راهنمای تنظیم KPI کسب و کار

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲
KPI کسب و کار

اگر چه اغلب توجه به رقبا اهمیت دارد اما توجه بیش از حد به آن ها به جای اینکه به شما کمک کند می تواند به تجارت و مسب و کار شما آسیب برساند. از دست دادن پیگیری اهداف و استانداردهای موفقیت می تواند بر پیشرفت شما تأثیر منفی بگذارد و به همین دلیل است که باید سراغ KPI کسب و کار را برای کمک به تمرکز خود تنظیم کنید.

تاثیر KPI کسب و کار در رقابت با سایرین

خواه شرکت خود را تأسیس کنید یا سعی کنید به جایگاه جدیدی برسید یا اینکه صرفاً تلاش کنید تا در زمینه خود بهترین باشید، تمرکز روی رقابت خود می تواند اهداف شما یا به نوعی KPI کسب و کار شما را به حداقل برساند و شما را از پیشرفت به عنوان یک شرکت باز دارد. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا اجازه نمی دهید رقابت شما فضای زیادی از دستور کار شما را اشغال کند.

همه متفاوت هستند

به خاطر داشته باشید که همه راهی متفاوت برای موفقیت دارند. برخی از فرصت ها برای مشاغل دیگر راحت تر از فرصت های شما خواهد بود اما اجازه ندهید این کار شما را دلسرد کند. با یک طرز فکر مناسب معمولاً راه هایی برای استراتژی مسیری مناسب شما وجود دارد. به جای تلاش برای غلبه بر رقابت خود به آنچه که شما را متفاوت می کند متمرکز شوید. همچنین به یاد داشته باشید که شما درک روشنی از آنچه در هر کسب و کار است ندارید. ممکن است پول نقد کمی داشته باشند حتی اگر تعداد فروش آن ها از شما بیشتر باشد.

نقاط قوت شما بی نظیر است

یکی دیگر از نکاتی که در KPI کسب و کار ها اهمیت دارد توجه به نقاط قوت خود است. نقاط قوت و موارد ارزشمند شما و همچنین نقاط ضعفی را که می توانید برای بهبود آن ها کار کنید را شناسایی کنید. اگر این کار را انجام دهید می توانید با اهداف معنادارتری به جلو بروید. از مقایسه خیلی شدید خود با دیگران خودداری کنید زیرا نقاط قوت آن ها به طور حتم با نقاط قوت شما متفاوت خواهد بود.

تحقیق کنید سپس اقدام کنید

به مشاغلی نگاه کنید که ارزش های مشابهی با شما دارند، خواه در صنعت شما باشند یا نه. فقط تمرکز روی رقبای مستقیم شما اطلاعات کافی را به شما نمی دهد زیرا نمی توانید مطمئن باشید که آن ها در واقع تجارت خود را به گونه ای انجام می دهند که با ارزش های شرکت شما همسو باشد. با تحقیق در مورد نحوه کار سایر شرکت های دارای DNA مشابه با شما می توانید یاد بگیرید که چگونه اقداماتی را انجام دهید که برای شما منطقی باشد. تحقیق فقط می تواند شما را تا اینجا برساند و زمان آن فرا می رسد که از دانش آموخته شده برای تدوین برنامه خود استفاده کنید.

مراحل تنظیم KPI کسب و کار

شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI کسب و کار، یک سیستم معیار برای عملکرد شرکت ها هستند و می توانند به هر واحد تجاری کمک کنند تا در طول سه ماهه پاسخگو باشد. آن ها نه تنها به کل تیم ها کمک می کنند تا روی اهداف تجاری متمرکز بمانند بلکه می توانند به پیشرفت فردی کمک کنند تا بدانید تیم در حال انجام چه کارهایی است.

  1. نقاط قوت و ضعف فعلی خود را شناسایی کنید

اولین قدم برای تنظیم KPI کسب و کار، شناسایی نقاط قوت و همچنین مناطقی است که مایلید در آن ها پیشرفت کنید. این می تواند از سیستم سازمان شما، ایجاد روابط قوی تر با مشتری تا رشد شبکه حرفه ای شما باشد. سعی کنید لیستی از آن بنویسید و نقاط ضعفی را که برای شروع مهمترین چیز برای شما هستند محاسبه کنید.

  1. از شرکای تجاری و مصرف کنندگان بازخورد بگیرید

جلب نظر مردم در مورد شرکت یا نام تجاری شما راهی عالی برای شروع کار با تنظیم شاخص های اصلی عملکرد است. اگر با افراد دیگری کار می کنید یک نظرسنجی ارسال کنید تا ببینید آن ها چگونه فکر می کنند می توانید تجارت خود را بهتر کنید. کارمندان و همکاران منابع معتبری هستند و ایده های متنوعی برای بهبود و گسترش کار شما دارند. همچنین می توانید و باید به طور منظم از مشتری ها نظرسنجی کنید تا نظراتشان را در مورد کارهایی که به خوبی انجام می دهید و مکان هایی که می توانید پیشرفت کنید دریافت کنید.

  1. تفاوت های ظریف صنعت خود را بشناسید

قبل از تنظیم KPI کسب و کار خود صنعتی را در نظر بگیرید که حرفه انتخابی شما در آن قرار دارد. آیا شرکت یا حرفه شما در صنعت با سایر افراد مشابه است یا به روشی منحصر به فرد فعالیت می کند؟ به محض شناسایی جایگاه مناسب خود در صنعت می توانید رقبای برجسته را تعیین کرده و در مورد مدل کسب و کار آن ها تحقیق کنید.

مقالات مرتبط:

تبلیغات مبتنی بر مکان با پیامک

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد