بررسی ۵ عادت پیامکی

پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۲
5 عادت پیامکی

عادت پیامکی مجموعه‌ای از نکاتی است که می‌تواند گیرایی پیامک را افزایش دهد. فرض کنید شما با به کاربردن اسم طرف در پیامک، یکی از این ترفندها را استفاده کنید. در این صورت احتمال رد شدن پیامک از سوی مشتری بسیار افت خواهد کرد و این می‌تواند یک روش بسیار موثر باشد.

عادات برقراری ارتباط چیست؟

برقراری ارتباط با دیگران از جمله یکی از نیازها و درگیری‌های هرروزه انسان‌ها با افراد دیگر است. شما در هر حالتی مانند مکالمه کردن، ایمیل زدن، برگزاری جلسه، شرکت در کنفرانس‌ها، گزارش نویسی و … اقدام به برقراری ارتباط با دیگران می‌کنید تا اهداف و نیازمندی‌های خود را به آنها منتقل کرده و یا از آنها برای اهداف خود استفاده کنید.

برقرار کردن ارتباط یک هنر مهم است که می‌تواند بهره‌وری شما را افزایش دهد. برای برقراری ارتباط اصول مختلفی ارائه شده است که می‌تواند شامل شفاف بودن، دقیق بودن، قابل لمس بودن، منسجم بودن، کامل بودن، صحیح بودن، مودبانه بودن باشد.

در این مقاله می‌خواهیم راجع به عادت پیامکی صحبت کنیم. منظور از عادت پیامکی، همانند آداب و رسومی که ما در مکالمات روزمره خود با دیگران داریم است بایستی برخی از رفتارها و نکات برای بهره‌وری و تعامل سازنده درنظر گرفته شود.

عادت های پیامکی برای ارتباط با مشتریان چیست؟

اگر بخواهیم قبل از بیان عادت پیامکی با یک جمله به اثر آن بپردازیم، می‌توان به این مورد که شاید شما هم تجربه کرده باشید اشاره کرد که برخی از پیام‌ها در ذهنتان ماندگار می‌شوند. این مهم‌ترین هدف از رعایت عادت پیامکی است که می‌تواند سبب آن شود تا پیامک ارسالی شما از طریق پنل پیامکی برای هزاران نفر، گیراتر و ماندگارتر شود. این کار منجر به بهره‌وری بالای پیام‌ها و تبدیل شدن مخاطبانتان به مشتریان شما خواهد شد.

۵ مورد عادت پیامکی عبارتند از:

  • پایگاه داده از مشتریان: افراد اگر به چیزی علاقمند باشند، به دنبال آن خواهند رفت در غیر اینصورت آن را یک عامل مزاحم می‌دانند. همین امر باعث می‌شود تا شما به عنوان کسی که در زمینه کسب و کار خود می‌خواهید از پنل پیامکی استفاده کنید، به این نکته توجه کنید که از یک پایگاه داده از افرادی که با شرایط دریافت تبلیغات و اطلاع‌رسانی‌های شما موافقت کرده‌اند، استفاده کنید. بنا به آمارها، ارسال پیامک به کسانی که آماده دریافت اطلاع‌رسانی‌ها و محصولات شما هستند، از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید:پیامک تبلیغاتی

  • معرفی: دومین عادت پیامکی که می‌تواند برای پیام شما و افراد مناسب باشد، معرفی خودتان است که بایستی در اول یا انتهای پیامک ذکر شود تا مغز افراد شما را به عنوان یک عنصر ناشناس و اسپم در نظر نگیرد.
  • شخصی سازی و هدفگیری: همچنین باید برای موثر واقع شدن پیامک‌هایی که ارسال می‌کنید، آنها را هدفمند سازید. لزوم این کار، آشنایی بیشتر با مشتریانتان است. شما می‌توانید با صدا زدن آنها به نام و فامیلی که دارند، اشاره به شغلی که دارند و …، به سرعت و به طور موثری آنها را جذب پیامک خود کنید. حال این هنر شما است که در ادامه کار بتوانید کاری کنید تا او شما را تا انتهای پیامک همراهی کرده و از محصول و خدمات شما دیدن کند. در واقع این مورد بیانگر این است که استفاده از اطلاعات شخصی می‌تواند سبب شود تا گیرایی و ارتباط شما با مشتری نزدیکتر شود. اطلاعات شخصی دیگر می‌تواند شامل سن و سال، جنسیت، شهر و علاقه‌های شما باشد.

۵ عادت شگفت انگیز ارتباط پیامکی

در ادامه مواردی که می‌توان برای ۵ عادت پیامکی بیان کرد، می‌توان گفت:

  • صحت و اصل مطلب: استفاده از پنل پیامکی هدهد می‌تواند برای هزاران نفر پیامک ارسال کند. از آنجایی که پیامک همانند اسمش، یک پیامک کوتاه است، لازم است خاص و یونیک و در عین حال با ارائه اصل و محتوای خود نوشته شود. در این جا اصل نگارش و متن پیامک مطرح می‌شود که می‌تواند به شما در نوشتن اصل مطلب کمک کند. شما می‌توانید برخی ترفندهای دیگر را در حوزه نگارش پیامک از این قسمت مطالعه کنید.
  • زیاده روی نکنید: زیاده روی می‌تواند در موارد مختلفی بیان شود. ممکن است ارسال پیامک خود را در نصف شب انجام دهید، ممکن است چندین بار یک شماره موبایل را انتخاب کرده و تبلیغات یکسان یا متفاوتی برای آن ارسال کنید. ممکن است مطالب زیادی را نگارش کرده و آن را برای مشتری بفرستید، همه این موارد اشتباه است و بایستی آن را اصلاح کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟

هدهد اس ام اس به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد