بازاریابی پیامکی: چیستی + هزینه و استراتژی‌ها

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۹
هزینه ها و استراتژی های بازاریابی پیامکی

استفاده از بازاریابی پیامکی می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید از طریق این سرویس بر مشتریان خود دسترسی داشته باشید. در این حالت شما به عنوان کسی که صاحب کسب‌و‌کار یا فعالیتی هستید، به راحتی می‌توانید محتوای تبلیغاتی خود را پخش کنید. اما بازاریابی پیامکی به چه صورت انجام شده، چه هزینه‌ها و استراتژی‌هایی دارد؟ در این مقاله به بررسی این موارد می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم شما را این وسیله مهم بازاریابی در دنیای مدرن کنونی بیشتر آشنا بسازیم.

روش کار در بازاریابی پیامکی چگونه است؟

اگر بخواهیم به صورت ساده روش کار در بازاریابی پیامکی را برای شما تشریح کنیم، می‌توان به این مورد اشاره کرد که شما متنی را که دارای دو مولفه کلید واژه و کد کوتاه است را به کار می‌برید. در این حالت شما با استفاده از این دو مورد، می‌توانید تبلیغ موردنظر خود را بیان کنید. به عنوان مثال: “روز شما بخیر! شما می‌توانید با ارسال کلمه “شنبه” به شماره ۱۰۱۰۱۰، در لیست شرکت کنندگان مسابقه ویژه ما قرار بگیرید”.

در این مثال ما کلید واژه “شنبه” و نیز کد کوتاه “۱۰۱۰۱۰” را به کار گرفته‌ایم. در واقع کلید واژه چیزی است که زمان یا چیزی است که برای مشترین موضوعی را واضح می‌کند و کد کوتاه راه ارتباطی با مشتریان شما است. این پیامک می‌تواند افرادی را که علاقمند به برند یا خدمات سایت شما هستند را به سمت شما جذب کند. پس از جمع آوری داده‌های افراد، حال از طریق بازاریابی پیامکی می‌توانید در مرحله دوم کمپین‌ها، تخفیف‌ها و فروش‌های ویژه و خدمات خود را به آنها بیان کنید.

همچنین در مورد روش کار در بازاریابی پیامکی باید گفت شما بایستی برای جمع‌آوری داده‌های کاربران و یا ارسال پیامک، یک پنل پیامکی را تهیه کنید که در این صورت نیازمند یک سرویس دهنده هستید. در ادامه به بررسی هزینه‌ها، استراتژی‌ها و سایر موراد بازاریابی پیامکی توضیحاتی را ارائه می‌کنیم.

هزینه بازاریابی پیامکی چگونه است؟

اما هزینه بازاریابی پیامکی چیست؟ در این خصوص همانطور که در پاراگراف آخر قسمت قبل اشاره کردیم، شما باید یک پلن پیامکی را تهیه کنید که می‌توانید برای این امر، هزینه و سرویس‌های پنل پیامکی هدهد را مشاهده نمایید. کاربران می‌توانند با ثبت نام در این سامانه، سرویس موردنظر خود را انتخاب و هزینه آن را به صورت دائم العمر تهیه کنند. شما می‌توانید ظرف مدت ۱ دقیقه، به سرعت عملیات بازاریابی پیامکی را شروع کنید.

بیشتر بخوانید:انواع کمپین های تبلیغاتی

هزینه‌ها دیگر بازاریابی پیامکی، بسته به اینکه جامعه مخاطب شما چقدر است شامل تهیه‌های بسته‌های پیامکی، مشاوره با کسانی که در دیجیتال مارکتینگ تخصص دارند، طراحی و فعال‌سازی محصول، طراحی صفحات وبسایت و … می‌باشد.

برای استفاده از دیگر امکانات ما که شامل ارسال پیامک تبلیغاتی میشود نیز استفاده کنید.

استراتژی‌ها و موارد دیگر در بازاریابی‌های پیامکی

در انتها موضوع مهمی که مطرح می‌شود، استراتژی‌های بازاریابی پیامکی و موارد دیگر است که در این خصوص می‌توان گفت:

  • ارسال تخفیف: یکی از بهترین و جذاب‌ترین مواردی که در خصوص بازاریابی اس ام اسی می‌توان گفت، ارسال کد تخفیف است که باعث می‌شود علاوه بر حفظ مشتریان فعلی، مشتریان قدیمی هم به کسب و کار شما ورود کنند.
  • ارتباط با مشتریان: مورد دوم از استراتژی استفاده از بازاریابی پیامکی آن است که از پنل‌های پیامکی، هر از گاهی، به خصوص زمانی که مدت زیادی از ورود کاربر به کسب و کار شما گذشته است، استفاده نموده و آنها را ترغیب به خرید و یا بهره‌مندی از خدماتتان با یک کد تخفیف نمایید.
  • کمپین قطره چکانی: استفاده از این نوع استراتژی پیامکی، می‌تواند به صورت تخفیف‌های کوتاه مدت و بلند مدت و یا خرید‌های مداوم انجام شود. مثلا کاربری که در کمپین شما ثبت نام کرده است، در همان اول کار تخفیف ۱۰ درصدی می‌گیرد. سپس بعد از چند هفته این کد تخفیف ۲۰ درصدی می‌شود. حال این کد تخفیف می‌تواند چند ماه بعد ارسال شود.
  • نظر سنجی: یکی دیگر از موارد متداول در بازاریابی‌های پیامکی، امکان نظرسنجی است که می‌تواند در ایجاد یک داده و آمار از مخاطبین شما بهتان کمک کند تا کسب‌و‌کار، محصول و خدماتی که ارائه می‌کنید را بهتر درک کرده و آن را بهبود دهید.

مزیتی که بازاریابی پیامکی می‌تواند داشته باشد، اول قیمت، دوم جامعه هدف و تعداد مخاطبین و سوم استراتژی‌های عملی و موثر آن است که همواره می‌تواند فیدبک‌های بسیاری از مخاطبین خود داشته باشد. در این حالت شما می‌توانید به صورت کامل از مزایای آن در جهت رشد کسب و کار و دریافت حجم عظیمی از سفارش‌ها بهره‌مند شوید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد