۵ مورد از اصول استراتژی پیامکی

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷
اصول بازاریابی پیامکی و استراتژی آن

۵ مورد از اصول استراتژی پیامکی را در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم که اساس تبلیغات برمبنای پیامک خواهد بود. یادگیری اصول و ترفندهای استراتژی پیامکی به شما کمک می‌کند تا بتوانید تبلیغات خود را اصولی و با بازدهی بیشتر انجام دهید.

پنل پیامکی و استراتژی پیامکی

پنل پیامکی، پلتفرمی بسیار جذاب و قدرتمند است که می‌تواند به خوبی از پس نیازهایی که کسب و کار شما دارد، به صورت کامل بربیاید. در عین امکانات گسترده‌ای که برای شما فراهم می‌شود، شما می‌توانید از امکانات آن به راحتی استفاده کنید که در این خصوص می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان ارسال پیامک به صورت انبوه و گروهی که در این حالت شما می‌توانید با مشخص کردن گروهی از کاربران، پیامک‌های مدنظر خود را برای آنها ارسال نموده و در این حالت از آن با هزینه بسیار کمتر، به ارسال پیامک اقدام کنید.
  • مورد دوم آن است که شما می‌توانید از پنل پیامکی در کاربردهای متفاوتی استفاده کنید. در این حالت شما می‌توانید به راحتی اقدام به اطلاع رسانی، ارسال تخفیف‌ها، اطلاع‌رسانی کمپین‌ها و … نمایید که این مورد به شما کمک می‌کند تا انواع مختلفی از انواع مختلفی از روش‌های بازاریابی بهره ببرید.

در ادامه با ما باشید تا به بررسی ۵ مورد از اصولی که باید در استراتژی پیامکی رعایت کنید، بپردازیم.

۵ مورد از استراتژی پیامک

هرچند در پست‌های قبلی به برخی از استراتژی‌های پیامک پرداختیم، در ادامه در این پست هم می‌خواهیم ۵ مورد جدید از اصول استراتژی پیامکی را برای شما بیان کنیم که می‌تواند ایده‌های جذاب‌تری را به کسب‌و‌کارهای شما منتقل کند و شما را به بهینه‌تر کردن بهره وری راه‌های تبلیغاتی از طریق پنل پیامکی سوق دهد. از جمله این استراتژی‌ها می‌توان گفت:

ارزش پیشنهادی

اولین اصلی که باید حتما به آن توجه کنید، آن است که شما با ارسال پیامک، در واقع به حریم خصوصی مشتریان و مخاطبانتان وارد شده‌اید و علاوه بر این مورد، شما زمان آنها را با ارسال پیامک به خودتان اختصاص می‌دهید. از این رو برای حفظ احترام و ارزش پیامکی که از سمت برند شما به مخاطب ارسال می‌شود، بایستی یک تخفیف استثنایی یا یک معامله انحصاری و چیزی را که برای مخاطبتان نیز مفید استف برای او بفرستید. در واقع در دنیای کنونی، مردم و افرادی که می‌توانند از خدمات شما استفاده کنند، طوری هستند که اگر یک یا چند مرتبه از یک برند پیامک‌های تبلیغاتی نامناسب و بی ارزشی را دریافت و مطالعه کنند، دیگر به پیام‌های این برند اهمیت نداده و آن را بدون باز کردن و مطالعه، حذف می‌کنند.

حفظ حریم شخصی

اصل دیگر در استراتژی پیامکی که متاسفانه کمتر کسی به خصوص در کسب‌و‌کارهای خرد به آن پایبند هستند، شخصی نگه داشتن اطلاعات افراد است. در این خصوص بایستی به این مورد اشاره کرد کسب‌و‌کارهایی که اطلاعات مشتریان و کاربران خود را دریافت می‌کنند، لزوما به این معنا نیست آنها بتوانند این داده‌ها را با دیگران به اشتراک بگذراند (مگر آنکه در هنگام دریافت مشخصات، تحت عنوانی یا مقرراتی در همان صفحه، این مسئله مطرح شود).

همچنین شما می توانید این مقاله یعنی استراتژی بازاریابی پیامکی را نیز مطالعه کنید.

نحوه نگارش

بسته به اینکه کسب‌و‌کار یا استارتاپ شما چگونه خواهد بود، شما می‌توانید از سبک بیان و محتوا نویسی متفاوتی استفاده نمایید. در این حالت اگر به فضای خصوصی آنها را دعوت می‌کنید، از سبک بیان محاوره‌ای و شخصی استفاده کنید و در این حالت می‌توانید اعتماد شخص را بیشتر به خود جلب نمایید. مثلا بگویید “سلام علی! از اینکه به سایت ما سر زدی ممنونم، امیدوارم بازم ببینمت. دفعه بعد می‌تونی از کد تخفیف ۲۰ درصدی هم بهره‌مند بشی”

مخاطب را آگاه کنید

یکی از مهم‌ترین اصول در استراتژی پیامکی پیامکی آن است که بتوانید مخاطب خود را قبل از آنکه از او بخواهید به کمپین شما بپیوندند، قانع کنید. این قانع شدن می‌تواند از طریق آگاه سازی او انجام شود. جالب است بدانید که انسان‌ها از غافلگیری (در غالب موارد) خوششان نمی‌آید؛ بنابراین قبل از هرچیری که می‌خواهند در آن ورود کنند، باید آگاه سازی صورت گیرد. مثلا به جای اینکه صرفا پیامکی ارسال کنید یا از او بخواهید شماره تلفن را درج کنید بگویید: “برای آگاهی زودتر از تخفیف‌های عید نوروز و فروش ویژه، شماره تلفن خود را وارد کنید”

حس فوریت

در نهایت یک ترفند به شما آموزش می‌دهیم که در استراتژی پیامکی حسابی مفید است. فرض کنید شما می‌خواهید یک کالا را با تخفیف ۲۰ درصد بفروشید، اگر این کالا را با جمله “فقط ۲۴ ساعت وقت دارید تا بخرید” بازاریابی کنید سریعتر فروش می‌رود یا “این کالا با ۲۰ درصد تخفیف همیشه در دسترس است”؟ در واقع پاسخ اول صحیح است.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد