتی و تصویری که این تبلیغ هم بیشتر استفاده از رسانه های محلی و استانی مفید خواهد بود.

البته ذکر این نکته ضروری است که بگوییم در صورتی که این مراکز تفریحی سیار باشند مانند سیرک ها می توانند از تبلیغات رسانه ای مقصد بعدی استفاده کنند و از قبل ورود خود را اطلاع رسانی کنند.

استفاده از تخفیف ها و جوایز ویژه

نوع دیگری از اقدام به جذب مشتری در مراکز تفریحی اعمال تخفیف های ویژه به ارگان ها و مراکز آموزشی می باشد که در صورت خرید جمعی بلیط شامل تخفیف در مبلغ ورودی لحاظ می شود. معمولا استفاده از وسائل تفریحی در این مراکز همراه با جوایزی نیز می باشد. این مراکز می توانند  به جز این جوائز معمول نوع ویژه را در نظر بگیرند. بدین صورت که از بین ورودی ها از طریق شماره بلیط نیز قرعه کشی و جوائزی اهدا کنند. در این میان استفاده از جذب مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی هم اثر دارد.

استفاده از اینترنت و جذب مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی

با توجه به نوع آوری ها و استفاده از تکنولوژی‌های جدید اطلاع رسانی و تبلیغات نیز جنبه جدید به خود گرفت. استفاده از اینترنت و امکانات تلفن همراه راهی برای جذب مخاطب را فراهم می کند.

جذب مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی

استفاده از اینترنت

مراکز تفریحی می توانند با استفاده از اپلیکیشن های مختلف به جذب مخاطب اقدام کنند. یا با ساخت یک سایت مستقل در اینترنت کلیه مشخصات و امکانات مرکز تفریحی خود را در معرض دید همگان قرار دهند. این مخاطبین می توانند در کل کشور و حتی خارج از کشور نیز از آن استفاده کنند. بزرگترین عیب این نوع تبلیغ جهت جذب مخاطب ضرورت احتیاج به اینترنت می باشد.

جذب مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی

یکی از بهترین راه ها و مقرون به صرفه ترین اطلاع رسانی ها استفاده از پیامک می باشد. مراکز تفریحی امروزه از این طریق می توانند اقدام به جذب مخاطب کنند. مزایای استفاده از تبلیغات پیامکی عبارتند از:

  • عدم احتیاج به اینترنت جهت ارسال پیام و دریافت از طرف مخاطبین.
  • ارسال پیامک در طول شبانه روز بدون محدودیت زمانی.
  • ارسال پیامک به مناطق خاص جهت جذب مخاطب
  • ارسال پیامک به گروهای هدف که ممکن است مراکز تحصیلی و یا مؤسسه های خیریه باشد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که علاوه بر این نوع تبلیغات جذب مخاطب می توان به استفاده از ابتکارات خاص تبلیغی نیز اشاره کرد که بستگی به خلاقیت و سلیقه مدیریت این مراکز تفریحی دارد. در عین حال جذب مخاطبان پیامکی مراکز تفریحی نیاز به دقت و تلاش در این زمینه دارد.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد