تفاوت SMS و MMS چیست؟

شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴
تفاوت SMS و MMS

این دو اصطلاح اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند اما در واقع به انواع مختلف پیام رسانی اشاره دارند. هر دو مورد SMS و MMS برای ارسال پیام کوتاه استفاده می شود. ساده ترین راه برای درک تفاوت این است که SMS به پیام های متنی اشاره دارد در حالی که پیام های که حاوی فیلم یا عکس باشد را MMS گویند.

 

اینکه بدانیم SMS و MMS چه فرقی با هم دارند باعث ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان خواهد شد و اینکه کدام یک از خدمات پیام کوتاه برای کسب و کار شما مناسب تر است.

SMS چیست؟

SMS اختصار کلمات Short Message Service است و نام دیگری برای پیام متنی است. پیامک معمولاً از طریق تلفن همراه از یک دستگاه تلفن همراه به دستگاه دیگر ارسال می شود. پیام کوتاه یک استاندارد فقط متنی است که برای اولین بار در سال 1985 در استانداردهای سیستم جهانی ارتباطات سیار (GSM) رسمیت یافت.

MMS چیست؟

MMS مخفف خدمات پیام چندرسانه ای است. به منظور توسعه پروتکل اصلی پیام کوتاه از سرویس MMS یا پیام رسانی چندرسانه ای استفاده می شود و برای ایجاد امکان انتقال محتوای چندرسانه ای از طریق پیام متنی ایجاد شده است.

 

مزایا و معایب SMS در مقابل MMS

در حالی که تفاوت SMS و MMS هر دو روش بسیار خوبی برای جلب نظر مشتریان شما هستند اما هر روش ارتباطی مزایا و معایبی دارد. در بعضی موارد بسته به نوع استفاده یا نتیجه مورد نظر شما ممکن است یکی بهتر یا موثرتر از حالت دیگر باشد.

مزایای SMS

  • ارزانتر برای ارسال

اکثر شرکت های مخابراتی بسته هایی با پیام کوتاه نامحدود ارائه می دهند، بنابراین احتمالاً هزینه ای برای مشترکان شما ندارد.

  • SMS کوتاه و شیرین است

به دلیل محدودیت 160 نویسه به زمان و انرژی زیادی احتیاج ندارند.

معایب SMS

  • نمی توانید در یک SMS فیلم، عکس یا حتی گاهی شکلک یا استیکر ارسال کنید. اگر می خواهید از چیزی استفاده کنید که بیشتر جلب توجه کند ممکن است راه حل MMS باشد.
  • پیامک دارای محدودیت نویسه 160 حرف است که اگر مورد استفاده شما نیاز به ارسال جزئیات زیادی داشته باشد می تواند محدود کننده باشد.

مزایای MMS

  • پیام های MMS معمولاً چشم نوازتر هستند زیرا افراد تمایل به جذب پیام هایی در صندوق ورودی خود دارند که شامل یک عکس یا فیلم است.
  • اگر شما نیاز به ارسال مقدار زیادی محتوا در هر پیام دارید می توانید این کار را با استفاده از MMS انجام دهید زیرا دوباره محدودیت کاراکتر 1600 است.

معایب MMS

  • ارسال پیام های MMS هزینه بیشتری دارد. اگر مانند اکثر مشاغل آگاه از بودجه خود هستید ممکن است بخواهید میزان ارسال پیام های MMS را محدود کنید.

MMS و SMS از چه نظر متفاوت هستند؟

تفاوت اصلی پیام های SMS و MMS در نوع محتوایی است که می توانید ارسال کنید. با استفاده از پیامک ،همه مواردی که در آن قرار دارید باید متن ساده و متناسب با 160 حرف باشد. اما MMS به شما امکان ارسال تصاویر ، فیلم ها ، صدا و GIF را می دهد. با این حال ،به دلیل افزایش طول نویسه پیام های MMS معمولاً هزینه بیشتری دارند.

شما می توانید تفاوت های اصلی بین پیام کوتاه و MMS را در سه قسمت گروه بندی کنید:

  • محدودیت های شخصیتی
  • رسانه های پشتیبانی شده
  • قیمت گذاری

1. MMS فضای بیشتری به شما می دهد

در مواردی که بازاریابی پیامکی فقط در هر متن 160 کاراکتر را امکان پذیر می کند ،بازاریابی MMS امکان ایجاد تعداد نامحدودی از کاراکترها در هر متن را دارد، حداقل از لحاظ فنی.

به طور عملی اپراتورهای بی سیم تمایل دارند که طول پیام های MMS را محدود کنند اما نتیجه هنوز بسیار گسترده تر از پیام کوتاه است.

2. MMS به شما امکان می دهد رسانه های غنی را تعبیه کنید

MMS همچنین به شما امکان جاسازی رسانه های غنی مانند تصاویر ، فایل های صوتی ، گیف های کودک فیل و کلیپ های ویدیویی کوتاه را می دهد.

با استفاده از پیام کوتاه فقط می توانید پیوندهایی به مواردی از این دست داشته باشید و نمی توانید موارد را در متن اضافه کنید همانطور که می توانید با فراپیام ارسال کنید.

برای استفاده از خدمات پیام رسانی SMS و MMS به صورت انبوه می توانید از پنل پیامکی هدهد استفاده کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد