تاثیر پیامک در بازاریابی شبکه های اجتماعی

جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۲
بازاریابی شبکه های اجتماعی

برای اکثر قریب به اتفاق افراد رسانه های اجتماعی از تار و پود زندگی آن ها جدا نشدنی است. مارک های مورد علاقه مصرف کنندگان، تنظیمات سرگرمی و بیشتر خاطرات ارزشمند با دوستان و خانواده در سیستم عامل های بازاریابی شبکه های اجتماعی مورد علاقه خود مانند Facebook و اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود.

یک مصرف کننده متوسط ​​هر روز حدود دو ساعت را با استفاده از شبکه های اجتماعی می گذراند و 60٪ از وقت خود را برای بازدید از سایت های اجتماعی از تلفن همراه خود استفاده می کنند. یافتن یک راه حل بازاریابی از طریق تلفن همراه که بتواند به طور یکپارچه با رسانه های اجتماعی ادغام شود به معنای گسترش قابل توجه توانایی کسب و کار شما است. همچنین به این معنی است که شما می توانید مشتریان مشتریان موجود را بدون ایجاد مزاحمت در تجربه رسانه های اجتماعی خود ، با روشی ساده برای خرید و یا ارتباط با تجارت خود آشنا کنید.

از کجا می توان بازاریابی شبکه های اجتماعی را شروع کرد؟

احتمالاً می دانید که باید در کنار مشتریان خود در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید و ارزش منحصر به فرد تجارت خود را به نمایش بگذارید و هر زمان سوالی برای مخاطبین پیش آمد به آن ها پاسخ دهید.

مطالعات اخیر نشان داده است که 71٪ از مشتریانی که تجربه مثبت رسانه های اجتماعی با یک تجارت را دارند احتمالاً آن تجارت را به دوستانشان توصیه می کنند. تحقیقات همچنین نشان داده است که محتوای موجود در فیس بوک 52٪ درصد خریدهای آنلاین و آفلاین کاربران شبکه های اجتماعی را تحت تأثیر قرار می دهد. این فرصتی عظیم است که نمی توانید از دست بدهید.

چرا تبلیغات رسانه های اجتماعی کافی نیستند؟

شما ممکن است بلافاصله فکر کنید که عمده بودجه بازاریابی خود را به خرید تبلیغات آنلاین یا بازاریابی شبکه های اجتماعی اختصاص دهید اما این ممکن است بهترین راه شما برای بازگشت سرمایه (ROI) نباشد.

متأسفانه (علی رغم محبوبیت سیستم عامل) تبلیغات فیس بوک هنوز هم تبلیغات است و به صراحت بگویم اکثر مصرف کنندگان فقط به درستی به تبلیغات بنر سنتی در شبکه های اجتماعی پاسخ نمی دهند.

بیایید نگاهی به آمار بیندازیم:

نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که 74 درصد از افراد 16 تا 39 ساله از تبلیغات هدفمند در خبرهای رسانه های اجتماعی خود بیزارند. از این تعداد 56 درصد گزارش کردند که به دلیل تبلیغات ناخواسته در سایت های رسانه های اجتماعی قطع کرده اند.

86٪ از مصرف کنندگان “banner blindness” را تجربه می کنند. این بدان معنی است که آنها به طور هدفمند از همه تبلیغات بنر چشم پوشی می کنند. صرف نظر از تعداد تبلیغات نشان داده شده یا هوشمندانه بودن ممکن است وجود نداشته باشد.

از میان اقلیتی از مصرف کنندگان که به تبلیغات بنر نگاه می کنند فقط 14٪ هر چیزی را در مورد آخرین موردی که دیده اند به خاطر می آورند.

اکثر مصرف کنندگان به سادگی با تبلیغات سنتی در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار نمی کنند اما به عنوان یک صاحب مشاغل هنوز به راهی نیاز دارید تا بتوانید در بستری که روزانه مقدار قابل توجهی از وقت خود را صرف می کنند به مشتری خود برسید.

چرا باید از پیام کوتاه متنی در کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کرد؟

اگر به تازه سازی سریع در مورد مزایای استفاده از پیام کوتاه متنی انبوه نیاز دارید در اینجا چند آمار آورده شده است:

در کمتر از پنج ثانیه حداکثر 98 درصد از مشتریانی که یک پیام را دریافت می کنند یک متن انبوه باز می شود. بیشتر متون در کمتر از 90 ثانیه پاسخ می دهند.

نشان داده شده است که کمپین های بازاریابی پیامکی نرخ تبدیل 32٪ یا بیشتر دارند.

70٪ از مشتریان فکر می کنند پیام کوتاه روش خوبی برای جلب توجه یک تجارت است.

77٪ از مصرف کنندگان به مشاغل ارائه دهنده پیام کوتاه به عنوان گزینه ارتباطی مطلوب تر از آنهایی که ارائه نمی دهند، نگاه می کنند.

91٪ از کاربرانی که برای دریافت متن از مشاغل شرکت می کنند آن ها را مفید می دانند.

بازاریابی پیامکی می تواند پلی بین مصرف کنندگان، تجارت و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی باشد که در آن ها بیشتر وقت خود را می گذرانند.

پیام رسانی متنی انبوه علاوه بر اینکه به کسب و کارها شرایط آسان ایجاد ارتباط با مصرف کنندگان را فراهم میکند باعث جذب مخاطب برای شبکه های اجتماعی می شود.

بازاریابی با پیامک

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد