۱۰ قانون موفقیت در بازاریابی پیامکی چه مواردی را شامل میشود؟

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۷
۱۰ قانون موفقیت در بازاریابی پیامکی

۱۰ قانون موفقیت در بازاریابی پیامکی چیست؟ چگونه بتوانیم پیام‌های که در بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنیم را جذاب‌تر و بهتر کنیم؟ در این مقاله با پنل پیامکی هدهد همراه باشید تا به بررسی بهترین تریک‌ها و قوانین مهمی که بایستی در بازاریابی پیامکی به آن توجه کرده و آنها را بلد باشید، بپردازیم.

بازاریابی پیامکی چیست؟

بازاریابی پیامکی از جمله ترفندهایی است که می‌توانید برای گسترش کسب‌و‌کار خود درنظر بگیرید. اما استفاده از این مقوله بایستی با قوانین و ساختار خودش انجام شود که می‌خواهیم در این مقاله بیشتر به معرفی آن بپردازیم. در واقع استفاده از بازاریابی پیامکی، یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی است که می‌توانید برای تعامل با مشتریان خود در کسب‌و‌کارهای مختلف از آن استفاده کنید.

باراریابی پیامکی با عنوان sms marketing شناخته می‌شود و همانطور که در تمامی کسب‌و‌کارهای بزرگ مشاهده می‌کنید، به عنوان یکی از بهترین روش‌هایی است که برای ثبت نام، احراز هویت مشتری، تکمیل مشخصات مشتری، خرید، اطلاع‌رسانی از وضعیت خرید، اطلاع‌رسانی از وضعیت ارسال پیامک و … به کار گرفته می‌شود.

در این مقاله با ما باشید تا به بررسی ۱۰ قانون موفقیت در بازاریابی پیامکی بپردازیم و شما را با این نوع سیستم بازاریابی بیشتر آشنا کرده و ترفندهایی را برای بهبود وضعیت استفاده از پنل‌های پیامکی برای شما بیان کنیم که می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید از بازاریابی پیامکی برای بهبود وضعیت کسب‌وکار خود به خوبی و هوشمندانه استفاده کنید.

۱۰ قانون موفقیت در بازاریابی پیامکی

استفاده از بازاریابی پیامکی قوانین و شرایط خاص خود را دارد که بایستی حتما درنظر گرفته شود. مثلا استفاده از پیامک با محدودیت تعداد کلمه همراه است. ممکن است در برخی موارد این محدودیت اعمال نشود اما بایستی در نظر داشته باشید که یکی از شرط‌های بهینه کردن پیامک‌ها، استفاده از تعداد کلمات مناسب خواهد بود. در ابتدا این مثال را برای شما بیان کردیم تا به اهمیت و تریک‌هایی که در زمینه ۱۰ قانون موفقیت در بازاریابی پیامکی وجود دارد، بیشتر اگاه شوید.

۱-   اولین نفر بودن

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌تواند در بازارایابی پیامکی مورداستفاده قرار گیرد، آن است که شما بتوانید از جملاتی استفاده کنید که برند شما را در نظزد مشتری خاص کند. یکی از این جملات این است که بگویید “اولین نفری باشید که از …. “. در این حالت مشتری می‌تواند این پیام را دریافت کند که محصول انحصاری را برای اولین بار زودتر بقیه دریافت می‌کند و این باعث خواهد شد تا او بتواند حس قدرت و اولویت بیشتری پیدا کند. این نوع احساسات است که می‌تواند برندسازی را بسیاری جذاب‌تر نماید.

شما می‌توانید از دیگر واژگان در این راستا هم استفاده کنید. مثلا از واژگانی مانند “مال شما”، “تجربه کنید” است که می‌تواند به جای “بخرید” و یا “تهیه نمایید” وزن سنگین‌تر و بهتری داشته باشد. از سوی دیگر، برای جذاب‌تر کردن پیشنهاد می‌توانید تخفیفاتی را هم اعمال کنید که در قسمت جلوتر در ۱۰ قانون موفقیت در بازاریابی پیامکی بیان خواهیم کرد.

استراتژی بازاریابی پیامکی را در این قسمت مطالعه کنید.

۲-   تخفیف

در قسمت قبل بیان کردیم که اضافه کردن یک کد تخفیف و یا یک خبر خوب برای مشتری چقدر می‌تواند در کنار رعایت اصول نگارشی و به کار بردن عباراتی که او را منحصربفرد می‌کند، جذاب باشد. در این راستا شما می‌توانید از تخفیف استفاده کنید. اما استراتژی استفاده از تخفیف چیست؟

تخفیف چه به صورت درصدی و چه به صورت عددی، ترفندی است که می‌تواند به شم کمک کند تا بازخورد سریعی از مشتری بگیرید. از سوی دیگر، استفاده از این روش بایستی در یک زمان بسیار مناسب انجام شود. مفهوم استفاده از این مورد آن است نباید تخفیف را همیشه و همواره استفاده کنید و باید جایگا تخفیف حفظ شود. از سوی دیگر، برای آنکه احتمال خرید مشتری افزایش یابد، بهتر است مشتریان را در بازه‌های خاصی از سال که مشتری سعی می‌کند برای تجربه یک خرید مناسب، پول خود را جمع کند، استفاده نمایید و او را با این ترفند به سمت سایت خود بکشانید.

همچنین یکی دیگر از مواردی که بایستی در این ۱۰ قانون موفقیت در بازاریابی پیامکی بیان کرد، آن است که بایستی میزان تخفیف به صورت دقیق برحسب عدد یا درصد برای مشتری معلوم شود تا بتواند حس رضایت و دعوت از او را به صورت کامل ارائه نماید و مشتری را راضی کند.

در ادامه این مقاله در پست بعدی به قوانین دیگر باقی‌مانده می‌پردازیم.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد